שתף קטע נבחר

גורמים מדיניים: יש לזכור שהחמאס ארגון טרור

דאגה בקרב גורמים מדיניים עקב הצלחת החמאס בבחירות ברשות הפלסטינית. אמנם כולם מצפים לפרסום התוצאות הרשמיות, אך נוכח עליית כוחו של הארגון הדגישו: "בכירי הארגון הודיעו כי לא יתפרקו מנשקם". אולמרט מכנס דיון מיוחד

גורמים מדיניים בירושלים מביעים דאגה מניצחון החמאס בבחירות למועצה המחוקקת ברשות הפלסטינית. "צריך לזכור שמדובר בארגון טרור, שבכיריו הודיעו שאינם מתכוונים להניח את נשקם", אמר גורם אחד. "צפויים לישראל ימים של הכרעות מדיניות אם וכאשר יתברר שאכן ניצחון החמאס יביא להרכבת ממשלה בה הוא יהיה מעורב", מסר ל-ynet גורם אחר.

 

 

בשלב זה מסרבים הגורמים לדבר לייחוס ולציטוט, בשל הנחיית ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, להמתין לתוצאות הרשמיות. דיון מדיני ביטחוני מיוחד יכונס הערב בלשכתו של אולמרט לאחר היוודע התוצאות. למרות זאת, הגורמים מסרו כי התוצאות החלקיות מעוררות דאגה.

  

בישיבה מדינית ביטחונית שתכונס בלשכתו של ממלא מקום ראש הממשלה, צפויים להשתתף בין היתר שרת החוץ, ציפי לבני, שר הביטחון שאול מופז, הרמטכ"ל, דן חלוץ, ראש אמ"ן האלוף עמוס ידלין, ראש השב"כ יובל דיסקין, ראש המועצה לביטחון לאומי האלוף במיל' גיורא איילנד והיועץ המדיני המיוחד, דב וייסגלס.

 

בינתיים בוחנים בישראל את תוצאות האמת שזורמות מהרשות. במקביל נערכת בקרב גורמי המודיעין בחינה בדיעבד לגבי ההחלטות שנתקבלו ערב הבחירות, והאם לא דייקו. כמו כן, נערכים במערכת הביטחון להציע תוכניות מגירה של היום שאחרי, במקרה שהחמאס אכן ירכיב את הממשלה הבאה.

 

גורם מדיני אמר ל-ynet שכל הכרעה שלא תיפול, תעשה על פי האינטרסים של ישראל, אך "תוך התייעצות עם ידידתנו ארה"ב ומדינות הקוורטט, ולא מן הנמנע שגם עם המדינות הערביות איתם אנו בהסכם שלום, ירדן ומצרים".

 

יושב ראש צוות התגובות בליכוד, חבר הכנסת גלעד ארדן, אמר כי "הוראת אולמרט לשריו לשמור על זכות השתיקה בנוגע לתוצאות הבחירות ברשות מעידה שאולמרט נכנס ללחץ". לדבריו, "אין לו תשובות לאזרחי ישראל, וזאת אחרי שבחולשתו איפשר את הבחירות בשטחה הריבוני של ישראל בניגוד להחלטת שרון, ונתן במו ידיו לגיטימציה בינלאומית לחמאס."

 

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ניצחון החמאס
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
אולמרט. דיון מיוחד
צילום: רויטרס
מומלצים