שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ח"כ בניזרי יואשם בשוחד והפרת אמונים
  אחרי שח"כ שלמה בניזרי דחה שוב ושוב את מועד השימוע שנקבע לו, החליט היועץ המשפטי לממשלה כי יוגש נגדו כתב אישום בעוון קבלת שוחד. האישום מתייחס לימים בהם כיהן כשר העבודה והרווחה, אז סיפק לידידו, משה סלע, בעל חברת כוח אדם לעובדים זרים, מידע על מכסות עובדים ובתמורה לכך קיבל טובות הנאה

  היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הודיע הערב (יום ג') כי יגיש כתב אישום נגד ח"כ שלמה בניזרי מש"ס בעוון עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים.

   

  הפרשה בגינה יואשם בניזרי מתייחסת לימים שבהם כיהן כשר העבודה והרווחה. על פי כתב האישום שיוגש, בזמן כהונתו הוא סיפק לידידו, משה סלע, בעל חברת כוח אדם לעובדים זרים, מידע על מכסות עובדים ובתמורה לכך קיבל טובות הנאה.

   

  בניזרי הכחיש כל העת את החשדות נגדו ואף אמר בעבר: "זאת עלילה מרושעת של בעלי אינטרסים. אני דוחה מכל וכל את הניסיון להטיח בי האשמות שווא".

   

  בניזרי נחשד בכך שהעביר למשה סלע מידע מוקדם ובו פירוט על מכסות העובדים הזרים שצפויים להגיע ארצה. גם סלע נחקר בפרשה, והוא חשוד כי הפנה את הפועלים לקבלנים והודות לכך קיבל עמלה.

   

  על פי החשד, תמורת המידע שהעביר בניזרי הוא קיבל מסלע טובות הנאה כגון שיפוץ ביתו. גם בכירים בשירות התעסוקה נחקרו בפרשה וכן שני עוזריו לשעבר של בניזרי. גם ראש לשכתו באותה תקופה, מיכל מלכה, נעצרה בחשד למעורבות בפרשה וגם אביה – הרב ראובן אלבז נחקר בנושא בחשד שתיווך לשוחד.

   

  בניזרי דחה מועדי השימוע שוב ושוב

   

  ההחלטה על הגשת כתב האישום התקבלה לאחר שפרקליטיו של בניזרי לא התייצבו לשימוע שנקבע בלשכת היועץ. מזוז הודיע על החלטתו ליו"ר הכנסת וליו"ר ועדת הכנסת. על פי התיקונים בחוק החסינות, מזוז אינו צריך לפנות לוועדת הכנסת ולבקש את הסרת חסינותו של בניזרי אלא, בניזרי הוא שצריך, אם הוא רוצה בכך, לפנות לוועדה ולבקש את מניעת הסרת חסינותו. אם לא יעשה זאת תוך חודש – תוסר חסינותו באופן אוטומטי.

   

  ההחלטה להעמיד לדין את בניזרי התקבלה עוד בחודש מאי שעבר. במהלך שמונת החודשים שחלפו מאז נקבעו כמה מועדים לשימוע, אך אלה נדחו לבקשותיו החוזרות ונשנות של בניזרי, בשל חילופי עורכי הדין שלו.

   

  השימוע הקודם נקבע לאמצע חודש ינואר ואז עתר בניזרי לבג"ץ וביקש לדחות את מועד השימוע. למרות שבג"ץ לא קיבל את בקשתו, לא התייצבו עורכי דינו של בניזרי לשימוע ואף לא הודיעו על כך. על אף זאת, נקבע מועד חדש לשימוע והוא אמור היה להיערך היום. עוזרו של מזוז, עורך הדין רז נזרי, הודיע במכתב לפרקליטיו של בניזרי שאם לא יתייצבו גם במועד זה – יוגש כתב האישום, ואכן כך היה. פרקליטיו של בניזרי הודיעו רק אתמול בערב שלא יגיעו לשימוע ולכן הורה מזוז על הגשת כתב האישום. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גלי תיבון
  בניזרי. יואשם
  צילום: גלי תיבון
  צילום: גיל יוחנן
  מזוז. הודיע בכתב
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: אבי כהן
  מלכה. ראש הלשכה
  צילום: אבי כהן
  מומלצים