שתף קטע נבחר

סקר: העבודה מתחזקת, שינוי נמחקת

הכוורת החדשה של עמיר פרץ מחזירה את סיעתו בכנסת לגודלה הנוכחי, לפי סקר "ידיעות אחרונות" ומכון "דחף". שינוי לא עוברת את אחוז החסימה; עלה ירוק דווקא כן

ביום שאחרי הפריימריז, עמיר פרץ יכול לחייך קלות: מפלגת העבודה מתחזקת מעט בסקרים, ומניין המנדטים שלה כעת משתווה לזה הנוכחי.

 

בסקר "ידיעות אחרונות" ומכון "דחף" בראשות ד"ר מינה צמח, שמתפרסם הבוקר (יום ה'), מקבלת מפלגת קדימה לא פחות מ-43 מנדטים. במרחק ניכר אחריה, עם פחות ממחצית מגודלה, ניצבת העבודה עם 21 - התחזקות של 4 מנדטים לעומת הסקר הקודם. 12 מנדטים בלבד - ירידה של מנדט אחד - מוענקים לליכוד בראשות נתניהו.

 

המפלגה הרביעית בגודלה, לפי הסקר, היא ש"ס, עם 9 מנדטים, ואחריה: יהדות התורה - 6, ישראל ביתנו - 6, האיחוד הלאומי - 5, מרצ-יחד - 5, המפד"ל - 3 והפנים החדשות: עלה ירוק - המפלגה שחרתה על דגלה לגליזציה של סמים קלים ונושאי איכות סביבה - עוברת את אחוז החסימה וזוכה לשני מנדטים. מי שלא מצליחה להיכנס לכנסת, לפי הסקר הנוכחי, היא שינוי, שעברה לפני שבוע בדיוק רעידת אדמה פנימית.

 

הסקר נערך אמש, לאחר שכבר התבררה רשימת מועמדי העבודה לכנסת ה-17. הוא כלל 500 נשאלים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסיה הבוגרת בישראל (טעות הדגימה המירבית: 4.4%).     

 

הפינה לשיפוטכם: איזו כוורת עדיפה?

 

צמרת סיעת העבודה, שנבחרה בפריימריז, כוללת - לפי הסדר - את עמיר פרץ, יצחק הרצוג, אופיר פינס, אבישי ברוורמן, יולי תמיר, עמי אילון, איתן כבל, בנימין בן-אליעזר, שלי יחימוביץ', מיכאל מלכיאור, מתן וילנאי, קולט אביטל, אפרים סנה, דני יתום ונדיה חילו. 

 

ה-15 הפותחים בליכוד: בנימין נתניהו, סילבן שלום, משה כחלון, גלעד ארדן, גדעון סער, מיכאל איתן, ראובן ריבלין, דני נוה, יובל שטייניץ, לימור לבנת, נתן שרנסקי, ישראל כץ, חיים כץ, עוזי לנדאו ויולי אדלשטיין.

 

בקדימה יציגו בתוך כשבועיים את רשימת המועמדים, וזו צפויה לכלול (לאו דווקא בסדר הזה) את אהוד אולמרט, שמעון פרס, ציפי לבני, אבי דיכטר, מאיר שטרית, גדעון עזרא, חיים רמון, צחי הנגבי, שאול מופז, אברהם הירשזון, אוריאל רייכמן, מרינה סולודקין, דליה איציק, רוני בר-און ויעקב אדרי.    

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
חזרו לגודל הנוכחי: כבל ופרץ
צילום: אלי אלגרט
צילום: סבסטיאן שיינר
נעלמים: לפיד ופורז
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים