שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  תל-אביבית נפלה לבור - העירייה תפצה ב-600 אלף שקל

  תושבת העיר בת 76 שהלכה לתומה ברחוב חבקוק, נפלה לבור שהיה מכוסה צמחיה. היא נפצעה ונקבעו לה אחוזי נכות. השופטת: "אין לצפות כי עוברי אורח בערים יהלכו כשראשיהם מושפלים ועינהם בקרקע כדי להימנע ממהמורות ומכשולים ברחובות של עיר"

  עיריית תל-אביב תפצה את תושבת העיר שנפלה לבור ונפצעה, ב-600 אלף שקל. כך פסקה היום (ד') שופטת בית-משפט השלום בהרצליה.

   

  האשה, בת 76 מתל אביב, טענה כי בעת שהלכה ברחוב חבקוק בעיר נפלה לבור שנוצר כתוצאה מריצוף שבור. היא לא הבחינה בבור, שהיה מכוסה בצמחיה, ונפלה. כתוצאה מכך נגרמו לה שלושה שברים בכתף ימין וחתכים בשפה העליונה. היא טופלה בבית חולים ועברה גם טיפולי פיזותרפיה.

   

  בתביעה הסבירה האשה כי כיוון שהיא שפית במקצועה, שמספקת שירותי הסעדה מביתה, הפציעה פוגעת מאוד בכושר ההשתכרות שלה.  עיריית תל אביב טענה מנגד, כי לתובעת "רשלנות תורמת", כיוון שהיא מתגוררת בסמוך ומכירה את האזור, וכן כיוון שהמדרכה רחבה מספיק כדי לאפשר מעבר מסביב לבור.

   

  השופטת מיכל שריר קבעה נתנה אמון בעדותה של התובעת, וטענה כי העירייה אף לא סתרה את העדות ולא הביאה עדים מצדה. השופטת הוסיפה שהעירייה הודתה מפורשות שהתובעת פנתה אליה פעמיים והתריעה על המפגע וביקשה לתקנו לפני שייפצעו אחרים.

   

  כמו כן ציינה השופטת, כי חובת הזהירות מוטלת על העירייה בכל הקשור לשמירה על תקינות המדרכות ומניעת מפגעים שיסכנו את העוברים והשבים, ו"היה עליה לצפות באופן אובייקטיבי את התרחשות הנזק שנגרם". היא אף קבעה כי לתובעת אין רשלנות תורמת וציטטה מפסק דין בו נאמר: "אין לצפות כי עוברי אורח בערים יהלכו כשראשיהם מושפלים ועינהם בקרקע כדי להימנע ממהמורות ומכשולים ברחובות של עיר".

   

  בפסק הדין צויין כי לתובעת נגרמה נכות של 30% בכתף ימין ונגרמו לה נזקים של הפסד השתכרות, סעד ועזרה, הוצאות רפואיות, כאב וסבל, וכן הפסד השתכרות בעתיד, ולכן חייבה את עיריית תל אביב לשלם לתובעת 600 אלף שקל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צביקה טישלר
  מדרכה תל אביבית. מהמורות ומכשולים
  צילום: צביקה טישלר
  מומלצים