שתף קטע נבחר

20 שנות מאסר לאב שהרג את בנו

שופט בית המשפט המחוזי אדמונד לוי אמר בגזר בדין: "ראיתי את התמונות של התינוק, קיוויתי שיחייך אלי אבל מיד ידעתי כי המוות קפא בהן לנצח"

שופט בית המשפט המחוזי בת"א אדמונד לוי גזר 20 שנות מאסר בפועל על דניס אייזן אשר הרג את בנו בן השלושה חודשים בחודש פברואר השנה.
אייזן הרושע בשתי עבירות אותן ביצע: בנובמבר 99 שבר את ידו של התינוק ובחודש פברואר השנה הכה את בנו בראשו וגרם למותו.
בגזר הדין אמר השופט לוי: "במהלך המשפט הוגש דו"ח נתיחת הגופה וצורף תצלומו של התינוק. כשהונח בפני תצלום זה לראשונה משכו את תשומת ליבי שתי עיניים פקוחות ולרגע חטוף השליתי את עצמי כי הנה יבזיק בעיניים אותו מבט מיוחד ומוכר המאשר כי התינוק הבחין בכך ומיד לאחריו יפיק פיו קולות וצלילים על מנת למשוך את תשומת ליבו של הצופה ולרתקו אליו, ואם יתמזל מזלך הוא גם יחייך אליך. אך כדרכה של כל אשליה גם הפעם היא לא נמשכה זמן רב ומיד נמוגה כשהמציאות מכה במלוא עצמתה. הבנתי, שהעיניים האלה שוב לא יגיבו לגירוי כלשהוא כי המוות קפא בהם לנצח".
השופט התייחס לכך שהנאשם בן 26 משכיל וללא עבר פלילי הוא חניך של אסכולה מעוותת הגורסת, כי ילדים צריך לחנך לסדר ולמשמעת כבר מגיל רך.
השופט קבע עוד, כי דרוש כאן מסר נחרץ לציבור: "כל מי שנותן דרור ליצריו ופוגע בקטינים יצטרך לשלם על כך בחירותו וכחומרת הפגיעה כך יהיה אורכו של המאסר.
חומרתו של המקרה הנוכחי אין גדולה ממנה ועל כן סברתי, כי אלה הנסיבות להן ייעד המחוקק את העונש המירבי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים