שתף קטע נבחר

הליכוד: בקדימה מקימים מדינת טרור

בימין תוקפים את מדיניות הממשלה על רקע הישג החמאס בבחירות. הליכוד: "אולמרט וקדימה מקימים מדינת טרור חמאסית שתהיה שלוחה איראנית, מרחק של קילומטרים ספורים ממרכזי האוכלוסיה של ישראל", נמסר. האיחוד הלאומי: "על מגש הזהב הובילה ממשלת קדימה את החמאס לניצחון". בן אליעזר: נדבר רק עם מי שיכיר בישראל

אם החמאס יזכה בבחירות לרשות הפלסטינית, האם על ישראל לשאת ולתת עמו? ממטה ההסברה של הליכוד נמסר הבוקר (יום ה') בתגובה להישג החמאס בבחירות ברשות כי "זוהי תוצאה ישירה של ההתנתקות ותובנת הפלסטינים כי הפעלת טרור ואלימות היא הדרך להשיג הישגים מדיניים מול ישראל"."אולמרט וקדימה מקימים מדינת טרור חמאסית שתהיה שלוחה איראנית, מרחק של קילומטרים ספורים ממרכזי האוכלוסיה של ישראל", נמסר.

 

לדברי שר הביטחון לשעבר, ח"כ בנימין בן אליעזר (העבודה), "נהיה מוכנים לדבר עם כל מי שמכיר בזכותנו לחיות בשלום וביטחון. אם זה יהיה חמאס - כך יהיה. אם הוא יכיר בזה, הוא ממילא כבר לא יהיה חמאס".

 

לדבריו, "הנוסחה פשוטה, מי שמכיר במדינת ישראל, ואני מדגיש, כמדינתו של העם היהודי, נהיה מוכנים לדבר איתו".

 

בן אליעזר הסביר כי על פי החוקה הפלסטינית לא חייבים לתת לסיעה הגדולה דווקא להרכיב את הממשלה. "צריך לעקוב ולראות מה בעצם קרה. השאלה היא לא אם החמאס הולך להצטרף לממשלה, או אם הפתח יצטרף לממשלה. צריך לראות מה ההשלכות, איך הפלסטינים הולכים להתארגן", הוסיף.

 

"התוצאות מלמדות דבר אחד: כל החששות שלנו התקיימו. אנחנו בבעיה עוד יותר קשה, כי אין פרטנר. צריך להמתין ולראות שלחץ בינלאומי יפעל פה, כי זה לא הולך להיות פשוט. ויש גם סברה נוספת שעל פיה הזרם המרכזי ירצה ללכת על שימור הרגיעה. הם דיברו על ההודנא, שביתת נשק, הפסקת אש. לכן, צריך לראות מה קורה".

 

במקביל, כינס יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ את ראשי המפלגה הנחשבים לביטחוניסטים, בהם בן אליעזר, עמי אילון, מתן וילנאי, דני יתום ואפרים סנה, כדי לדון בהתפתחויות ברשות ובתוצאות הבחירות.

 

גם יו"ר מרצ-יחד, יוסי ביילין, יכנס את חברי סיעתו כדי לדון בתוצאות הבחירות ברשות הפלסטינית.

 

שטייניץ: אולמרט הביא את החמאס לירושלים

 

יושב ראש ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ יובל שטייניץ: "אולמרט הביא את החמאס לירושלים. בכניעתו ללחצים בינלאומיים הוביל את מאבקה של ישראל בטרור לנקודת שפל היסטורית". לדבריו, "אם אולמרט ימשיך כך, יאיימו זרועות הטרור של איראן על ירושלים, גוש דן ושדה התעופה בן גוריון". 

 

חבר הכנסת אפי איתם (האיחוד הלאומי) אמר על הישג החמאס: "מחמוד א-זהאר צריך לשלוח הבוקר זר פרחים גדול לאהוד אולמרט ולשרי ממשלתו שהעדיפו להרים ידיים במלחמה מול הטרור". לדבריו, "במקום לעסוק בחיסול מנהיגי החמאס בחרה הממשלה לגרש יהודים מעל אדמתם ולהוכיח לכל מצביע פלסטיני כי דרך החמאס והטרור מנצחת את ישראל".

 

חברו לסיעה, ח"כ צבי הנדל, אמר: "על מגש הזהב של ההתנתקות הובילה ממשלת קדימה את החמאס לניצחון. החמאס הוכיח לפלסטינים שרק בכוח הטרור ישראל תובס ותגורש. מסתבר שגם הפלסטינים מצביעים רק אולמרט וקדימה".

 

גם יו"ר מפלגת המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, הסביר כי נצחון החמאס בבחירות הוא תוצאה ישירה של ההתנתקות. "הציבור הפלסטיני הכיר בכך שטרור המתאבדים והקסאמים של החמאס הוא שהכניע את ממשלת ההתנתקות של קדימה ועקרו את היהודים מגוש קטיף. הפלסטינים מצפים מהמאס להמשיך לקצור הישגים כאלה גם ביהודה ושומרון והצלחתם תושלם אם ממשלת קדימה תזכה בבחירות", הסביר.

 

ראש מפלגת חזית יהודית לאומית, ברוך מרזל, הגיב אף הוא לתוצאות הראשוניות לבחירות ברשות: "שוב הוכח מה כוונותיהם האמיתיות של אויבי ישראל. אפילו המחבל ברגותי מתון מדי לדעת ציבור המצביעים הפלסטינים. יש פיתרון אחד- מלחמה ללא פשרות".

 

לח"כ טלב א-סאנע (רע"מ) פרשנות מעט שונה: "העם הפלסטיני ניצח בבחירות דמוקרטיות ללא קשר לתוצאות. לגבי התוצאה, העם הפלסטיני אמר את דברו וצריך לכבד את החלטותיו. ניצחון החמאס הוא סנונית ראשונה למגמת השינוי בעולם המוסלמי ומעמיד אתגר תרבותי ודמוקרטי בפני המערב. הוא מכניס את המערב לסתירה פנימית - אם הוא לא יכבד את תוצאות הבחירות".

 

לדבריו, "השתתפות החמאס מעמידה אתגר בפני המערב, השוקד על הכתמת האיסלם בטרור, ולכן השינוי שחמאס מוביל ינתב את המחאה האיסלמית לקלפי ולשלטון במקום דרך הנשק שמוביל בן לאדן. ישנו חשש משיתוק במפה הפוליטית הפלסטינית ולכן אבו מאזן נדרש להקים ממשלת אחדות לאומית".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אפרת וייס ורועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ניצחון החמאס. חוגגים בחברון
צילום: רויטרס
צילום: אורי פורת
שטייניץ. אולמרט הביא את החמאס לירושלים
צילום: אורי פורת
צילום: ירון ברנר
להמתין ולראות. בן אליעזר
צילום: ירון ברנר
צילום: אתר הכנסת
הנדל. הפלסטינים הצביעו קדימה
צילום: אתר הכנסת
מומלצים