שתף קטע נבחר

ענבל גבריאלי: "החוקרים בחרו לכבד את חסינותי"

העובדה שמנעה משוטרים לערוך חיפוש בבית אביה בזכות חסינותה הפרלמנטרית לא מטרידה את ח"כ גבריאלי. לדבריה, "החוק מעניק חסינות לכל ח"כ מפני חיפוש, השוטרים בחרו לכבד את החסינות - ובצדק". יו"ר ועדת החוקה: "זהו שימוש ציני בוטה של חבר כנסת שאינו מבין את תפקידו". התנועה לאיכות השלטון: "חשד לשיבוש הליכי משפט"

ח"כ ענבל גבריאלי אמרה בתגובה לטענות המשטרה כי מנעה משוטרים לערוך חיפוש בבית אביה: "החוק במדינת ישראל מעניק חסינות לכל חבר כנסת מפני חיפוש בבית בו הוא מתגורר. הצגתי עובדה זו בפני השוטרים שביקשו לערוך חיפוש בביתי והם בחרו לכבד את החסינות ואת החוק - ובצדק".

 

עוד על הפרשה:

 

מוקדם יותר אמר יו"ר ועדת החוקה, ח"כ מיכאל איתן (ליכוד), כי הוא דוחה מכל וכל את הטענה לפיה חסינות חבר כנסת מפני חיפוש חלה גם על מגורים משותפים עם מי שחשוד בביצוע עבירה, כאשר מתבצע חיפוש המכוון למציאת מסמכים או ראיות הנמצאות בחזקתו.

 

לדבריו, זהו שימוש ציני בוטה של חבר כנסת שאינו מבין את תפקידו. אם אכן טענה חברת הכנסת גבריאלי לחסינות, על ועדת האתיקה של הכנסת לקיים בעניין דיון ולהעמידה במקומה.

 

גם בתנועה לאיכות השלטון פנו ליועץ המשפטי מני מזוז לפתוח בחקירה פלילית בנושא. לדבריהם, "אם חברת הכנסת גבריאלי באמת עדיין מתגוררת עם אביה – ויש לברר היטב את העניין – הרי יש כאן ניצול לרעה של חסינות חבר כנסת, אשר מיועדת לאפשר לחבר כנסת לבצע את תפקידו הפרלמנטרי ללא מורא, ולא להיות זכות יתר המאפשרת לחפות על אדם אחר מפני חשדות של עבירות עולם תחתון. אם יש אמת בפרסומים הנזכרים, הרי מעשיה מביאים לכאורה לשיבוש הליכי המשפט נגד אביה".

 

היום הותר לפרסום כי רשות המיסים והמשטרה עצרו את שוני גבריאלי, אביה של חברת הכנסת ענבל גבריאלי (ליכוד), בחשד להלבנת הון, ניהול הימורים בלתי חוקיים והעלמות מס בסך עשרות מיליוני שקלים. בנוסף לגבריאלי נעצרו גם בנו שלומי, אחיו ראובן, העבריין מאיר אברג'יל ויורם צרפתי.

 

כאשר החקירה הפכה לגלויה, הגיעו חוקרי רשויות המס לביתו ולמשרדיו של שוני גבריאלי, שם ערכו חיפושים כאשר בתו ענבל הגיעה לבית. היא הציגה

בפני החוקרים את תעודת חבר הכנסת שלה, טענה שזהו ביתה ושיש לה חסינות, ודרשה שלא יערכו חיפושים בבית.

 

מהמשטרה נמסר שבעקבות דרישתה השוטרים עזבו את המקום בלי לערוך חיפוש ופנו ליועץ המשפטי לממשלה כדי לבקש אישור. מהמשטרה נמסר עוד כי "לא היה מדובר באחד המקומות הקריטיים לחקירה ולכן השוטרים עזבו את המקום מבלי שפנו מיידית לבקש אישור לחיפוש".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
גבריאלי. "החוק מעניק חסינות"
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים