שתף קטע נבחר

יו"ר מפלגת רע"מ נגד ה"ציוניזציה" והמערב

במסיבת עיתונאים של רע"ם-תע"ל הכריז יו"ר הרשימה, איברהים סרסור: "השלטון צריך להיות מוסלמי בראשות חליפה". הוא תקף את "המערכה העולמית נגד האיסלאם" והבטיח: חמאס יוביל את העם הפלסטיני לתנופה ולהישגים

"ההשתתפות שלנו בבחירות לכנסת אינה מבטלת את האידיאולוגיה שלנו, ולפיה השלטון על האדמה, או לפחות על האדמה הערבית והמוסלמית, צריך להיות שלטון איסלמי המונהג בידי חליפה (יורש וממשיך דרכו של הנביא מוחמד)". כך הצהיר בצהריים (יום ד') השייח' איברהים סרסור, יו"ר רשימת רע"מ-תע"ל לכנסת.

 

 

לאחרונה החליטו רע"מ ותע"ל על ריצה משותפת בבחירות. סרסור פתח את מסיבת העיתונאים, בה הציגו ראשי הרשימה את המצע ואת רשימת המועמדים, בהתקפה חריפה על הקריקטורות הפוגעות בכבוד הנביא מוחמד: "ישנה יד נסתרת שפועלת כדי להביא את העולם להתנגשות תרבותית שאינה משרתת את הדו קיום בין התרבויות השונות בעולם". השייח הסביר כי היד הנסתרת היא אותה "כנופיה בבית הלבן שמנסה לכפות שליטה של תרבות אחת על תרבות שנייה. זהו חלק מקמפיין נגד האיסלאם, קמפיין שנועד בין היתר לגייס את ההמונים במערב לפעולה צבאית נגד איראן".


טיבי וסרסור (צילום: חגי אהרון)

 

סרסור גינה קשות את העמדה האמריקנית והישראלית בנוגע לתוצאות הבחירות ברשות ובנוגע להכרה בממשלה בראשות החמאס. הוא ברך את העם הפלסטיני על חגיגת הדמוקרטיה שלו, "ואנו בטוחים שתנועת החמאס תוביל את העם הפלסטיני לתנופה ולהישגים. הפלסטינים בחרו בחמאס כדי שיביא אותם להישגים ולא לאסונות ואנו סבורים שהגישה של אולמרט היא לדחוף את האזור למנהרה חשוכה ולא ברורה. על העולם לכבד את ההחלטה של הפלסטינים שמנהיגיו יידעו לשאת באחריות".

 

בהתייחס לבחירות לכנסת אמר: "יעדי הרשימה בראשותי הם לשמר את הקיום הערבי בארץ, הן ברמה האנושית, הן ברמה הפיזית והן בשמירה על מקומותיו הקדושים". הוא אמר כי מטרת הרשימה היא להיאבק לשימור הזהות הלאומית והדתית של המיעוט הלאומי הערבי בארץ אל מול מגמות הישראליזציה והציוניזציה וכן להיאבק למען הזכויות הקולקטיביות והפרטיות. "אל מול מדיניות האפליה הגזענית נגד המיעוט הלאומי הערבי הנשלט בארץ".

 

יו"ר המפלגה אמר גם כי הרשימה ברשותו תיאבק בהגירה או עידוד ההגירה של הציבור הערבי ותפעל לחיזוק הקשר עם העם הפלסטיני בשטחים ועם העולם הערבי. הוא תאר את הרשימה בראשותו כ"קואליציית הכוחות הלאומיים והאיסלאמיים", מונח הלקוח מהשטחים, ואמר כי האתגר של הרשימה הוא לפעול להעלאת אחוז ההצבעה, להיאבק בקולות הקוראים להחרים את הבחירות ובמיוחד להיאבק בחדירת המפלגות הציוניות לציבור הערבי.

 

סרסור חזר במהלך דבריו על העובדה שהמפלגה, גם אם היא מתמודדת לכנסת, אינה מוותרת על תפיסותיה האיסלאמיות: "אנו מאמינים באיסלאם, אנו מאמינים במשטר החליפות ואיננו תומכים בהפרדת הדת מהפוליטיקה. כשחלחלה ההפרדה הזו אל עולמינו, החל כוכבנו לדעוך לאחר שבמשך מאות שנים היינו תרבות מרכזית, שולטת ומובילה בעולם".

 

"לא נתקוף את המפלגות הערביות"

 

יו"ר תע"ל, ח"כ טיבי, אמר כי הרשימה הרחבה מייצגת את רצון הבוחר והרחוב הערבי. לדבריו: "זוהי הרשימה החזקה ביותר בציבור הערבי על פי הסימנים ברחוב ועל פי הסקרים. במקביל לפעילות המדינית והפוליטית שלנו נמשיך לתת דגש על ענייני היום יום". כך התייחס טיבי לביקורת שהוטחה בחברי הכנסת הערביים ולפיה הם שמים דגש בפעילותם על עניינים פוליטיים מדיניים ופחות לשירות שהם נותנים לבוחריהם.


"כנופייה בבית הלבן" (צילום: חגי אהרון)

 

טיבי גם אמר כי על המדינה להכיר באזרחיה הערביים כמיעוט לאומי, ואמר כי מיעוט זה שואף להשגת זכויותיו הקולקטיביות והפרטיות. הוא הבטיח כי הרשימה לא תתקוף את מתחרותיה המפלגות הערביות, אלא תתמקד במאבק במפלגות הציניות המבקשות לנגוס בקולות הערבים. בסיום דבריו אמר טיבי כי ישנה בעולם תופעה של איסלמופוביה,

 "שהיתה קיימת לפני 11 בספטמבר והפכה תוקפנית הרבה יותר אחרי כן, עד כדי כך שהגזענים האירופים החליטו לפגוע בקדושת הנביא מוחמד. יש צורך שהמערב יחוקק חוקים שימנעו פגיעה בדת, בדיוק כמו שיש חוקים המונעים פגיעה בשואה".

 

ח"כ טאלב א-סאנע (מד"ע) אמר: "הרשימה דוגלת בשותפות פוליטית מלאה של האזרחים הערבים ולראייה העמדות שנקטנו בהצבעות בענייני התקציב וההתנתקות, הצבעות שהביאו להישגים עבור הציבור הערבי. איננו פוסלים שותפות פוליטית בממשלה, אך הדבר צריך להיעשות על בסיס תוכנית פוליטית משותפת. לפי שעה איננו רואים את התוכנית הזו כתואמת את עמדותינו".

 

מרע"מ-תע"ל נמסר כי סרסור התכוון בדבריו לשלטון איסלמי בעולם הערבי והמוסלמי, וכי בישראל התנועה דורשת להכיר בערבים כמיעוט לאומי באמצעות מאבק לשוויון אזרחי ופוליטי בתוך המדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
סרסור. שלטון איסלאמי
צילום: חגי אהרון
צילום: חגי אהרון
טיבי. מיעוט לאומי
צילום: חגי אהרון
א-סנע. לא פוסלים שותפות קואליציונית
מומלצים