שתף קטע נבחר

סקירה: המצלמה Kodak EasyShare V530

מצלמה קטנטנה שמציעה יותר מאשר חזות נאה: היא ביצועיסטית שלוכדת תמונות נהדרות בקלות. בחירת העורך

קשה להתעלם מ-EasyShare V530 של קודאק, במיוחד כשהיא נחה על מעגן בעל מראה עתידני. זו מצלמה קטנטנה (אולטרה-קומפקט) שמציעה יותר מאשר חזות נאה. היא ביצועיסטית שלוכדת תמונות נהדרות בקלות.

 

המצלמה מצוידת בחיישן 5 מגה-פיקסל, ובזום אופטי x3 (מקביל ל-36 עד 108 מ"מ). הבקרים והתפריטים מאורגנים היטב וקלים לשימוש. המסך מציג תיאור קצר של 20 מצבי הצילום ושל המצב האוטומטי לחלוטין, כדי לסייע למתחילים להשתלט עליה. המצלמה אינה מציעה מצב ידני, וגם אין עינית אופטית, עליה אנחנו מתקשים לוותר. קשה להסתמך על מסך ה-LCD - בגודל 2 אינץ' – כשמנסים לצלם באור יום בוהק.

 

המעגן נראה נהדר, והוא בהחלט מעלה את הרף למעגני מצלמות דיגיטליות. בלחיצת כפתור מתחיל מופע שקופיות של התמונות שצילמתם – על גבי מסך ה-LCD.

 

יכולות צילום טובות לסטילס ולוידאו

 

התרשמנו למדי מיכולות הווידיאו. המצלמה מסריטה בפורמט MPEG-4, שדוחס הרבה יותר וידיאו לתוך כרטיס הזיכרון, בהשוואה ל-Motion JPEG. הווידיאו, בפורמט VGA (640x480) מוסרט בקצב של 30 תמונות לשניה, עד למילוי כרטיס הזיכרון.

 

המצלמה משתמשת בטכנולוגיה להפחתת רעידות -digital antishake - במהלך הסרטת הווידיאו (מעניין שהיא לא עושה כן בצילום תמונות דוממות). הווידיאו קצת נמרח, למרות הפחתת הרעידות, אבל הנוחות שבצילום בפורמט MPEG-4 במצלמה קטנטנה - אינה עניין של מה בכך.

 

איכות הצילום היתה טובה. צילומי אור יום צולמו ברוויית צבע מצוינת, בצבע מדויק, וכמעט בלי רעש. החשיפה היתה טובה וכך גם הטווח הדינמי. כיסוי המבזק היה מצוין. צילומי המבזק היו חדים ומפורטים, עם רוויית צבע מצוינת, וצבע מדויק. היה קצת fringing אבל לא מורגש במיוחד. האבחנה היתה ממוצעת עבור מצלמת 5 מגה-פיקסל – 1,350 קווים.

 

המצלמה היתה בין הזריזות ביותר שבחנו. זמן המחזור היה עמד על 1.1 שניות – תוצאה פשוט מדהימה. לא היה שיהוי בין הלחיצה ועד הצילום. למעשה, תגובתיות העדשה מתחרה בזו של מצלמות SLR דיגיטליות. גם זמן האתחול היה מרשים – 2.8 שניות.

 

מחיר: לחצו כאן להשוואת מחירים בערוץ הקניות.

 

ציון:

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צבע מדויק
צילום: פי סי מגזין
מתחרה ב-SLR
צילום: פי סי מגזין
מומלצים