שתף קטע נבחר

חשיפה: כדאי להיות הנהג של עמיר פרץ

כמה מרוויח הנהג של עמיר פרץ? מסמך שהגיע ל-ynet אודות השאלתו של הנהג ו-7 עובדים נוספים מההסתדרות למפלגת העבודה, מעלה כי עלותו של הנהג מגיעה עד פי שניים וחצי מנהגו הראשי של... ראש הממשלה. וזו לא המשכורת המנופחת היחידה שמופיעה בסביבתו של יו"ר העבודה. מזכ"ל העבודה כבל: סירבתי לאשר את ההסכם בשל הסכומים הגבוהים

דו''ח העוני מכה גלים? מאות אלפי בני אדם לא מגיעים לשכר מינימום? מסתבר שהמקום שבו לא כל כך מתרגשים ומשלמים משכורות עתק - הוא דווקא ההסתדרות. ומדובר דווקא בעובדים שקרובים מאוד ליו"ר העבודה החדש, עמיר פרץ, שיוצא בתוקף נגד אי השיוויון במשק - אבל מעסיק נבחרת של "8 מופלאים" יקרים למדי. 

 

 

מסמך שנשלח לפני ימים אחדים מההסתדרות למפלגת העבודה ועליו חתום מאיר אלפרסי, מנהל אגף המשק והכספים בהסתדרות, שפרטיו הגיעו ל-ynet, חושף את עלות משכורותיהם של כמה מאנשיו הקרובים ביותר של עמיר פרץ. המסמך, שנשלח במסגרת בדיקה הנערכת בעבודה לצורך השאלתם של אנשי פרץ מההסתדרות למפלגה, מגלה, בין היתר, את הפרטים הבאים של "חגיגת השכר" בהסתדרות:  

 

עלות המעביד של גיא חדידה, נהגו הנאמן של יו''ר העבודה, מגיעה לכ-34 אלף שקל בחודש. רק לשם ההשוואה: עלות המעביד למדינה של נהגו הראשי של ראש הממשלה, כפי שנמסרה על ידי גורמים במשרד ראש הממשלה ל-ynet, הינה 14 אלף שקל בלבד, כולל שעות נוספות (ומשכורת הברוטו שלו הינה 11 אלף שקל). נהגים זוטרים יותר בלשכת ראש הממשלה מרוויחים שכר בסיס של ארבעת אלפים שקלים, ותוספות של שעות נוספות. מסתבר שפרץ ויתר על המכונית היקרה - אבל השאיר את הנהג...

 

רוצים עוד? בבקשה. עלות שכרה של רחל קורן, מנהלת הלשכה של פרץ, מגיעה לכ-37 אלף שקל; ואילו עלות שכרו של בועז כבל, יועצו הפוליטי של פרץ עומדת על כ-28 אלף שקלים (אגב, כבל הוא אחיו של איתן כבל, מזכ"ל מפלגת העבודה...). מדובר במשכורות לא רק מכובדות, אלא חורגות באופן משמעותי מן המקובל בסקטור הציבורי. השאלת העובדים אמורה היתה לחול מה-1 בינואר 2006.

 

מן המסמך עולה עוד כי על מנת שהעובדים המושאלים לא יאבדו את זכויותיהם בהסתדרות, תצטרך מפלגת העבודה לשלם יותר מ-180 אלף שקל בחודש להסתדרות, עבור "הנבחרת" של עוזרי פרץ. יצויין כי מפלגת העבודה נמצאת בחובות עתק מזה שנים, המסתכמים בכ-112 מיליון שקלים.

 

בהסתדרות מאשרים כי אכן התבקשו להשאיל למפלגת העבודה 8 עובדים בסך הכל, בעלות כוללת של יותר מ-180 אלף שקל. חישוב זריז: ממוצע של 22 אלף וחצי שקל לעובד.

 

דובר ההסתדרות, אבינועם מגן, מסר ל-ynet: ''אני מאשר שיש הליך של השאלת עובדים מההסתדרות למפלגת העבודה. המפלגה משלמת את כל העלויות כולל

 הפנסיה וההוצאות הנלוות לאותה תקופה שבה העובד מושאל. זה הליך שישמור על זכויות העובדים''. ההסתדרות תשלם את שכרם של העובדים רק לאחר שיועברו הכספים לכך ממפלגת העבודה.

 

מזכ"ל מפלגת העבודה, ח"כ איתן כבל, אישר ל-ynet כי אכן מתקיים מהלך להשאלת כמה עובדים מההסתדרות. כבל סירב עד כה לאשר את הסיכומים עם ההסתדרות בשל גובהם הרב של הסכומים ודרש לבצע בדיקה נוספת. לדבריו, "אין הסכם חתום וכל הנושא נמצא בבדיקה. אני בוחן את האפשרות הנכונה והזולה ביותר על מנת לאפשר ליו"ר המפלגה לעבוד בחודשיים של הבחירות עם האנשים שמוגדרים אנשי אמונו. בכל מקרה, גזבר המטה ואנוכי לא יכולים להרשות לעצמנו לאשר את הסכם ההשאלה במתכונתו המוצגת ונמצא חלופות שתאפשרנה לחלק מהאנשים האלה לעבוד עם עמיר פרץ בחודשיים הקרובים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
פרץ. 8 המופלאים
צילום: אלי אלגרט
חדידה היקר (אילוסטרציה)
צילום: גבי מנשה
כבל. לא אישרתי
צילום: גבי מנשה
מומלצים