שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יצאת בלי אפוד זוהר? ממחר תקבל דו"ח
  משטרת ישראל תחל מחר (ד') באכיפת התקנה ללבישת אפוד זוהר ביציאה מהמכונית, בדרך בינעירונית, לכל רכב ובכל שעות היממה. שימו לב

  החל ביום רביעי, ה-1 בפברואר, תחל משטרת ישראל באכיפת התקנה החדשה לאפוד זוהר. במסגרת התקנה נדרש נהג העוזב את מכוניתו בדרך בינעירונית, ללבוש אפוד זוהר כדי להגדיל את הסיכוי שנהגים אחרים העוברים במקום יבחינו בו מבעוד מועד.

   

  את האפוד הזוהר אסור לשים על המושבים הקדמיים. הסיבה לכך היא שבמכוניות רבות מצוידים מושבים אלה בכריות אוויר, שיעילותן תפגע אם ייעטפו באפוד הזוהר. כמו כן, בניגוד למושבי המכונית, האפוד הזוהר אינו 

  מוגן מפני התלקחות. מאותה סיבה מומלץ מאד שלא לעטוף את מושבי המכונית בגופיות למיניהן, שספק שומרות על שלמות המושב אך לבטח מורידות את רמת הבטיחות שלו.

   

  מקומות מומלצים לאפוד הזוהר הם בקדמת תא הנוסעים, באזורים אליהם יוכל הנהג להגיע בקלות בשעת הצורך. תא הכפפות או אחד מתאי האחסון בקונסולה הקדמית או בדלתות, למשל. תא האחסון בגב המושב הקדמי, מתחת למושבים או מתחת לשטיחים. המלצות אלה, אגב, מתאימות בהחלט גם לשוטרים, מהם שאבו השראה נהגים רבים שעטפו את המושבים הקדמיים באפוד.

   

  התקנה מחייבת את כולם, בכל שעה

   

  התקנה החדשה נכנסה לתוקף כבר ב-1 בינואר השנה, אך במשטרת ישראל בחרו להעניק לנהגים חודש הסתגלות, במהלכו בוצעו פעולות הסברה בלבד ונהגים שנתפסו ללא אפוד, לא נענשו. ממשרד התחבורה נמסר כי בשלב זה נהגים שיתפסו מחוץ למכוניתם ללא אפוד זוהר בדרך בינעירונית, יקבלו מהשוטר הזמנה לדין בבית משפט, מכיוון שעדיין לא נקבעה ברירת קנס לעבירה זו.

   

  עוד נמסר כי במסגרת התקנה, חייב כל נהג ללבוש אפוד זוהר מחוץ למכונית בדרך בינעירונית. זה כולל מכוניות פרטיות, משאיות, אוטובוסים ואופנועים, אך גם כלי רכב שלא אמורים להימצא בדרכים בינעירוניות, דוגמת קטנועים וטרקטורונים. אכיפת התקנה יכולה להתבצע גם במקרה שנמצא כי אין ברכב אפוד, אפילו שהנהג נותר במכונית, אם כי מהמשטרה נמסר שעיקר תשומת הלב תהיה לנהגים שיצאו מהמכונית בלי האפוד. 

   

  דובר משרד התחבורה, אבנר עובדיה, אמר ל-ynet כי החובה חלה באופן גורף לכל רכב מנועי, גם אם נקלע לדרך בינעירונית בטעות או חצה אותה לרגע קט. במשרד התחבורה מביעים שביעות רצון ממידת הציות לתקנה עד עתה. עובדיה קורא גם לרוכבי האופניים ללבוש אפוד זוהר, אם כי כאן מדובר בהמלצה בלבד.

   

  חובת לבישת האפוד חלה בכל שעות היממה, ואינה מוגבלת לשעות החשיכה בלבד. כן נמסר ממשרד התחבורה כי במסגרת מבחני הרישוי השנתיים הנערכים לכל מכונית בת שנתיים ויותר, יבדקו הבוחנים אם ברכב נמצא אפוד זוהר. בעל רכב שיגיע למבחן הרישוי ללא אפוד זוהר, לא יקבל את אישור המכון לנסיעה. ציבור הנהגים נדרש לשים לב כי מדובר בהזדמנות כלכלית מצוינת עבור מכוני הרישוי למכור אפודים במחיר גבוה, כך שמומלץ להצטייד בהם מבעוד מועד או לבצע סקר שוק לפני הרכישה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "יצאת בלי אפוד זוהר? ממחר תקבל דו"ח"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים