שתף קטע נבחר

האם את יוצאת עם בוגד פוטנציאלי?

על ידי זיהוי הבוגדים הפוטנציאליים במאגר הדייטינג, אפשר להימנע מהרבה כאבי ראש ולב. שאלון בן שבע שאלות שחיברה רות יוסטון, מומחית לנושא ניאופים, יגלה לך אם מתקיימים אצלו תנאים של בגידה. שימושי לא לנשים בלבד

לפי הסטטיסטיקות העגומות, בין 50 ל-70 אחוז מהגברים בוגדים בבנות הזוג שלהם. מחקרים מראים, שיש גברים שנוטים יותר לבוגדנות, בגלל הרקע שלהם, ההיסטוריה שלהם, או תכונות מסוימות באופיים. רות יוסטון, שנחשבת מומחית בתחום הניאוף, חיברה שאלון בן שבע שאלות, שאמור לעזור לנשים לזהות גברים בוגדניים. באמצעות השאלון הזה, אשה יכולה לאבחן מראש אם לגבר שהיא יוצאת איתו יש נטיות להתפרפר ולברוח בזמן - או לפחות לדעת עם מי יש לה עסק ולהיערך בהתאם. 

 

יוסטון, מחברת הספר "האם הוא בוגד בך? 829 סימנים מסגירים", מציעה לנשים לסנן את הגברים המועדים לפורענות. הבסיס הוא שאלון, אותו היא מפרסמת באתר שלה, InfidelityAdvice.com - אתר שמתמקד כולו בנושא בגידה וניאוף, כולל עצות שמיועדות רק לגברים החושדים בנשותיהם. השאלון שלה נועד במקור לנשים נשואות, כדי לעזור להן לתפוס בעלים נואפים. אבל בעקבות פניות של רווקות, שסיפרו לה שהן משתמשות בשאלון שלה כדי לסנן גברים שהן יוצאות איתם, היא שיכללה את השאלון כך שיתאים גם לרווקות. 

 

"שאלון הבוגדים הפוטנציאליים יכול לעזור לרווקות לקבל החלטה חכמה לגבי השאלה אם להמשיך לצאת עם גבר מסוים, או להיכנס למעורבות רגשית עמוקה איתו, או לא", אומרת יוסטון. "על ידי זיהוי הבוגדים הפוטנציאליים במאגר הדייטינג, אפשר להימנע מהרבה כאבי ראש וכאבי לב".

  

שאלי את עצמך את השאלות הבאות לגבי הגבר בו עסקינן:

 

1. האם הוא שש להרפתקאות?

 

2. האם יש לו ניסיון מיני עשיר?

 

3. האם יש לו הרבה ידידות?

 

4. האם יש לו חברים שבוגדים בנשותיהם או בחברותיהם?

 

5. האם יש לו הורה שניהל רומן מהצד?

 

6. האם הוא בגד במסגרת מערכות יחסים קודמות?

 

7. האם הוא חושב שניאוף זה לא עניין גדול?

 

פרשנות לתשובות:

 

1. יש גברים שנהנים מהמתח, מהשקרים ומהתככים שהולכים בד בבד עם בגידות. הם נואפים רק בשביל הריגוש שבמרדף.

 

2. מחקרים מראים, שגברים שהיו מאוד פעילים מינית לפני שהתמסדו ביחסים בלעדיים נוטים יותר לנהל רומנים מהצד. אל תצפו מהנמר להפוך את חברבורותיו.

 

3. יחסי ידידות עם נשים הם נקודת זינוק נפוצה לבגידה. ידידים יכולים להפוך במהירות ליזיזים. ככל שהידידות קרובה יותר, כך גדולים הסיכויים שהיא תהפוך לרומן.

 

4. אין לזלזל בכוחו של לחץ סביבתי; אם חבריו נואפים, הוא יתחיל לנהוג כמותם.

 

5. בוגדנות היא מעין נטייה משפחתית. ילדיהם של הורים נואפים עלולים ללכת בעקבותיהם, שכן הניאוף נחשב נורמטיבי בעיניהם.

 

6. "פעם בוגד, תמיד בוגד". יש יוצאים מן הכלל, כמובן, אבל מבחינה סטטיסטית, מי שנאף פעם, נוטה יותר לעשות זאת שוב, וההיסטוריה כנראה תחזור על עצמה.

 

7. אם הוא אינו סבור שניאוף הוא מעשה פסול, הוא יתנהג על פי אמונתו.

  

לדברי יוסטון, גם אם רק אחת מהתשובות חיובית, יש סיבה לדאגה. יש לה באתר גם עצות אילו אמצעי זהירות אפשר לנקוט נגד גברים המועדים לפורענות.  

 

באופן כללי, ככל שיש יותר תשובות חיוביות, כן גדולה הסבירות שהוא יבגוד בך. אבל יש כמה שאלות משמעותיות יותר מאחרות.

 

אם התשובה חיובית על שאלות 1, 2 או 5 (אך לא שלושתן יחד), הוא בוגד פוטנציאלי, שעלול לבגוד בך אם תצוץ הזדמנות מתאימה. אם תחליטי לפתח איתו מערכת יחסים, תצטרכי להתאמץ למנוע ממנו לבגוד. כדאי לך להכיר היטב את סימני הבגידה, כדי שתדעי אם הוא מתחיל לרעות בשדות זרים. 

 

אם השבת בחיוב רק על שאלה 3 או 4, או על שתיהן, או בשילוב עם שאלות מספר 1 ו-2, הגבר שלפניך הוא בוגד מהסוג הנפוץ, שיבגוד בלי שום בעיה, אם יחשוב שהוא יכול לעשות זאת מבלי להיתפס. האתגר שלך, אם תתעקשי לצאת איתו בכל זאת, היא להיות תמיד צעד אחד לפניו, בכך שתדעי לאתר את סימני האזהרה המוקדמים.  

 

אם תדעי לזהות את הסימנים המבשרים על בגידה הממשמשת ובאה, תוכלי לעצור אותה לפני שתתחיל, או לעזוב אותו לפני שישבור את לבך.  

 

אם התשובה על 6 חיובית, לבד או בשילוב עם תשובות חיוביות לשאלות 1, 2, 3, 4 או 5, יש לך עסק עם בוגד מנוסה, שיודע איך להסוות את הסימנים המובהקים של הבגידה.  

 

הדבר החשוב ביותר לעשות, אם את יוצאת עם גבר כזה, הוא לדעת לאתר גם את הסימנים הסמויים ביותר של בגידה, מפני שהם אלה שיסגירו אותו. השגיחי עליו כמו נץ, ונסי לא להתאהב בו יותר מדי. 

 

אם השבת בחיוב על שאלה מספר 7 (זאת השאלה החשובה ביותר) לבדה, או בשילוב עם שאלות אחרות, יש לפניך נואף סדרתי, שככל הנראה עושה זאת כבר עכשיו. יכול להיות, בעצם, שאת "האשה האחרת". בשביל גבר כזה, ניאוף הוא דרך חיים. אם אינך רוצה להצטרף לסטטיסטיקות של נפגעות הבגידה, מוטב שתתרחקי ממנו. ואם תחליטי בכל זאת לקחת על עצמך את האתגר, את בצרות צרורות אם לא תדעי לזהות את הסימנים הסמויים של בגידה. במקרה של גבר כזה, לא מספיק להשגיח על הסימנים המובהקים. הגבר הזה מומחה בטשטוש עקבות. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להכיר את הסימנים הסמויים, שכן יש להניח שלא תמצאי אף אחד מן הסימנים הברורים.

  

בספרה "האם הוא בוגד בך?" מפורטים הסימנים האפשריים לבגידה. באתר שלה, המלווה את הספר, יש מספק עצות מעשיות להתמודדות עם התופעה.

  

כמה סימנים מסגירים:

 

1. אובדן עניין בסקס. אלא אם כן יש גורם אחר, כגון בעיות בעבודה, אבל, מחלה או דיכאון, אובדן פתאומי של עניין בסקס עלול לרמוז על כך שהוא מקבל את זה במקום אחר.

 

2. מגננה מתמדת. בן זוג בוגד עלול להרגיש אשמה, ולכן הוא תמיד במגננה, או אפילו במתקפת מנע נגדך. שימי לב לסימני תוקפנות מצידו.

 

3. תירוצים יצירתיים. זה אולי נשמע כמו קלישאה, אבל בדיוק התירוצים הרגילים של שעות נוספות בעבודה, נסיעות עבודה, או פגישת עסקים לילית פתאומית, יכולים להיות כיסוי לבגידה.

 

4. ניתוקים בטלפון. אם הוא נתן לה את מספר הטלפון בבית, ייתכן שתשימי לב לניתוקים כשאת מרימה את השפופרת ולא הוא. כדאי לשים לב גם אם הוא לוקח את הטלפון הסלולרי שלו לשירותים.

 

5. מתנות בלי סיבה. נקיפות מצפון עלולות לגרום לו להתנהג כלפיך בנחמדות יתר. פרחים, בושם, בונבוניירות ושאר פינוקים שלא ביום ההולדת שלך, אם קודם לכן הוא לא נהג להרעיף עליך תשומת לב שכזאת, עלולים להיות סימן לבגידה. 

 

יושב במכונית בחניה כדי לטלפן

 

עורכת הדין ציפי פיק, המתמחה בתחום המעמד האישי, מוסיפה עוד סימנים מסגירים לגברים בוגדניים, שחלקם יכולים להתאים גם לנשים המנהלות רומן חשאי:

 

- הוא יוצא לקנות סיגריות, למלא דלק או להוציא את הכלב בשעות בלתי סבירות. או יושב במכונית שבחניה כדי לטלפן, או מסתובב עם פלאפון במרחק לא רב מביתכם.

 

- הוא מעודד אותך, שלא כדרכו, לצאת לחופשה או לנסוע לחו"ל בגפך או עם חברות.

 

 - הוא מתחיל להקפיד, בשונה מהרגלו, על הופעתו. לעיתים אפילו פוצח בדיאטה, קונה לעצמו ביגוד חדש, לרבות הקפדה פתאומית וחריגה על בגדיו התחתונים. לשאלות שלך הוא משיב: "מה יש, רק לך מותר?"

 

- בזמן האחרון יש לו טענות כלפייך, פתאום האוכל מלוח מדי, או מתוק מדי, והוא מגלה כלפייך סוג של עוינות שקשה לך להסבירה.

 

- את מרגישה נתק, ניכור והתרחקות מצדו. גם כשהוא בבית הוא כאילו לא נוכח, מתרכז בעיתון, בספר או בטלוויזיה ומתחמק מניסיונותייך לנהל שיחה או לבלות יחד.

 

אחרון אחרון (חביב או לא חביב, תלוי בנקודת המבט): לרוב יש אמנם דילול בכמות הסקס בגלל המאהבת, אבל יש גם מצב בו הבעל מגלה פתאום חשק יוצא דופן, הנובע מהתיאבון שהוא מקבל בחוץ. כשקיים קשר משמעותי מחוץ לבית, האופציה הראשונה סבירה יותר.

 

כמובן, לא כל סימן כזה הוא כבר הוכחה מרשיעה, ואלה אינם הסימנים היחידים. מדובר בדברים שצריכים להדליק אצלך נוריות אזהרה, וככל שאת רואה יותר סימנים כאלה - יש סיכוי גדול יותר שהוא בוגד.  

 

 

לבגידות שמתחילות דרך האינטרנט ומתנהלות דרכו יש מאפיינים נוספים: 

www.perkol.itgo.com/cheat.htm

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניתוקים בטלפון עלולים להיות סימן מסגיר
צילום: סי די בנק
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים