שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ברית מילה מגינה גם על נשים מפני איידס

  מחקר חדש שנערך באוגנדה מצא כי גברים שנימולו היו בסיכון מופחת של עד 30 אחוז להדביק בנגיף את בנות זוגם. ההשערה היא כי העורלה הקצרה יותר אצל אלה שנימולו, מקשה על העברת הנגיף

  אחרי שהתבשרנו בעבר שברית מילה מגינה על הגבר מפני איידס, עכשיו גילו חוקרים אמריקנים ואוגנדים כי המילה מגינה גם על האישה מפני הדבקה בנגיף ה-HIV. על תוצאות המחקר החדש דווח בכנס זיהומי רטרווירוסים וזיהומים אופורטוניסטים שנערך בדנוור בארה"ב.

   

  אשתקד פורסם מחקר קודם, אשר הראה כי לגברים נימולים סבירות נמוכה בכ-70 אחוז להידבק באיידס, לעומת גברים לא נימולים, בעת קיום יחסי מין עם נשים נשאיות. המחקר שנערך באפריקה, כלל למעלה מ-3000 גברים לא נשאים, מחציתם היו נימולים והמחצית הנותרת היו גברים שלא נימולו.

   

  הממצאים הראו כי על כל 10 גברים לא נימולים שנדבקו באיידס, מבין הנימולים נדבקו רק שלושה. התוצאות היו כה דרמטיות וחד משמעיות, עד כי הניסוי הופסק 9 חודשים לפני סיומו, בטענה כי הממצאים ברורים עד כדי כך שאין זה מוסרי להמשיך במחקר מבלי להזהיר את הנבדקים שאינם נימולים על הסיכון שעומד בפניהם.

    

  במחקר החדש אותו ערכו חוקרי אוניברסיטת ג'ון הופקינס בארה"ב נבדקו 12 אלף תושבים מהעיר רקאי שבאוגנדה. החוקרים מצאו כי גברים שנימולו ונדבקו בנגיף האיידס, היו בסיכון מופחת של 30 אחוז להדביק את בנות זוגם בנגיף. עוד נמצא כי ברית המילה מפחיתה את סיכון ההדבקה ממחלות מין אחרות כמו טריכומונס או וגינוזיס חיידקי, אך לא מפני עגבת, זיבה או כלמידיה.

   

  החוקרים משערים כי סיכון ההדבקה המופחתת בקרב גברים נימולים, נעוץ במבנה העורלה. השכבה הפנימית של העורלה – היא המוקוזה, מכילה תאים הפגיעים לנגיף האיידס. אצל גברים שאינם נימולים, העורלה ארוכה יותר, ולכן קל לנגיף לשהות בשכבה הפנימית ולעבור הלאה.

   

  החוקרים גם מעריכים שאצל גברים שלא נימולו, אורך העורלה פגיע יותר לחתכים זעירים המדממים קלות, מה שעשוי אף הוא להעביר את נגיף ה-HIV מהגבר שלא נימול לבת זוגו.

   

  אף שהמחקר החדש התמקד בגברים הטרוסקסואליים ובנות זוגם, החוקרים מאמינים כי גם גברים הומואים שנימולו, נושאים סיכון מופחת להדבקה בנגיף האיידס והעברתו לבנות הזוג, לעומת גייז שלא נימולו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ברית. זה משתלם גם לנשים
  צילום: לע"מ
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים