שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אולמרט מציג: "זו הרשימה שתעצב גבול קבע"

  רשימת קדימה הוצגה רשמית בבנייני האומה בירושלים. ראש הממשלה בפועל שיבח את מפלגתו, הציג את עיקרי מצעה ואמר כי זו המנהיגות שתעצב את גבולות הקבע, אשר יבטיחו רוב יהודי מוצק. ברומזו על מה שקורה כעת ברשות הפלסטינית, אמר: "ישראל חזקה ולא נבהלת מאירועי הימים האחרונים"

  ארבעה שבועות מאז נפל ראש הממשלה למשכב, הציגה המפלגה שייסד את רשימת חבריה לכנסת. בזה אחר זה הקריא הערב (יום ג') אביגדור יצחקי - מנכ"ל קדימה ומספר 24 ברשימת המועמדים - את שמותיהם של 50 החברים הראשונים, שהתייצבו על הבמה בבנייני האומה בירושלים לקול תשואות הקהל. חיים רמון, שנבצר ממנו להגיע בשל מחלתו, זכה למחיאות כפיים חמות במיוחד, וכך גם השרה ציפי לבני ושמעון פרס.   

   

   

  כשהסקרים מחייכים למפלגה החדשה, ומנבאים לה בין 40 ל-45 מנדטים, האווירה בכינוס בירושלים הייתה טובה ונעימה. ואולם, במפלגה ניסו בכל זאת לשמור על טונים נמוכים יחסית, לאור מצבו של ראש הממשלה שרון.  לקראת השעה 19:00, כשכל המועמדים כבר תפסו את מקומותיהם על הבמה, נכנס לאולם אהוד אולמרט לקול צלילי הג'ינגל החדש, הכולל תיבות מתוך "התקווה". חברי הרשימה עמדו על רגליהם ולחצו את ידו.  


  "נהיה ראויים לאמון הציבור" (צילום: גיל יוחנן)

   

  "אני מודה, אני נרגש עד עומק נפשי, כמו - אני בטוח - כל האנשים החשובים והמרשימים, המהווים את רשימת קדימה לכנסת ה-17", אמר ראש הממשלה בפועל. "החיים במדינת ישראל מציבים בפנינו כמעט מדי יום אתגרים חדשים והתנסויות קשות ומורכבות. ישראל היא מדינה חזקה, איננו נבהלים מאירועים חיצוניים, גם לא מאירועי הימים האחרונים", הוסיף. לדבריו, נוכח אותם אתגרים, הרשימה שהציג "היא ההנהגה האמיתית".  

   

  "הצוות שיושב כאן באולם היום יצטרך להנהיג את מדינת ישראל לשני יעדים מרכזיים", המשיך אולמרט, "הראשון - עיצוב גבולות הקבע של מדינת ישראל כמדינה עם רוב יהודי ברור ומוצק; השני, התמודדות אמיתית, אחראית ועמוקה עם הפערים החברתיים שנוצרו במדינת ישראל".

   

  "הסכמה לאומית חדשה" (צילום וידאו: איתן אורטל) 

   

  בדבריו התייחס רה"מ בפועל גם לנסיבות שהביאו מלכתחילה ל"מפץ הגדול": "קדימה נולדה מתוך הצורך בתנועה ישראלית גדולה, מרכזית ומשמעותית, שתבטא את עמדות רוב אזרחי ישראל. היא נולדה מתוך רגש האחריות הממלכתית של מייסדה ומתוך אמונה מלאה בעתידה של מדינת ישראל כמדינה, כחברה וכבית לאומי. אבל מעל הכל, קדימה נולדה בזכות נחישותו, אומץ ליבו ומנהיגותו של מייסדה, ראש הממשלה אריאל שרון.

   

  "היום כאן בירושלים, הבירה המאוחדת שלנו, אנחנו מתחייבים להיות ראויים לאמון הציבור, להוביל מתוך תחושת שליחות ונאמנות ולהבטיח את עתידה של מדינת ישראל לנו ולילדינו אחרינו. קדימה היא ביטוי פוליטי וציבורי לרחשי הלב של מרבית אזרחי ישראל. היא תנועה לאומית, מרכזית וממלכתית, המחפשת את המשותף בחברה הישראלית ופועלת להקים גשר של הבנה ופיוס בין כל חלקי החברה הישראלית". 

   

  "קדימה היא הביטוי לצורך ולרצון ליצור הסכמה לאומית חדשה", המשיך אולמרט. "קדימה היא הביטוי לכל ישראלי החותר לשקט ולשלום, אך מעדיף תמיד את ביטחון ישראל ותושביה על פני כל דבר אחר. קדימה תפעל לכבד את זכויות המיעוטים ולהבטיח את יכולתם לקיים את חייהם כאזרחים שווים בארץ הזאת. קדימה מחויבת לרפורמות במערכת החינוך ובשיטת המשטר, ולשורה של נושאים אזרחיים. אין רשימה כזאת לאף מפלגה אחרת ולא יכולה להיות, כי קדימה מייצגת תקווה חדשה לישראל. אנחנו נבטיח שישראל היא זו שתעצב את עתידה, אנחנו נבטיח שישראל תלך קדימה באחריות ובשיקול דעת ובממלכתיות".


  בצלו של שרון: מועמדי קדימה (צילום: גיל יוחנן)

   

  בסוף נאומו הפנה אולמרט דברים לאריאל שרון, שתמונתו התנוססה מאחורי דוכן הנואמים: "האיש שעיצב את פניה של

  מדינת ישראל בשנים האחרונות, האיש שהקים וייסד את תנועת קדימה, ממשיך להיאבק בגבורה במחלתו ולבבות כולנו איתו. אנו נמשיך יחד במשימה ששרון הטיל על כתפינו. אני, יחד איתכם, אמשיך למלא את מקומו של אריאל שרון בגאווה, בתחושה של אחריות ובמחויבות עמוקה להשלים את מה ששרון קיווה ותכנן לבצע בשנים הקרובות".

   

  "אם כבר ריאליטי, עדיף נינט"

   

  בשונה מהמפלגות הגדולות האחרות, בקדימה לא נאלצו המועמדים לכתת את רגליהם בין סניפים, פעילים וחברי מרכז. הם דורגו באופן אישי על-ידי ראש המפלגה, ובדרך חשאית יחסית. את רוב הרשימה גיבש אריאל שרון עוד בטרם אשפוזו ב"הדסה עין-כרם". ואולם בשבועות האחרונים הכניס אולמרט מספר שינויים ברשימה, וקבע את הרכבה הסופי.  

   

  מכל המפלגות שיגרו היום חצים של ביקורת לעבר המפלגה החדשה. בעבודה ובליכוד קבלו על "ההרכבה בשיטת הסלאמי, ערפול המסרים והשימוש הציני בדמותו של שרון".

   

  "רשימת קדימה אינה מייצגת את הרבדים העמוקים של החברה הישראלית והיא נעדרת עוגן אידיאולוגי ברור", טען ח"כ יצחק הרצוג. "התוצאה היא סל של דעות חסר טעם וריח. אם כבר תוכנית ריאליטי, כפי שהציג לנו אולמרט, אני מעדיף להצביע לנינט ב'כוכב נולד'".

   

  מיכאל איתן מהליכוד הזהיר: "ברגע שרשימה נקבעת על-ידי אדם אחד בלבד, כל אופי ההתנהלות שלה בעתיד יבוא מכוחו של אדם אחד. אפילו במשטרים טוטאליטריים חשוכים שומרים על מראית עין של בובות שעושות כאילו". בליכוד גם קבלו על השימוש בהמנון הלאומי בג'ינגל של קדימה, ובתגובה נמסר כי "מדובר רק בשמונה תווים".   

   

  וזו רשימת קדימה המלאה:

   

  1. אהוד אולמרט

  2. שמעון פרס 

  3. ציפי לבני 

  4. מאיר שטרית  

  5. אבי דיכטר

  6. מרינה סולודקין  

  7. חיים רמון  

  8. שאול מופז  

  9. צחי הנגבי 

  10. אברהם הירשזון  

  11. פרופ' אוריאל רייכמן 

  12. גדעון עזרא  

  13. רוני בראון 

  14. דליה איציק  

  15 זאב בוים 

  16. יעקב אדרי  

  17. זאב אלקין 

  18. מגלי והבה  

  19. רוחמה אברהם 

  20. פרופ' מנחם בן ששון  

  21. פרופ' שלמה ברזניץ 

  22. אלי אפללו  

  23. דוד טל 

  24. אביגדור יצחקי  

  25. רונית תירוש 

  26. עתניאל שנלר  

  27. מיכאל נודלמן 

  28. עמירה דותן  

  29. יואל חסון 

  30. שי חרמש  

  31.פרופ' יצחק בן ישראל 

  32. יוחנן פלסנר  

  33. שלמה מולא 

  34. דני בן דוד  

  35. רחל אדטו 

  36. רינה גרינברג  

  37. ליאור כרמל 

  38. ליאת רבנר  

  39. שי אביטל 

  40. יוליה שמלוב ברקוביץ  

  41. אודי ברזילי 

  42. יוסף תמיר  

  43. שלמה גרבץ 

  44. אנסטסיה מיכאלי  

  45. אבי קרמפה מעלה יוסף 

  46. שמואל ריפמן  

  47. רפי אלול

  48. אורי שטרית 

  49. איציק חדד  

  50. רו"ח אמיר לוי 

   

  בהכנת הידיעה השתתפו אילן מרסיאנו ואטילה שומפלבי
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  "נולדה מתוך הצורך". אולמרט ופרס
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: גיל יוחנן
  "לאף מפלגה אין רשימה כזאת"
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: יוסי רוט
  זכה לתשואות בהעדרו: רמון
  צילום: יוסי רוט
  הקמפיין החדש
  מומלצים