שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דו"ח: "הארי הנאצי" גרם ל-10 תקריות אנטישמיות
  מדו"ח של הארגון המטפל בביטחונם של יהודי בריטניה עולה כי בשנה החולפת היו 10 תקריות אנטישמיות שמבצעיהן קשרו אותן ישירות לתחפושת הנאצי של הנסיך הארי. גם התבטאויותיו של ראש עיריית לונדון גרמו ישירות ל-11 תקריות אנטישמיות. 455 אירועים אנטישמיים נרשמו בשנה האחרונה במדינה - ירידה של 14% לעומת 2004, אך מספר התקריות האלימות נותר על כנו

  תחפושת הנאצי שבחר הנסיך הארי ללבוש למסיבה בינואר 2005 לא גרמה רק לסערה תקשורתית ומבוכה בבריטניה אלא גם להתקפות אנטישמיות נגד יהודים בבריטניה.

   

  כך נטען בדו"ח השנתי של ארגון CST האחראי לביטחון הקהילות היהודית במדינה (The Community Security Trust) – בהן חברים כ-290 אלף יהודים.  גם התבטאויות של ראש עיריית לונדון, קן ליווינגסטון תרמו, לדברי מחברי הדו"ח, להתרחשות תקריות אנטישמיות.

   

  במהלך שנת 2005 אירעו ברחבי בריטניה 455 תקריות אנטישמיות החל מגרפיטי פוגעני, חילול קברים ואיומים ברצח ועד לתקיפות אלימות. אמנם חלה ירידה של 14% במספר הכולל של האירועים לעומת 2004, אך לא היה כל שינוי במספר התקריות האלימות.

   

  במהלך השנה החולפת היו 80 אירועים שכללו תקיפה פיזית נגד יהודים בבריטניה, כולל 17 נגד ילדים - מקרה אחד יותר מב-2004."מספר פשעי השנאה על רקע אנטישמי נותר גבוה באופן בלתי מתקבל על הדעת", אומר אחר מחברי הארגון, מארק גרנדר. "אירועי האלימות וההתעללות נותרו באותה רמה כפי שהיו".

   

  הדו"ח קושר ישירות את התקריות בהם היו מעורבים הנסיך הארי ולווינגסטון לגילויי האנטישמיות במדינה : הארי, כזכור, גרם לשערורייה בינלאומית כשהגיע למסיבת תחפושות לבוש כחייל נאצי, שבועיים לפני האירועים הרשמיים לציון השואה במדינה.

   

  הארי התנצל לאחר האירוע אך הנזק לפי הדו"ח כבר נגרם: עשרה אירועים אנטישמיים היו קשורים ישירות לתקרית המביכה.  "האירוע גרר 10 תקריות אנטישמיות שהעומדים מאחוריהן התייחסו ישירות לנסיך הארי". בין היתר קיבל ארגון יהודי מכתב בו נאמר ש"הנסיך ככל הנראה קרא ספרי תלמוד מטונפים והגיע למסקנה שכדאי להשמיד את הגזע הארסי".

   

  חודש לאחר הסערה שחולל הארי עלה ליווינגסטון לכותרות לאחר שהשווה עיתונאי יהודי לשומר נאצי במחנה ריכוז, "11 תקריות אנטישמיות בוצעו תוך התייחסות ישירה לדברי ליווינגסטון", נכתב בדו"ח. בין היתר, נשלח מכתב לחבר קונגרס יהודי בו הוכחשה השואה ונכתב: " הגיע הזמן שאתם, יהודים בכיינים, תסתמו את הפיות. לא פלא ששונאים את היהודים בכל העולם תמיד" ליווינגסטון, אגב, סירב להתנצל.

   

  הדו"ח מציין שניים מהאירועים האלימים ב-2005: במקרה אחד סטודנט יהודי במנצ'סטר נדקר על ידי אדם שרדף אחריו בעודו קורא קריאות אנטישמיות. במקרה אחר הותקף יהודי בלונדון על ידי חבורת צעירים שהיכו אותו וניסו להצית את בגדיו.

   

  ראשי הקהילה היהודית בבריטניה מזהירים בשנים האחרונות מפני עלייה מתמידה במספר האירועים האנטישמיים. בחודש שעבר אמר הרב הראשי של הקהילה, ג'ונתן סאקס, כי "צונמי של אנטישמיות תוקף את אירופה". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הארי במדי נאצי בשער ה"סאן" הבריטי
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  ליווניגסטון. לא התנצל
  צילום: איי פי
  מומלצים