שתף קטע נבחר

הנקמה המוסלמית: קריקטורות אנטישמיות

בתגובה לפרסום הקריקטורות השנויות במחלוקת על הנביא מוחמד, פרסם ארגון מוסלמי הולנדי-בלגי איורים אנטישמיים. באחד האיורים נראית אנה פרנק במיטה עם היטלר. ראש הארגון: זה תרגיל בחופש הביטוי. גם לאירופה יש פרות קדושות

גל המחאה והאלימות המוסלמי נגד הקריקטורות שפורסמו בדנמרק ואירופה, עובר לשלב חדש: ארגון מוסלמי בלגי-הולנדי פרסם באתר האינטרנט שלו סדרה של איורים אנטישמיים בתגובה לקריקטורות השנויות במחלוקת אודות הנביא מוחמד.

 

באחד האיורים מוצגת אנה פרנק כשהיא חולקת את מיטתה עם אדולף היטלר. איור אחר הטיל ספק בהתרחשותה של השואה. הליגה הערבית האירופאית (AEL) פירסמה את האיורים באתר האינטרנט שלה בשבת, אולם היום (א') נראה שהאתר קרס מעומס גולשים.

 

עוד לפני שקרס, צוין באתר כי האיורים מופיעים בו כתרגיל בחופש הביטוי וכי הארגון אינו בהכרח מסכים עם העמדות שהם מייצגים. מייסד הארגון, דיאב אבו ג'אג'ן, הגן בתוכנית הטלוויזיה ההולנדית "נובה" על הפירסום. "גם לאירופה יש פרות קדושות, גם אם לא מדובר בקדושה דתית".

 

הליגה הערבית האירופאית מצהירה אמנם שהיא דוגלת בהימנעות מאלימות, אולם ידועה בהולנד כארגון המחזיק בעמדות קיצוניות, שמתנגד לאינטגרציה בין מוסלמים ולא מוסלמים באירופה.

 

הכחשת שואה היא עבירה על החוק במספר גדול של מדינות באירופה, כמו גם הפחדה או הסתה נגד קבוצה כלשהי על בסיס המוצא האתני שלה, דתה, תרבותה או נטייתה המינית. בדיוק בטיעון זה השתמשו חברי ארגון מוסלמי בדנמרק כדי להגיש תלונה נגד העיתון הדני שפירסם את הקריקטורות של מוחמד בספטמבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנה פרנק
הפגנה בביירות במחאה על הקריקטורות
צילום: איי אף פי
מומלצים