שתף קטע נבחר

מתנדבים עצרו את היעד המשטרתי עמיר מולנר

אחד מבכירי היעדים המודיענים של המשטרה, עמיר מולנר, נעצר הבוקר סמוך לבקה אל גרביה ובכליו נמצאו אמצעי לחימה עמם ניתן להרכיב מטען חבלה. באופן אירוני, דווקא מתנדבי משטרה הם שעצרו את מולנר. שמו של מולנר נקשר לאחרונה לתקרית אחרת, במסגרתה נדקר לפי החשד על ידי יעקב אלפרון. החשד: מולנר ביקש להרכיב מטען חבלה כדי לפגוע באלפרון

מה שמשטרת מחוז תל אביב לא הצליחה לעשות במשך שנים, עושים מתנדבי מג"ב במדים: עמיר מולנר, אחד מבכירי היעדים המודיענים של המשטרה, נעצר לפנות בוקר (יום ו') סמוך לבקה אל-גרביה. מולנר נעצר יחד עם עוד שלושה אחרים בני משפחת קראג'ה.

 


מולנר מובא אל בית המשפט (צילום: חגי אהרון)

 

באופן אירוני, דווקא מתנדבי משטרה במדים של מג"ב הם שביצעו את המעצר של מולנר, שהמשטרה מנסה "לתפוס על חם" כבר שנים. שמו של מולנר נקשר באחרונה לתקרית שהוגדרה "כנס הרצליה של העולם התחתון", במסגרתה נדקר לפי החשד על ידי יעקב אלפרון ובנו דרור. מעצרו של אלפרון הוארך היום בבית משפט השלום בתל אביב במסגרת החקירה.

 

בחיפוש כליו של מולנר והעצורים הנוספים נמצאו חומרי חבלה מהם ניתן להרכיב מטען. מולנר ושלושת החשודים האחרים נעצרו והועברו לחקירה ביחידה המרכזית של מרחב העמקים.

 

מולנר, כך לפי החשד, עמד בצידי הדרך יחד עם שני מאבטחיו ועמם אדם נוסף מבני משפחת קראג'ה המתגוררים בישוב חריש. תחילה הציג עצמו בשם הבדוי אורי ואמר כי הוא מתגורר ברמת גן. לאחר שעל גופו נמצאו פריטים טכניים שעוררו את חשדם של המתנדבים כפריטים עימם ניתן להרכיב מטען חבלה, הועברו ארבעת החשודים לתחינת המשטרה בעירון ומשם ליחידה המרכזית במרחב העמקים. רק בימ"ר עמקים התברר להפתעת המשטרה כי מדובר במולנר.

 

מפקד מרחב עמקים, ניצב מנשה יעקב זיגדון, מיהר להקים צוות חקירה מיוחד כדי שזה יבחן מה חיפש מולנר באזור ומה מידת הקשר שלו לבני משפחת קראג'ה. "אין בידינו קצה חוט מה מעשיו של מולנר באזורנו ואנו בוחנים את כל כיווני החקירה".

 

ל-ynet נודע כי בשעות הצהריים הגיעו החוקרים לימ"ר עמקים בליווי חבלני משטרה לדירה בקרית שמונה. מולנר החזיק במפתח לדירה והחוקרים ביקשו לבדוק האם בדירה נמצאים פריטים מחשידים. דבר לא נמצא. ממידע שישנו בידי המשטרה עולה כי אין זו הפעם הראשונה שנוצר קשר בין מולנר לבין משפחת קראג'ה וכי הם פועלים יחד במשך תקופה ארוכה. אחד החשדות שנבדקים הוא כי הארבעה ביקשו להכין מטען כדי לפגוע ביעקב אלפרון העצור.

 

במסגרת התקרית בהרצליה, שאירעה במלון דניאל, נדקר מולנר ונפצע באורח בינוני, בקטטה עם אלפרון. לאחר אשפוזו של מולנר, החל מצעד ארוך של אנשי עולם תחתון, שפקדו את בית החולים "איכילוב". ג'יפים ומכוניות יוקרה נכנסו לחניון בית החולים ומתוכם יצאו מאבטחים חמושים שליוו עברייני צמרת, שבאו לבדוק מה שלומו של "המטאור העולה" במפת הפשע הישראלי. בין היתר הגיעו לבית החולים שמות המוכרים למשטרה, כריקו שירזי, אסי אבוטבול, ניסים מוסלי ועבריינים אחרים.

 

במשטרה מעריכים שמולנר ושניים מאנשיו היו במלון דניאל כנראה על מנת לבצע עיסקה. אלא שבשלב מסויים התפוצץ ה"משא ומתן" וקטטה פרצה בין מולנר לבין אנשיו של עבריין אחר. לעיני אורחי המלון ההמומים נשלפו הסכינים בלובי, ומולנר הותקף יחד עם מקורביו. אנשי המלון, שנבהלו נוכח הקטטה שפרצה במקום ונוכח הדם הרב, הזעיקו את אנשי מד"א כדי שיטפלו בפצוע. אחד הנוכחים העיד כי "הייתה שלולית ענקית של דם במקום. מי שנפצע, נפגע כנראה באזור קריטי בגופו, שבו עובר עורק דם".

  

מולנר "שודרג במעמדו" לאחרונה ליעד מספר 1 של משטרת מחוז תל-אביב, לאחר מעצרו של זאב רוזנשטיין. מולנר השתייך לכנופיית רמת עמידר שם שימש כ"קצין חבלה". הוא מתגורר במגדלי "אקירוב" ברחוב פנקס בתל-אביב (שם מתגורר אגב גם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק). שמו של מולנר נקשר לפיצוץ שאירע בחודש יולי במכוניתו של מנהל המגדלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
מולנר. נעצר
צילום: חגי אהרון
צילום: אבי כהן
אלפרון. מולנר ביקש לפגוע בו?
צילום: אבי כהן
מומלצים