שתף קטע נבחר

אישום: מאמן כדורגל נוסף מאשקלון התעלל מינית

שלומי נגר, תושב העיר שאימן נערים בקבוצת כדורגל, הואשם כי תקף אותם מינית. החקירה שנפתחה כבר בחודש נובמבר התקיימה תחת איפול כדי "למנוע פאניקה בקרב הורי הנערים", לדברי המשטרה

עוד פרשת התעללות מינית בידי מאמן כדורגל מאשקלון: שלומי נגר, מאמן כדורגל מאשקלון, נאשם בתקיפה מינית של חניכיו במתנ"ס. דבר מעצרו הותר היום (ב') לפרסום, יממה בלבד לאחר שפורסם החשד נגד עודד דבוש, תושב אשקלון בן 26, שביצע מעשים מגונים בעשרות ילדים שאותם אימן בחוג לכדורגל במתנ"ס אחר.

 

נגר, גרוש בן 43 מאשקלון, היה מכור לסמים עד לפני שלוש שנים. הוא עבר תקופת שיקום בתל-אביב ואז החליט ליזום הקמת קבוצת כדורגל לנערים, שפעלה בחסות אחד מבתי העסק בעיר. הוא נעצר בראשית החודש שעבר ומיד עם תחילת החקירה הוצא צו איסור פרסום אודות פרטי הפרשה. במשטרה הסבירו תחילה את הוצאת צו איסור הפרסום בצורך "למנוע פאניקה בקרב הורי הנערים ולאפשר לחוקרי הנוער לאתר את קורבנותיו, לאסוף ראיות ולמצות החקירה לצורך הגשת כתב אישום". מאוחר יותר, הצטרפה המשטרה לבקשת העיתונאים להסיר את צו איסור הפרסום.

 

בחקירה מאומצת רבת מעורבים בשיתוף חוקרות ילדים מטעם הרווחה, הצליחו חוקרי הנוער לאסוף ראיות כנגד מאמן הכדורגל, בגין מעשה סדום נגד קטין אחד וכן מעשים מגונים ותקיפות מיניות כנגד 6 קטינים נוספים, כולם מתחת לגיל 14.

 

ב-19 בחודש שעבר הוגש נגדו כתב אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. מעצרו הוארך עד להודעה חדשה. מכתב האישום עולה כי בחודש נובמבר האחרון שהה נגר עם נער בן 17 במסיבה וביקש ממנו שירשה לו לנשק אותו בצווארו וכשזה סירב הוא תקף אותו בבעיטות ובאגרופים. בפעם אחרת ביקש מנער אחר לעשות לו עיסוי בברך לאחר שסגר את החדר, ולאחר שהנער סירב הוא הצליף בו בשוט. הנער החל בעיסוי והצליח לברוח מהמקום.

 

בסעיף אחר של האישום נטען שבסוף 2004 הורה לילדים לצאת מהמועדון והורה לנער בן 16 להישאר איתו וניסה לגעת בגופו. הילד הצליח לברוח מהמקום. במקרה אחר נגר פנה לשני נערים בני 13 ו-12 וביצע באחד מהם מין אוראלי ובאחר ביצע מעשה סדום. בכתב האישום מתוארים עוד מעשים נוספים קשים מאוד של מעשי סדום ומעשים מגונים.

  

הכל החל בדיווח של יועצת בית ספר

 

הפרשה החלה בחודש נובמבר אשתקד, אז התקבל דיווח מיועצת בית ספר יסודי על שמועות שמאמן כדורגל תוקף מינית את חניכיו, שאותם הוא מאמן במסגרת חוג שכונתי. השמועות שגברו הצטלבו עם מידע מודיעיני שקיבל מרכז מודיעין של הנוער, רס"ר אופיר אבהר. החקירה הוטלה על משרד הנוער, בפיקודו של פקד אמיר גולן.

 

למעט שמועות, לא היה בידי החוקרים דבר והיה צורך לאתר את הקורבנות ובעיקר לדובב אותם לשתף פעולה עם החוקרים. בתחילת החודש שעבר הצליחו חוקרי הנוער, רס"ר נטע ארגמן ורס"ר קובי צ'יבוטרו, לאתר נער שמסר עדות, שבה סיפר שהיה עד למקרה, שבו הותקף חברו בן 13 על-ידי המאמן. בעקבות עדותו, הוחלט לעצור את החשוד למחרת אותו יום. לאורך כל החקירה, הוא הכחיש את המיוחס לו וטען שמדובר בעלילה.

 

לדברי נגר, הוא גייס תרומות מההורים, והחניכים הגיעו בשיטת "חבר מביא חבר" וכך בנה ארבע קבוצות כדורגל של כ-20 נערים בכל קבוצה. הוא נהג לצ'פר את תלמידיו ב"שוברים", מטעם בית העסק, שנתן לו חסות.

 

חוקרי הנוער חשו שככל שהחקירה מסתעפת, חששו הקורבנות לשתף עימם פעולה באופן מלא. קצין הנוער במשטרת אשקלון, פקד אמיר גולן, ציין כי במרבית העדויות עלה דפוס פעולה קבוע של המאמן, על-פיו נהג באופן שיטתי, בתום כל אימון, לבקש מחניך אחר להישאר עמו במועדון, תוך שהוא דורש מיתר החניכים לעזוב את המקום.

 

מהעדויות עולה שאמו של אחד הילדים שנפלו קורבן למעשיו, הבחינה בשינויים שחלו בהתנהגות בנה, שלוו שפחדים וחרדות וכשהצליחה לדובב אותו, חשף בפניה שהותקף מינית על ידי נגר. הוא גם סיפר שהיה עד לכך שחברים נוספים לקבוצת הכדורגל נפלו קורבן לסיפוקיו של המאמן.

 

בפרקליטות ובמשטרה מספרים שהפחד ששרר בקרב החניכים שהתאמנו, גרם להם לשמור את הדבר בסוד, אולם סבלנות ופעילות מקצועית של חוקרי הנוער במשטרת אשקלון וחוקרות הילדים הצליחה לחשוף את רצף מעשיו ולגבש מספיק ראיות, לצורך הגשת כתב אישום. 

 

צמרת עיריית אשקלון התכנסה לדון בפרשיית שני מאמני הילדים הפדופילים. דוברת העירייה מסרה כי שלומי נגר אימן את הילדים במגרש באופן פרטי, וללא קשר עם העירייה. "כל מאמצינו להפעיל את הקבוצה בחוג מסודר במסגרת המתנ"ס השכונתי ועל ידי מאמן מקצועי ובפיקוח העירייה עלו בתוהו בגלל התנגדותו הנמרצת של נגר שרתם גם את ההורים והתנגד למהלך זה של העירייה".

 

העירייה הוסיפה כי "נגר שיסה את התקשורת המקומית ואת ההורים בעיריית אשקלון, על מנת שיועסק כמאמן על ידי העירייה - נושא שהעירייה התנגדה לו בגלל עברו הפלילי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נגר. נעצר עד תום ההליכים
צילום רפרודוקציה: חיים הורנשטיין
עודד דבוש
צילום רפרודוקציה: חיים הורנשטיין
מומלצים