שתף קטע נבחר

חשודי הסוס הטרויאני נחתו בישראל ונלקחו לחקירה

אחרי הליך הסגרה ארוך, נחתו אמש בישראל בני הזוג מיכאל ורות האפרתי, החשודים המרכזיים בפרשת "הסוס הטרויאני" שהסעירה את המשק כולו. לאחר הנחיתה, הם הופרדו ונלקחו לחקירה בתחנת המשטרה. במשטרה מעריכים שבני הזוג עצמם יחתרו לעסקת טיעון, ומקווים שבאמצעותם יצליחו להגיע גם אל בכירי החברות, שהצליחו עד כה להתנער מאשמה

בני הזוג מיכאל ורות האפרתי, החשודים המרכזיים בפרשת "הסוס הטרויאני" שזיעזעה את אמות הסיפים בישראל, נחתו אמש (יום ב') בישראל לאחר שבית משפט בריטי התיר את הסגרתם. השניים חשודים בפיתוח תוכנת הריגול, שעל פי החשד הוחדרה לחברות מרכזיות במשק הישראלי באמצעות חוקרים פרטיים.

 

פרשת הסוס הטרויאני - כל הדיווחים

 

לאחר הנחיתה, הפרידו החוקרים בין בני הזוג, ולקחו אותם בנפרד בניידת משטרה אל מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב, שם הם ייחקרו במשך שעות ארוכות.

  

היום בצהריים יובאו אל בית משפט השלום בתל אביב, שם יבקשו במשטרה להאריך את מעצרם בחשד לפיתוח התוכנה ולביצוע חדירות אסורות למחשבים בעשרות חברות בישראל. במשטרה מקווים שבעקבות מעצרם של בני הזוג ינסו השניים להגיע לעסקת טיעון. לפי חלק מההערכות, רות האפרתי היא שתיקח על עצמה את את האשמה כולה. בעלה, מיכאל, יקבל בתסריט כזה עונש קל בלבד. במקביל, פועלים חוקרי משטרה בגרמניה לאסוף שם חומר הקשור לחקירה.

 

לפי בקשת ההסגרה, רות היא ששיווקה על פי החשד את התוכנה לחוקרים הפרטיים ומיכאל חשוד רק בחדירה למחשב של גרושתו, נטליה - בתו של המשורר מאיר ויזלטיר.

 

במשטרה מקווים שבעקבות הסגרתם של בני הזוג לישראל יצליחו לגבש יחד עם הפרקליטות כתבי אישום נגד מנהלי החברות, שטענו לאורך הדרך כי קיבלו את החומרים ממתחריהם דרך חוקרים פרטיים, ולא ידעו שהושג בדרכים לא כשרות. במשטרה סבורים שאין כל סיכוי, שבכירי החברות לא ידעו שמקור החומר שהונח על שולחנם הוא בביצוע חדירה בלתי חוקית למחשבי אותן חברות.

 

הפרשה המסעירה נחשפה כאשר ורדה רזיאל-ז'קונט ובעלה, הסופר אמנון ז'קונט, התלוננו במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב על חדירה למחשב. בני הזוג ז'קונט סיפרו כי הם חושדים שמיכאל האפרתי, בעלה לשעבר של בתם, הוא שחודר אל המחשב.

 

כעבור מספר חודשי חקירה עלה חשד כי לא מדובר בחדירה רק אל מחשבם של בני הזוג, אלא בפרשה נרחבת הרבה יותר. בני הזוג האפרתי, כך חשדו במשטרה, מכרו את התוכנה לחוקרים פרטיים מובילים במשק ואלה, על פי כתב האישום שהוגש נגדם, הפיצו את התוכנה בין לקוחותיהם העסקיים וכך הוציאו מידע ממתחריהם.

פורסם לראשונה 30/01/2006 19:52

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
רות האפרתי נלקחת לחקירה
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
מיכאל האפרתי עם הגעתו
צילום: אבי כהן
מומלצים