שתף קטע נבחר

ח"כ תמיר: דרושה ועדת חקירה לכשלים בעמונה

דרישה מפתיעה להקמת ועדת חקירה דווקא מהצד השמאלי של המפה. אשת העבודה, ח"כ יולי תמיר, דורשת הקמת ועדה שתחקור את הכשלים שהובילו לאלימות הקשה בעמונה: "לא ייתכן שפינוי גוש קטיף עבר כמעט ללא נפגעים, ופינוי תשעה בתים ריקים גבה מאות פצועים"

הדרישה להקמת ועדת חקירה בעקבות אירוע עמונה נשמע כבר אתמול, אולם הבוקר (יום ה') מגיעה הקריאה הזו מכיוון בלתי צפוי - מפלגת העבודה. יושב ראש מטה ההסברה של המפלגה חברת הכנסת יולי תמיר, דורשת היום להקים ועדת חקירה שתבדוק את הכשלים שהובילו לאלימות הקשה במהלך פינוי עמונה.

 

לדברי תמיר, אירועי אתמול והתוצאה הקשה שבסופם, "מוכיחים את חוסר יכולתו ואוזלת ידו התיפקודית" של אהוד אולמרט כראש ממשלה. "לא ייתכן כי פינוי גוש קטיף עבר כמעט ללא נפגעים, ופינוי מאחז של תשעה בתים ריקים גבה מאות פצועים", הוסיפה תמיר. לפי תמיר, ועדת החקירה צריכה לבדוק האם היו מסרים כפולים מההנהגה שגרמו לכשל.

 

גם יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, פנה הבוקר ליו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, בדרישה לקיים דיון במראות הקשים מעמונה. "אירוע טראומטי שכזה מחייב דיון ציבורי", אמר.

 

כבר אתמול קראו במפד"ל מהשר לביטחון פנים להקים ועדת חקירה בלתי תלויה שתבחן את התנהלות המשטרה בעמונה. מזכ"ל המפד"ל, שר שלום ג'רבי, לדברי ג'רבי, נכח במקום בזמן הפינוי, וציין כי השוטרים בעמונה נהגו באלימות קשה כלפי בני הנוער ללא כל הצדקה.

 

למעלמה מ-219 פצועים - שוטרים, חיילים ופעילי ימין - נמנו אתמול במהלך העימותים הקשים בעמונה. בבתי החולים מאושפזים הבוקר עדיין 15 פצועים. מצבו של אחד מהם, נער בן 16, מוגדר בינוני. היתר במצב קל ומפוזרים בין בתי החולים הדסה עין כרם, הדסה הר הצופים, ביקור חולים, שערי צדק ותל השומר.

 

חבר הכנסת אפי איתם, שנפצע אתמול במהלך הפינוי, אמר כי היה זה "פוגרום בפקודת אולמרט", לדבריו, "השוטרים קיבלו פקודה להתיר את דמם של הילדים ומנהיגי הציבור, אבל אין בלבי עליהם. הם היו שליחיו של אולמרט". הוא פנה ישירות אל אולמרט ותקף: "הוכחת שאתה מפוחד, מבולבל ומניפולטיבי. גילית טיפשות ואטימות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
תמיר. לחקור הכשלים
צילום: ירון ברנר
מומלצים