שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "צחוק משפר זרימת הדם בדיוק כמו פעילות אירובית"

  חוקרים בארה"ב מצאו כי צחוק מרחיב את כלי הדם באופן הדומה לזה המתרחש בפעילות אירובית. הסברה: חנקן חמצני המשתחרר בעת הצחוק משפר את זרימת הדם

  הצחוק יפה לבריאות, ועכשיו זה גם מדעי: מחקר חדש מגלה כי צחוק משפר את זרימת הדם בשיעור הדומה לזה שאחרי פעילות אירובית. המחקר החדש פורסם בגליון החדש של כתב העת הרפואי Heart.

   

  במחקר שנערך ע"י חוקרי אוניברסיטת מרילנד בבולטימור שבארה"ב, השתתפו 20 גברים ונשים בריאים אשר צפו בשני סרטים: האחד – הקומדיה "משתגעים על מרי", והשני – סרט הדרמה "להציל את טוראי ריאן". לפני ואחרי כל סרט עברו הנחקרים מספר בדיקות לא פולשניות שמדדו את זרימת הדם בעורק הזרוע. הרחבה של העורק היא סימן לזרימת דם טובה מהלב ואליו.

   

  מתוצאות המחקר עלה כי אצל צופי הקומדיה הייתה הרחבת עורק הזרוע בשיעור גדול ב-50 אחוז מאצל אלה שצפו בסרט הדרמה הטראגי. לדברי החוקרים, הממצא זהה לזרימת הדם שלאחר פעילות אירובית, כמו ריצה.

   

  לחוקרים עדיין לא ברור מה בצחוק תורם לזרימת הדם בגוף. אחת האפשרויות שהעלו החוקרים היא שהצחוק מגביר את ייצורו של הכימיקל חנקן חמצני, המסייע להרחבת כלי דם. אפשרות אחרת היא שהצחוק מעכב את השפעותיהם של הורמוני הדחק הגורמים להיצרות כלי הדם. כך או כך אמרו החוקרים כי הם מקווים שמחקרים נוספים דומים, יסייעו להבין את הקשר שבין רגישות לבין בריאות הלב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  לצחוק. זה בעצם גם בריא
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים