שתף קטע נבחר

צילום: אמיר כהן

איתם: "זה היה פוגרום בפקודת אולמרט"

"השוטרים קיבלו פקודה להתיר את דמם של הילדים ומנהיגי הציבור", אמר ח"כ איתם שנפצע בראשו בעימות בעמונה, "אבל אין בלבי עליהם. הם היו שליחיו של אולמרט". הוא פנה ישירות אל אולמרט ותקף: "הוכחת שאתה מפוחד, מבולבל ומניפולטיבי. גילית טיפשות ואטימות"

"בגוש קטיף הוכחנו שאנחנו יודעים להגדיר את גבולות המאבק וכך התכוונו לעשות גם היום. עמדתי לפני הנערים וחשבתי שיהיה שם קצין משטרה שאפשר יהיה לדבר איתו. הפרשים ראו אותנו היטב. אבל אז סוס עם פרש נתן לי מכה ואיבדתי את ההכרה" - כך סיפר אחר הצהריים (יום ד') מבית החולים חבר הכנסת אפי איתם, שנפצע באורח בינוני בראשו בעימותים הקשים בעמונה. 

 

 

איתם תקף בדבריו בחריפות את ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ופנה אליו ישירות. "אתה רחוק מלהיות ממשיכו של שרון", אמר לו. "הוכחת היום שאתה מפוחד, מבולבל ומניפולטיבי. גילית טיפשות ואטימות. לא ככה בונים ראשות ממשלה.

 

צילום וידאו: סטודיו אדי בוי
 

"אני אומר באחריות", המשיך איתם. "היינו יודעים להחזיק את האירוע הזה כמו בגוש קטיף, אבל השוטרים קיבלו פקודה להתיר את דמם של הילדים ומנהיגי הציבור. זה פוגרום שנעשה באנשים צעירים".

 

חבר הכנסת איתם סיפר כי לא קיבל הזדמנות לבטא את מנהיגותו. "איש לא ניסה לתת למהלך הזה צביון סביר ומתון והמשטרה באה עם הוראה ברורה. הייתי שלושים שנה בשדות הקרב של מדינת ישראל ולא האמנתי שאפצע משוטר יהודי. אין בליבי על השוטר הזה, הוא מילא פקודה של ממלא מקום ראש ממשלה חסר ניסיון שמדורבן על ידי יועצי התקשורת שלו. אולמרט מפיק תשדיר בחירות לקדימה והשוטרים באו להפגין כוח ברוטלי ולהפחיד ציבור שכבר חטף מכה קשה בקיץ. אולמרט הוכיח שאינו ראוי להנהיג מדינה ואומה, הוא פוליטיקאי קטן מאוד שעשה מפגן על גב החברה בישראל".

 

איתם סיפר שהוא חש בטוב ושעבר בדיקות מקיפות. "שוכבים פה 100 נערים ושלושה שוטרים ואי אפשר לדבר על הפעלת כוח סביר ועל שלטון החוק. מה אצה להם הדרך להוכיח על תשעה בתים בגבעה נידחת שפה ייכון שלטון החוק של מדינת ישראל?", תהה.

 

ח"כ יצחק לוי, שביקר את ח"כ איתם בבית החולים, אמר מוקדם יותר כי איתם מתכוון להגיש תלונה ליועץ המשפטי לממשלה בגין אלימות השוטרים במקום. 

 

ח"כ איתם עבר מוקדם יותר בדיקת סי.טי בבית החולים הדסה עין כרם, לאחר שנפגע בראשו במהלך העימות. מצבו הוגדר בינוני והוא אושפז במחלקה כירורגית ב' בקומה השביעית בבית החולים - אותה קומה שבה מאושפז ראש הממשלה שרון.

  

הבוקר נפצע יחד עם ח"כ אריה אלדד בעת פינוי עמונה. ח"כ אריה אלדד נחבל בידו והתעלף, אך בחר שלא להתפנות ונותר בעמונה. ח"כ אפי איתם נפגע בינוני ודימם בראשו. הוא פונה לבית החולים "הדסה עין כרם", שם עבר בדיקת סי-טי. בסך הכל נפגעו בעימותים למעלה מ-200 מתנחלים ואנשי כוחות הביטחון במאבק האלים סביב פינוי המאחז. חלקם פונו לבתי החולים בירושלים.

 

באיחוד הלאומי אמרו בתגובה לאירועים: "במקום שבו מכים ופוצעים חברי כנסת - שם נגמרת הדמוקרטיה". מהמפלגה נמסר כי "חברי הכנסת אפי איתם, אריה אלדד, אורי אריאל ובני איילון, הוכו באכזריות. אנו קוראים לאולמרט, עצור עכשיו את שפיכות הדמים, מישהו ייהרג כאן היום".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הפציעה. איתם בעמונה
צילום: גיל יוחנן
צילום: רפי בן חקון
הפינוי. איתם בדרך להדסה
צילום: רפי בן חקון
מומלצים