שתף קטע נבחר

MSN מסנג'ר: הצצה לגירסה 8 וטיפים ל-7.5 ו-7.0

היכרות עם Windows Live Messenger הגירסה החדשה של תוכנת המסרים המידיים של מיקרוסופט (מסנג'ר 8), ושני טיפים מועילים לגירסאות 7.0 ו-7.5

Windows Live Messenger (השם החדש של MSN Messenger 8.0), הדור הבא של תוכנת המסרים המידיים של מיקרוסופט, יופץ בהמשך השנה, כחלק משירותי ה-Live, של מיקרוסופט שהוכרזו בחודש נובמבר, 2005.

 

דומה כי מלבד השם, אין שינויים דרמטיים בגירסה החדשה, הנסקרת כאן. בולט לעין השינוי הקומסטי: הממשק נוח יותר, וקל יותר לשנות את כל צבעי המעטפת. למשל, כך ניתן "לצבוע" את אנשי הקשר הזמינים און ליין ופנויים לשיחה בירוק כהה, כאשר אלה הזמינים אך עסוקים בירוק בהיר. 

 

הערה: לצפייה מיטבית יש ללחוץ על כפתור "מסך מלא"

 

חידוש מטריד גורם לפתיחת חלון האפשרויות עם העברת סמן העכבר מעל שמות המשתמשים - במדריך הווידאו מוסבר כיצד לנטרל אפשרות זו.

 

תכונה חדשה חיובית יותר מאפשרת לשלוח הודעה למי שאינו זמין ולשנות כינוי לכל אחד מאנשי הקשר - שתי אפשרויות שהוטמעו בשירות לאחר שצברו פופולריות בזכות התוסף Messenger Plus. עם זאת, קשה להתייחס לכך כאל חידושים כאשר מדובר בתכונות שהן חלק מתוכנות מסרים מידיים מתחרות זה כמה שנים.

 

עוד חידוש בגירסה החדשה: איתור מהיר של אנשי קשר באמצעות שדה חיפוש המשולב בראש התוכנה. בשורה התחתונה – אין במסנג'ר החדש בשורות מרעישות. 

 

המסנג'ר 8 לא ניתן עדיין להוריד בצורה חופשית מהרשת והוא מופץ בעזרת הזמנות ממש כפי שעושים גוגל עם הג'ימייל שלהם. אפשר לחכות בסבלנות להשקתו הרשמית, ולזכור כי גירסת הבטא אינה זמינה עם ממשק עברי.

 

טיפים לגירסאות 7.0 ו-7.5

 

  • הסרת הריגשונים. במדריך הווידאו נדגים כיצד כבר כיום במסנג'ר שלכם, תוכלו סוף סוף לקרוא את ההודעות שמגיעות אליכם ולהיפטר מהעונש של האנימציות המטופשות בנוסח המילה "אני" שמתחילה להסתובב עם קבלתה, "כן" שמהבהב וכל השינויים תחת הכותרת "ריגשונים". לאחר שתסירו את תצוגת הריגשונים - הטקסטים יקבלו מראה טקסטואלי שפוי.

  

  • הסרת הלשוניות. הלשוניות בצד הממשק מרגיזות ומשמשות כמחלבת כספים בשיתופי תוכן שונים ומשונים. בווידאו המצורף נדגים כיצד להסירן, אך ראו הוזהרתם: הפיכת המחשב למשותף פוגעת בפרטיותכם ויהיה עליכם להזין את התמונה או הגדרות מסוימות כל פעם שתתחברו מחדש. 

 

הערה אחרונה לגבי המסנג'ר 8: ברשת מופצים אימיילים המפנים לגירסאות להורדת Windows Messenger Live - מדובר בהונאה ואסור להיענות לה - מדובר בסוס טרויאני שיותקן במחשבכם. כדי להיות בטוחים כדאי לוודא שאכן חבר הוא זה ששלח את ההזמנה, או פשוט לחכות לתאריך ההורדה הרשמי של התוכנה. חסרון נוסף הוא כי מדובר בגירסת בטא - והמשמעות היא כי אם תגרום נזק למחשב, לא תוכלו להתלונן אלא על עצמכם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים