שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נפטר פרופ' דן מיכאלי, מאושיות הרפואה הישראלית

  מיכאלי, מומחה לרפואה פנימית ומחלות זיהומיות, כיהן כמנהל ביה"ח איכילוב, מנכ"ל משרד הבריאות וקצין רפואה ראשי. הוא פרסם מחקרים רבים, קידם חקיקה בתחום הבריאות ושימש בתפקידים ציבוריים רבים

  תת אלוף במיל', פרופ' דן מיכאלי, נפטר היום לאחר מחלה, בגיל 73. מיכאלי היה מאושיות הרפואה בישראל, הוא שימש קצין רפואה ראשי, מנכ"ל משרד הבריאות, מנהל ביה"ח איכילוב בתל אביב ופרסם מחקרים מדעיים רבים שקידמו את הרפואה הישראלית.

   

  פרופ' דן מיכאלי, יליד ירושלים , מומחה ברפואה פנימית ובמחלות זיהומיות, היה ממעצבי מערכת הבריאות הצבאית והאזרחית של מדינת ישראל.

   

  מיכאלי סיים את בי"ס לרפואה בירושלים ובשנת 1958 התגייס לצה"ל והניח בו את התשתית לחיל הרפואה. הוא עלה בסולם הדרגות והתפקידים ובשנים 1975 ועד 1979 שימש כקצין רפואה ראשי בצה"ל ולזכותו רשם את ניהול הסיוע הרפואי ל"מבצע יהונתן" באנטבה ול"מבצע ליטאני".

   

  יזם את חוק ביטוח סיעוד והשתלת איברים

   

  בשנת 1979 , כשהשתחרר מצה"ל מונה למנהל בתי החולים בתל אביב – איכילוב, רוקח והקריה שאוחדו בתקופת ניהולו למרכז הרפואי תל אביב.

   

  ב- 1984 מונה פרופ' מיכאלי למנכ"ל משרד הבריאות. בתפקידו זה יזם חקיקה בנושאים שונים, ביניהם חוק ביטוח סיעוד, השתלות איברים ועוד.

   

  מ-1992 ועד היום כיהן פרופ' מיכאלי כיו"ר הדירקטוריון והמועצה של שירותי בריאות כללית. את ראשית פעילותו בקופה הקדיש להבראתה הכלכלית ואת השנים האחרונות - לחידוש תקנון הקופה, אותו לא זכה להשלים.

   

  במקביל לתפקידי הניהול הטביע פרופ' מיכאלי את חותמו בעולם האקדמי - בהוראה ובמחקר ובעשרות רבות של פרסומים מדעיים שראו אור בכתבי עת מדעיים בכל העולם. כשפרש מתפקידו כפרופסור מן המנין באוניברסיטת תל-אביב, מונה בשנת 2002 לחבר אקדמיה באוניברסיטת תל אביב.

   

  "מעמודי התווך של הרפואה הציבורית בישראל"

   

  לצד עבודתו המקצועית היה פרופ' מיכאלי מעורב בפעילות ציבורית עניפה: הוא היה חבר הנהלת "המועצה לשלום ולבטחון", חבר חבר המנהלים של "מרכז פרס לשלום", חבר "מועצת הבריאות" ונשיא לשעבר של איגוד "יוצאי ועולי גרוזיה".

   

  באחרונה הוציא ספר - "נייטיב מירושליים" – המגולל את סיפור חייו השזור בארועים המרכזיים בתולדות המדינה.

   

  "פרופ' מיכאלי היה מעמודי התווך של הרפואה הציבורית בישראל", אמר זאב וומברנד, מנכ"ל שרותי בריאות כללית, "הוא השכיל בחוכמה נדירה להוביל תהליכים ולהתגבר על קשיים. חכמתו עמדה לו לא רק בתחומי הרפואה והניהול, בהם זכה להכרה אקדמית בינלאומית, אלא הוא התברך גם בחכמת חיים וביכולת נדירה למצוא הפתרון הנכון למצבים מורכבים ביותר".

   

  הלוויתו של פרופ' מיכאלי ז"ל התקיימה היום בבית העלמין בהרצליה. הוא הותיר אחריו אישה, שתי בנות וארבעה נכדים, אחותו היא השחקנית-בדרנית רבקה מיכאלי.

  פורסם לראשונה 17/01/2006 10:33

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פרופ' דן מיכאלי ז"ל. מאושיות הבריאות בישראל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים