שתף קטע נבחר

בליך: קדימה זכתה בבחירות המדומות

בבחירות המדוברות בתיכון "בליך" זכתה קדימה בכ-43 מנדטים, העבודה ב-21-22 מנדטים והליכוד ב-15-16 מנדטים. התלמידים נהנו מתעמולה ססגונית, רקדו עם פרופ' ברוורמן, קיבלו סוכריות מנציגי הליכוד, ומסיכות אב"כ מהירוקים

קדימה "לקחה" את הבחירות בבליך: מפלגת קדימה זכתה ב-36.06% (43 מנדטים), העבודה סיימה במקום השני עם 18.22% מהקולות (כ-21-22 מנדטים) הליכוד - 12.89% מהקולות (15-16 מנדטים). מרצ זכתה ב- 8.98% מקולות התלמידים (10 מנדטים), ומייד אחריה האיחוד הלאומי-מפד"ל עם 7.42% קולות (9 מנדטים). הירוקים הפתיעו עם 6.64%. ש"ס זכתה ב-5.33% ושינוי חתמה את התוצאות עם 4.29%. עלה ירוק נפסלה ולא השתתפה בבחירות.

 

 

 

איפה עוד תוכלו לתפוס את פרופ' אבישי ברוורמן פוצח בריקוד, את שאול יהלום מלהק שחקנים ואת סופי צדקה מדבררת בעלי חיים? הבחירות שנערכו היום בבית הספר התיכון בליך ברמת גן, הצליחו לקבץ למתחם המוסד פוליטיקאים שהיו מוכנים לעשות הרבה כדי שיצביעו עבורם. 

 

צילום וידאו: ירון ברנר

 

בית ספר בליך הצליח לנבא כבר פעמיים בעבר את תוצאות הבחירות ועל כן המפלגות משקיעות כסף רב בניסיון להשפיע על קולות התלמידים לבחירות הפנימיות שמתקיימות היום בבית הספר, בהן יצביעו כאלף תלמידים מכיתות יא'-יב'.

צילום: עופר עמרם

 

כדורים פורחים, עוגיות מזל, מסכות אב"כ, תחפושות, ארטיקים, פרחים וממתקים – זוהי רק חלק מרשימת המכולת שהציעו פוליטיקאים ונציגי המפלגות לתלמידי בליך. בפסטיבל שהפך למסורת לקראת בחירות מתנהל היום הפנינג ענק ברחבת בית הספר.  

 

לדברי תמיר מורגן, תלמיד כיתה י"ב תומך ליכוד: "אין ספק שהתעמולה בבית ספר משפיעה על קולות התלמידים. יש פה תלמידים שלפני כן לא התעסקו בפוליטיקה, לא הבינו ועכשיו הם נחשפים למצע או לאי מצע של מפלגה. אין לי ספק שיש פה גם ניצול של תמימות של ילדים כי אנחנו הקהל הכי טוב". לדברי תלמידת י"ב נוספת, מרינה אלנסקי, שתומכת בקדימה: "אנחנו לא מאמינים לשטויות של הפוליטיקאים. הקרקס שהתרחש כאן לא השפיע עליי בכלל. מי שמודע למצב יודע מה קורה לא צריך שיקנו את הקול שלו".

 

מקצת הפוליטיקאים אף הרגישו שהם חלק מהתלמידים. מועמד מפלגת העבודה, פרופ' אבישי ברוורמן, פצח בריקוד סוער עם תלמידים ששפמים בסגנון עמיר פרץ מעטרים את פניהם. "למדתי בבליך. כשהגעתי לכאן, דבר ראשון הלכתי לזרוק כמה כדורים לסל. חוץ מזה התגעגעתי לתחושת הקמפוס".

 

חבר הכנסת שאול יהלום מהמפד"ל – איחוד לאומי הסתחבק עם התלמידים ואמר: "אני ממשיך את החיפושים למועמדים ראויים לתשדירי הבחירות של המפד"ל, אולי נמצא אותם כאן בבליך". 

 

בדוכן מפלגת העבודה חילקו עוגיות מזל לתלמידים, בתוכן פתק עם תאריך הבחירות וקריאה: "הצבע למפלגת העבודה". הגימיק של מפלגת הירוקים היה מסכות אב"כ, וכוכבת ערוץ הילדים שפעילה במפלגה, סופי צדקה, ביקשה: "הצביעו למען החיות, הם החברים הכי טובים שלנו". בליכוד חילקו סוכריות טיק-טק ולמרות שהצטיידו מראש, לא הורשו להפעיל את המכונות שהביאו מחשש לסיכון בטיחותי. מפלגת קדימה חילקה פרחים ומפלגת שינוי כבלה תלמידים מחופשים לפוליטיקאים שהורשעו בשחיתויות, ושמה אותם ב"פח זבל" לפוליטיקאים מושחתים.

 

רק שמונה מפלגות הורשו להשתתף בהפנינג בתוך תחומי בית הספר. מפלגת עלה ירוק הגיעה עד לבית המשפט בתביעה לאפשר לה להשתתף בבחירות, אך בית משפט המחוזי בתל אביב החליט שלא להתערב בשיקולי בית הספר. מספר תלמידים בעלי יוזמה הודיעו על בחירות מחוץ למוסד, והקימו דוכן הצבעות אלטרנטיבי, שבו בין היתר מיוצגות גם עלה ירוק וחד"ש. לדברי רותם גילורד, תלמיד כיתה י"א: "יש לנו כאן 33 רשימות, שמיוצגות כפי שראוי בבחירות דמוקרטיות. מה שמתרחש בתוך בית הספר הוא לא דמוקרטי". עד לשעות הצהריים הצביעו בדוכן האלטרנטיבי כמאה תלמידים. 

 

מופז: שיחה אישית עם תלמיד נכה

 

בתוך כך ערך שר הביטחון, שאול מופז (קדימה), ביקור בתיכון על-שם בן צבי בקריית אונו. יום קודם לכן ביקרה בתיכון שלי יחימוביץ' (העבודה). מושפעים מביקורה של האחרונה, פנתה אחת מתלמידות התיכון למופז וציטטה מדבריה: "קדימה היא מפלגה מסוכנת, חבריה אינם מכירים אחד את השני", אמרה התלמידה.

 

מופז ענה: "לדעתי אין מקום להשתמש בנוגע לאף מפלגה ציונית בישראל בביטוי שכזה". לגבי מגוון האנשים שמאכלס את המפלגה טען מופז כי הדבר נותן ביטוי למגוון הגדול של האנשים בישראל ולא נכון לומר שבמפלגה מובילה בישראל החברים יסכימו על הכל כל הזמן, לכן טוב שיש מגוון דעות.

 

מופז נשאל כיצד צה"ל מתמודד עם בעייית הסמים והאלכוהול בצבא. הוא השיב: "אני עונה כמו שעניתי כשהייתי רמטכ"ל. צה"ל לא מחלק סמים ואלכוהול אלא מתמודד עם התופעה שמגיעה לצה"ל מתוך החברה הישראלית". תלמיד נכה שביקש לשוחח עם מופז על גיוס ילדים מוגבלים, זכה לשוחח עמו בארבע עיניים על הנושא.


פורסם לראשונה 27/02/2006 11:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עשתה נפשות. צדקה
צילום: עופר עמרם
צילום: עופר עמרם
הפנינג ענק של מפלגות
צילום: עופר עמרם
צילום: עופר עמרם
דוכני בחירות בבית הספר
צילום: עופר עמרם
צילום: עופר עמרם
לוינטל. עושה נפשות לשינוי
צילום: עופר עמרם
צילום: עופר עמרם
יהלום. בוחן
צילום: עופר עמרם
מומלצים