שתף קטע נבחר

נתניהו: השחיתות הכי גדולה נמצאת בממשלה

לדברי יו"ר הליכוד, מוקד השחיתות בישראל מצוי בממשלה, המרכזת בידיה יותר מדי כוח. הוא גם אמר ש"האשמה היא קודם כל על התקשורת, שלא חושפת את השחיתות"

יו"ר הליכוד בנימין נתניהו הפנה הערב (יום א') אצבע מאשימה לעבר הממשלה, שהיא, לדעתו, מוקד השחיתות בישראל, בשל ריכוז הכוח. "השחיתות הגדולה בישראל, היא לא במפלגות או בכנסת, היא בתוך הממשלה", אמר - והאשים את "שתיקת התקשורת". הדברים נאמרו בערב עיון לציון יום הולדתו ה-80 של השר לשעבר, משה ארנס, במרכז מורשת בגין בירושלים.

 

נשיא בית המשפט בדימוס, מאיר שמגר, שנאם לפני נתניהו, דיבר אף הוא על שחיתות ואתיקה שלטונית. שמגר ציין כי "ישראל ממוקמת במקום ה-26 במדד השחיתות העולמי. יש להילחם בשחיתות ויש למגרה. עובד ציבור חייב לראות עצמו אך ורק כמי שבא לשרת את הציבור".

 

נתניהו היה אמור לנאום בכנס על יחסי ישראל-ארה"ב, ובמקום זאת, הכריז בפתח דבריו שהנושא הוחלף והוא ידבר על השחיתות השלטונית. "השחיתות בתוך הממשלה. לא רק הממשלה ושריה, אלא במובנה הרחב, מבחינת ריכוז הכוח. במדינת ישראל יש ריכוזיות כוח עצומה בממשלה. השחיתות מתחילה שם. זה לא שהפשע המאורגן חודר אל הממשלה, אבל יש פשע בממשלה הרחבה".

 

כמי שכבר הורגל ביחסי שנאה-אהבה עם העיתונות, בחר נתניהו להשתלח בתקשורת: "האשמה היא קודם כל על התקשורת, שלא חושפת את השחיתות. אנשים שהם נקיי כפיים לחלוטין, ואני אחד מהם, מוצגים כמושחתים". 

 

נתניהו החמיא לארנס ורמז לשחיתות בשנות שלטונו של אריאל שרון כראש ממשלה וגם אצל ממשיכו, אהוד אולמרט: "כשמישה היה שר הביטחון ואני ראש הממשלה, לא דובר כך על השחיתות השלטונית. גם לא בזמן יצחק שמיר או בזמנו של מנחם בגין. ההידרדרות היא של השנים האחרונות והיא עדיין קיימת".

 

נתניהו אף נתן דוגמה לשחיתות: "מנסים להעיף את החשב הכללי של האוצר, ירון זליכה, שהוא בן אדם ישר, והיום מנסים להעיף אותו. עושים מכרז 'כאילו' ותופרים את החשבון למי שצריך. השחיתות מתחילה בתוך הממשלה, והעובדה שהציבור לא יודע את זה, זו אשמת התקשורת, שחיפתה והגנה. יש לי טענות קשות למערכת המשפט, אולי עכשיו זה ישתנה, אני מקווה כך. כלבי השמירה של הדמוקרטיה אפילו לא נובחים. מאמר פה מאמר שם. כל הדיבורים על השחיתות לא יפגעו ולא יורידו את הנגע הזה, עד שנפגע בעניין עצמו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
שחיתות בממשלה. נתניהו
צילום: אלי אלגרט
צילום: רויטרס
חץ לכיוון אולמרט
צילום: רויטרס
שמגר מתריע
צילום: עטא עוויסאת
צילום: אתר הכנסת
כנס יום הולדת
צילום: אתר הכנסת
מומלצים