שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ההצגה "מומיק" למסע הופעות בינ"ל

  ההפקה של תיאטרון "גשר" תציג בפרמה, ננסי, פראג ובולטימור

  ההצגה "מומיק" של תיאטרון גשר הישראלי, המבוססת על ספרו של דויד גרוסמן, "עיין: ערך אהבה", מעוררת עניין רב בעולם. ההפקה הוזמנה ותשתתף בין היתר בפסטיבל אמנויות הבמה היוקרתי בפרמה שבאיטליה שיתקיים בסוף מאי ובפסטיבל "הדרך" שייערך בעיר ננסי שבצרפת במאי 2007. כן הוזמן התיאטרון להציג את "מומיק" במסגרת האירועים המיוחדים לחגיגות המאה של המוזיאון היהודי בפראג שייערכו בספטמבר הקרוב. מגעים נוספים מתקיימים עם פסטיבל אמנויות הבמה שיתקיים בספטמבר בבולטימור, עם תיאטרון הברביקן בלונדון ומרכז ה-BAM בניו יורק.

   

  לדברי אורי לוי, מנכ"ל תיאטרון גשר, ההזמנות נולדו בעקבות אירועי "חשיפה בינלאומית" שנערכו בת"א בדצמבר האחרון שבמסגרתם הוצגו קטעים מתוך ההצגה בפני מנהלי מוסדות ופסטיבלים זרים.

   

  "זו יוזמה ברוכה של משרד החוץ ומינהל התרבות והיא נושאת פרי", אומר לוי. לדברי המנכ"ל, העניין הרב שמעוררת דווקא הפקה זו נובע משילוב מנצח של מוניטין וחזון: "זו קומבינציה מנצחת של הספרות המעולה של גרוסמן, מהסופרים המצליחים הישראלים ביותר באירופה, לבין העיבוד והבימוי של יבגני אריה. ההצגה מדברת ומרגשת לא רק יהודים אלא בני אדם באשר הם וגיבור המחזה, הילד המדהים הזה, כובש".

   

  העיבוד של אריה לספרו של גרוסמן מספר את סיפורו של ילד ישראלי, דור שני לשואה, בירושלים של סוף שנות החמישים. במשחק ילדים מטפורי הוא מתמודד

  עם ממלכת הרשע שעליה מדברים המבוגרים ומגדל במרתף את "החיה הנאצית". בהצגה משתתפים: גיא קרסנר או יונתן פרנקו בתפקיד הראשי, אמנון וולף, רות חילובסקי, ליאוניד קנייבסקי, נטליה ויטולביץ' מנור, אלכס סנדרוביץ', יבגני טרלצקי, יבגני גמבורג, בוריס אחנוב וויקטור סוקולוב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים