שתף קטע נבחר

מחאה נגד הרצאת נשות "מחסום ווטש" בפני חיילים

נשות "מחסום ווטש" הוזמנו להרצות בפני חיילי גדוד נחשון כדי להכינם לכניסה לגיזרה ולהגביר את ההבנה עם האוכלוסייה, אך לא כולם מסכימים ליוזמה. אם לחייל בגדוד פנתה לרמטכ"ל בדרישה לא לאפשר להרצאה להתקיים: "זה מערב צבא ופוליטיקה"

"אסור להכניס פוליטיקה לצבא", כך כתבה אתמול (ג') אם ללוחם בגדוד נחשון לרמטכ"ל, רב אלוף דן חלוץ בדרישה שלא לקיים מפגש מתוכנן בין החיילים לבין נשות "מחסום ווטש". יו"ר תנועת "נשים בירוק" נדיה מטר הצטרפה אף היא למחאה.

 

ביום חמישי הקרוב אמורות נשות "מחסום ווטש" להרצות בפני חיילי הגדוד לפני שיחלו בפעילות מבצעית במחסומי צה"ל באזור השומרון. במכתב כתבה האם: "הנשים אמורות להרצות לבנינו בכדי 'לחנך' אותם ו'לרסן' אותם לפני שהם יוצאים להיפגש עם הערבים במחסומים. ארגון 'מחסום ווטש' ידוע בכל העולם כאירגון שמאל. הנשים פוגעות בתפקודם של חיילנו במחסומים ובכך מסכנות את ביטחון חיילינו".

 

לדברי האם, בנה לא נשלח להגן על החמאס בשכם או בטול כרם, אלא להגן ולמסור את נפשו בהגנת אזרחי ישראל: "בשמי ובשם הורים נוספים, אנחנו דורשים לבטל לאלתר שיחות של נשות ווטש עם חיילי צה"ל. צבא שלא נותן לחב"ד להיכנס לבסיסיו לחלק סופגניות בטענה שזה אקט פוליטי, לא יעלה על הדעת שיאפשר לארגון שמאל לשטוף את בננו ברעל".

 

מצה"ל נמסר כי "כחלק מאופי הלחימה באיו"ש מול אירגוני הטרור הפועלים בתוך אוכלוסייה אזרחית, נאלצים החיילים להתמודד עם החיכוך באוכלוסייה זו. הוסכם שהחיילים מגדוד נחשון ייפגשו עם פעילות מארגון ווטש כהכנה לכניסה לגזרה ופעולתם בנקודות הביקורת בהן נמצאות פעילות האירגון, זאת על מנת לאפשר הבנה הדדית".

 

יו"ר תנועת "נשים בירוק", נדיה מטר, שנמצאת גם היא לעתים במחסומים אך מהצד השני של הקשת הפוליטית, כתבה גם היא מכתב לרמטכ"ל: "מדובר בארגון עם אג'נדה פרו פלסטינית, אנטי ישראלית טהורה, המשרתת את האינטרסים של הערכים הפלסטיניים ופוגע במדינת ישראל. נשות ווטש מפריעות לחיילים במחסומים ומשפילות את חיילנו בפני הערבים".

 

עדי דגן, דוברת מחסום ווטש אמרה ל-ynet כי "היתה פנייה אלינו מגדוד נחשון לבוא ולהרצות בפני חיילים על הפרות זכויות אדם במחסומים ונעתרנו לפנייה. עיקר הפעילות שלנו היא צפייה ותיעוד של הנעשה במחסומים הפנימיים, ואנחנו לא נוהגות להרצות בפני חיילים באופן קבוע. יחד עם זאת, אנו תמיד נכונות לספר לכל מי שרוצה לדעת על מדיניות מגבלות התנועה בשטחים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מחסום צבאי (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים