שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איך לתאם את הציפיות?
  בתחילת כל קשר זוגי רציני יש לבדוק התאמה בין המטרות והכוונות שלכם לבין אלה של בני הזוג הפוטנציאליים
  רוב האנשים אינם מודעים למטרות שלהם בחיים. גם כשהם נכנסים לזוגיות הם אינם מודעים מספיק לצרכים, לרצונות ולתוכניות החיים שלהם ואינם יודעים להציג את כרטיס הביקור הנכון שלהם. אנשים רבים מציגים את עצמם בתחילת קשר באור לא מדוייק, לא נכון או מוטעה. רבים מתחמקים מהצגה ברורה של עצמם, וכתוצאה מכך הם נתפסים על ידי בני הזוג שלהם בצורה לא נכונה או מבלבלת מאוד.

   

  מהן המטרות שלכם ולאן אתם רוצים להגיע מכאן?

   

  שימו לב, בתחילת כל קשר זוגי רציני יש לערוך תיאום ציפיות בין המטרות והכוונות שלכם לבין אלה של בני הזוג הפוטנציאליים שלכם. תיאום ציפיות בין בני זוג פירושו חשיפה הדדית אחד כלפי השני של הכוונות, התוכניות וההשקפות שלכם והצגת המטרות שלכם בחיים והיעדים שאליהם אתם חותרים - מבחינה רגשית, ערכית, כלכלית, מקצועית ורומנטית.

   

  הסיבה לכך שרוב האנשים אינם עורכים תיאום ציפיות בתחילת הקשרים הזוגיים שלהם היא חשש שהדבר יקלקל את האווירה הרומנטית, יעב על הקשר או יחבל בו. הם מעדיפים לדחות את "העניינים הכבדים" לזמן מאוחר יותר, ובכך הם דווקא מכניסים את עצמם למאבקי כוח ולכיפופי ידיים ככל שהקשר מתקדם, משום שהם לא ערכו ביניהם תיאום ציפיות.

   

  זכרו, תיאום ציפיות מאפשר לכם לדעת מראש מהן הכוונות והתוכניות המדוייקות של בני הזוג שלכם לשנים הבאות, הוא מקל עליכם לדעת אם אתם מתאימים או לא, הוא מונע מכם אי הבנות וליקויים בתקשורת עם בני הזוג שלכם, הוא מסייע לכם להגיע להסכמות פשוטות וקלות לגבי עתידכם המשותף והוא גורם לכם להרגיש שקטים ובטוחים בידיעה שעתידכם מובטח.

   

  טיפ לסיום: ללא תיאום ציפיות, הזוגיות שלכם עלולה להפוך לשדה קרב.

   

  יואב ברנזון מאבחן ומטפל רב-תחומי במשברים בזוגיות ובקריירה.

  אתר: www.berensonbooks.co.il

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  חשוב לברר מראש מה המטרה של כל אחד מכם
  צילום: סי די בנק
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים