שתף קטע נבחר

צה"ל הרג את מפקד החמאס בטול כרם

כוח של גדוד "נחשון" הקיף הלילה מבנה שבו שהה סאבת עיאדה בן ה-24. הוא יצא מהבית עם קלצ'ניקוב ועוזי, ירה ופצע קל חייל. החיילים השיבו באש ממנה נהרג המבוקש. חמאס: לא נשב בחיבוק ידיים

כוח של גדוד "נחשון" הרג הלילה (ג') בטול כרם את מפקד הזרוע הצבאית של החמאס בעיר, סאבת עיאדה, בן ה-24. במהלך הפעילות נפצע קל חייל צה"ל ופונה לבית החולים מאיר בכפר סבא.

 

בחמאס אומרים כי הזרוע הצבאית שלהם לא תשב בחיבוק ידיים לנוכח חיסולו של המפקד בטול-כרם, אבל ברשות מעריכים כי התנועה לא תוציא לפועל את האיום לפני הבחירות ב-25 בינואר. 

 

הכוחות שפעלו הלילה בטול כרם נפרסו סביב מבנה שבו שהה מפקד הזרוע הצבאית של החמאס, מבוקש בכיר. במהלך הפעילות, המבוקש ניסה להימלט מהבית כשהוא נושא שני כלי נשק. הוא החל לירות לעבר הכוחות, ואלה השיבו באש לעברו. מירי המבוקש נפצע חייל באורח קל מרסיסים והועבר לקבלת טיפול רפואי.

 

בחילופי האש נהרג עיאדה. על גופתו נמצאו שני רובים, מסוג קלצ'ניקוב ועוזי. הכוחות ערכו סריקות בבית שבו הסתתר ומצאו מעבדת חבלה. למקום הוזעקו חבלנים של מג"ב, שפוצצו את חומרי החבלה באופן מבוקר.

 

עיאדה הוא סטודנט באוניברסיטת א-נג'אח בשכם. אחיו נהרג בתחילת האינתיפאדה בניסיון לבצע פיגוע נגד חיילים באחד המחסומים באזור טול כרם. לפי מערכת הביטחון, עיאדה היה אחראי במהלך השנים 2003 ו-2004 לשורה של תכנוני פיגועי התאבדות שסוכלו על ידי כוחות הביטחון, ביניהם נסיון פיגוע כפול שתוכנן להתבצע בראש העין ביוני 2004.

 

במהלך החודשים האחרונים הוא עסק ביצור של מטענים במעבדה שהקים בטול-כרם. במעבדה נחשפו כ-10 קילוגרם של חומר נפץ מאולתר, מטעני חבלה מסוגים שונים, חומרי גלם, רכיבים אלקטרונים וכלי עבודה המשמשים להכנת מטענים ומערכות הפעלה למטענים.

 

בפעילות בטול כרם נעצרו לדברי מקורות פלסטינים גם 3 פעילים של חמאס.

 

במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל ביהודה ושומרון עוד 18 מבוקשים. בעצירה א-שמליה, צפונית לשכם, נעצרו 8 מבוקשים פעילי תנזים. ברמאללה נעצר מבוקש פעיל חמאס ומבוקש פעיל החזית העממית. בכפר נעמה, מערבית לרמאללה, נעצר פעיל תנזים, בכפר חרבתא, צפונית-מערבית לרמאללה, נעצרו ארבעה פעילי חמאס. בכפר חרבת אל-מצבך, דרומית מערבית לרמאללה נעצר פעיל חמאס. בכפר בית סירא, דארומית מערבית לרמאללה נעצר פעיל חמאס ובחברון נעצר גם כן פעיל חמאס. המבוקשים הועברו לחקירת כוחות הביטחון.


פורסם לראשונה 17/01/2006 08:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
פעילות צה"ל בטול כרם (ארכיון)
צילום: דובר צה"ל
מומלצים