שתף קטע נבחר

הג'יהאד האיסלאמי: בידנו רקטה שמגיעה למרכז אשקלון

דובר בארגון אמר שמדובר ברקטה המסוגלת להגיע לטווחים שבין 13-16 ק"מ, המכילה גם חומר נפץ תקני מסוג TNT וחומרים אחרים המגבירים את עוצמת הפגיעה. לדבריו, הרקטה החדשה תיכנס לפעולה בזמן הקרוב

פלוגות אל קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, הודיעה היום (שבת) שהארגון הצליח לפתח רקטה קטלנית בעלת טווח ארוך יותר, שיכולה לפגוע גם במרכז אשקלון. מדובר ברקטה המסוגלת להגיע לדבריו לטווחים שבין 13-16 ק"מ, המכילה גם חומר נפץ תקני מסוג TNT וחומרים אחרים המגבירים את עוצמת הפגיעה. עם זאת, רקטת הקסאם שנורתה בצהריים לעבר הנגב המערבי היא רקטה מהסוג הישן.

 

אבו חמזה, אחד מדוברי הארגון אמר שיחידת ההנדסה של  הזרוע הצבאית הצליחה לייצר את הרקטה מדגם קודס. הדובר אמר שמדובר ברקטה מדגם משופר של הרקטה קודס 101, שהארגון נוהג עכשיו לירות לעבר ישראל. לדברי אבו חמזה, רקטה 101 גרמה לנזקים באזור אשקלון ואילו עוצמת הנזק של הרקטה החדשה היא גדולה יותר.

 

הדובר הוסיף שהרקטה שאורכה 2.3 מטרים וקוטרה 5 אינץ נוסתה בהצלחה בידי הארגון והיא יוצרה אחרי השקעה רבה במעבדות מיוחדות. אבו חמזה ציין שהרקטה החדשה תיכנס לפעולה בזמן הקרוב. לדבריו הארגון ימשיך לשפר את יכולות השיגור שלו.

 

בתקופה האחרונה הודיעו כמעט כל הארגונים הפלסטיניים ברצועת עזה על שיפור דגמי הרקטות שברשותם. גדודי חללי אל אקצה ציינו שברשותם טילים מסוג גראד בעלי יכולת פגיעה קטלנית יותר.

 

צה"ל הפציץ הלילה ברצועת עזה

 

צה"ל תקף הלילה מהאוויר מרחבי שיגור של רקטות קסאם במרכז רצועת עזה. ככל הנראה מדובר בכבישים שמשמשים את החמושים הפלסטינים בתנועתם באזור. הפלסטינים דיווחו שכבישים שהופצצו נפערו בורות גדולים.

 

על פי אחד הדיווחים הפלסטינים, אחד הטילים כוון לעבר רכב בדיר אל בלח ויושביו הצליחו להימלט ברגע האחרון. דיווח אחר טוען שהטיל כמעט פגע ברכב, אך החמיץ. לא ברור האם מטרת התקיפה הייתה לפגוע ברכב או שהוא חלף במקום במקרה.

 

מצה"ל נמסר הלילה שהתקיפה היא תגובה לירי רקטות הקסאם לעבר ישראל משטחי הרצועה שמטרתה למנוע ניסיונות ירי נוספים.

 

מאז מטח הרקטות לעבר ישראל ביום שישי שעבר בו נפגעו בני משפחת אושר מהיישוב כרמיה, הגביר צה"ל בצורה ניכרת את פעילותו ברצועת עזה. מאז השבת שעברה ביצע צה"ל מספר התנקשויות בפעילי טרור ברצועה – רובם חברי גדודי חללי אל אקצה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קסאם (ארכיון)
צילום: אמיר כהן
צילום: רויטרס
צה"ל משיב אש
צילום: רויטרס
מומלצים