שתף קטע נבחר

הקצין שנפגע: מתנחלים הצדיעו במועל יד

בצהריים התחדשו התפרעויות בחברון ומתנחלים השליכו ביצים וצבע על החיילים. "כ-300 מתנחלים השתתפו בהפרות סדר אלימות, חלקם היו רעולי פנים. הם השליכו לעבר החיילים אבנים, ביצים וצבע", דיווח הצבא. סג"מ אריאל נוסבכר, שנפצע מיידוי אבנים סיפר ל-ynet על העימותים: "היו מתנחלים שהצדיעו במועל יד"

"מתנחלים הצדיעו במועל יד 'הייל היטלר' לעבר החיילים. זה עצוב יותר ממפחיד. אנחנו שם להגן עליהם והם לא מבינים את זה כך, הם חושבים שאנחנו נגדם". כך סיפר היום (א') ל-ynet סג"מ אריאל נוסבכר, שנפצע אתמול בעינו מאבנים שיידוי מתנחלים במהלך ההתפרעויות בחברון.

 

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי, החליט אחר הצהריים לתגבר את כוחות המשטרה במרחב העיר חברון. זאת בעקבות הפרות הסדר באזור מאז סוף השבוע. בנוסף, יועברו לאזור אמצעים שונים שיסייעו לכוחות הביטחון בטיפול בהפרות הסדר. 

 

 


ההתפרעויות היום. צילום: אי.פי

 

היום בצהריים התחדשו ההתפרעויות של המתנחלים באזור בית הדסה בחברון. המשטרה הכריזה על האירוע כ"התקהלות בלתי חוקית". לפי הצבא, "כ-300 מתנחלים השתתפו בהפרות סדר אלימות, חלקם היו רעולי פנים. הם השליכו לעבר החיילים אבנים, ביצים וצבע".

 

לטענת המתנחלים, חיילים היכו שני ילדים בקתות רוביהם, ואחד הילדים נזקק לטיפול רפואי. המתנחלים טענו גם שמח"ט חברון, אלוף משנה מוטי ברוך, דרך את נשקו וכיוון אותו אליהם. בצה"ל אמרו כי "במהלך האירועים הקצין הגן על חייליו".   

 

סג"מ נוסבכר, בן 21 מגדוד לביא, סיפר ל-ynet על אירועי אתמול: "כל השבת עסקנו בהגנה על המתיישבים, בין היתר כאשר יצאו לתפילות שלהם. היה יחסית שקט עד סמוך לשעה שתיים בצהריים, אז הקפיצו אותנו והודיעו לנו שיש הפרות סדר של המתיישבים בשכונה היהודית בחברון".

 

לדבריו, "בהתחלה הם צעדו כארבעים מתיישבים לכיוון הקסבה ועברו דרך אבו סננה. הם טענו שזה טיול שבת שהם נוהגים לעשות בכל שבת. בדרך הם יידו אבנים לעבר פלסטינים, לעבר בתים וחנויות של פלסטינים. בהתחלה הם היו 40, אבל אחר כך כ-300, רובם בני נוער. בהתחלה שמרנו על איפוק, ניסינו לדבר איתם, אבל הם רצו בכל סמטה לעבר ערבים והחלו להרביץ להם. ניסינו לדבר עם הבנות שהיו בראש הטור, אבל הן אמרו לנו 'אנחנו לא מבינות גרמנית, באתם להגן עלינו ואתם מגנים על הערבים, לעולם לא נתגייס לצבא הגירוש לישראל'. היו גם כאלה שהצדיעו בסימן הייל היטלר".

 

סג"מ נוסבכר הוסיף כי "פתאום החלה מהומה כאשר שלושה בני נוער החלו להרביץ לתושב ערבי. רצתי להפריד בין הצדדים, הזזתי את המתיישבים הצידה וטיפלתי בערבי והרגעתי גם אותו. לאחר מכן הסתובבתי ללכת לעבר הכוח ואז חטפתי סלע גדול שפגע בעין השמאלית שלי".

 

סג"מ נוסבכר פונה תחילה לקבלת טיפול רפואי במרפאה בקרית ארבע. לאחר מכן הוא פונה לבסיס אדוריים ובסופו של דבר לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם התברר שיש לו סדק בארובת העין השמאלית.

 


העימותים בחברון אתמול (צילום: רויטרס)

 

על השאלה האם בעקבות האירוע הוא שוקל שלא לחזור לחברון, אמר סג"מ נוסבכר: "ממש לא, אם יקראו לי אני אחזור, אין שום חשש, זה תפקידי".

 

המתנחלים: אולמרט משסה בנו את כוחות הביטחון

 

בישיבת הממשלה התייחס ממלא מקום ראש הממשלה אהוד אולמרט לעימותים בין חיילים למתנחלים בחברון: "נעניש בחומרה את כל מי שירים יד על חייל".

 

בתגובה הודיע ועד היישוב היהודי בחברון: "אולמרט זועק את זעקת הקוזאק הנגזל כשהוא פועל לגירוש יהודים מביתם ומתלונן על כך שהם מתנגדים לגירוש. הפרובוקציות של אולמרט המשסה את כוחות הביטחון באחיהם היהודים תוך שימוש באמצעים אלימים מובילות לאירועים מיותרים, זאת בשעה שניתן להביא את הפרשה לפתרון ללא צורך בעימותים".


פורסם לראשונה 15/01/2006 12:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אזולאי
הקצין שנפצע בעינו
צילום: מאיר אזולאי
צילום: אחיה ראב"ד
המפכ"ל קראדי. מתגבר
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: רויטרס
ההתפרעויות בסוף השבוע בחברון
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
"הצדיעו במועל יד"
צילום: רויטרס
מומלצים