שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סימנטק התפשרה עם הוטבר הישראלית

  בעקבות ההסדר, חברת האבטחה הסירה את התביעה נגד יצרנית סרגלי הכלים, סימנטק תבעה את הוטבר, על מנת לאפשר לה להציג את תוכנות החברה כ-"Adware"

  חברת אבטחת המידע "סימנטק" הודיעה כי הגיעה להסדר עם Hotbar.com הישראלית, בעקבותיו היא מסירה את התביעה שהגישה נגד החברה ביוני, 2005.

   

  החברה ביקשה מבית המשפט המחוזי בסאן חוזה לאשר סיווג של חלק מרכיבי התוכנה של "הוטבר"
  כתוכנות פרסום (Adware). התביעה לא כללה בקשה לפיצוי כספי.

   

  מה רצתה סימנטק?

   

  Hotbar.com, שמשרדיה הראשיים נמצאים בניו יורק ומרכז הפיתוח שלה בישראל, מפתחת מגוון יישומי אינטרנט, ביניהם סרגלי כלים לשולחן העבודה ותוספים לדואר האלקטרוני, המאפשרים לבצע התאמה אישית של הודעות, ומציעים לגולשים לבצע חיפוש מקוון ולהוריד ערכות נושא לדפדפן.

   

  סימנטק טענה, כי במסגרת השירותים הללו, הוטבר עוקבת אחר הרגלי הגלישה של המשתמש, ואוספת מידע לגבי הרגלי המשתמשים, ומעבירה אותם לשרתים למטרות פרסום.

   

  סימנטק ביקשה מבית המשפט לפרסם פסק דין הצהרתי, בו הוא מאשר את טענותיה של החברה, על פיהן חלק מהתוכנות של הוטבר הן אכן Adware, ויש להתייחס אליהן כאל סיכוני אבטחת מידע אפשריים. Hotbar

  מסרה אז בתגובה כי אין בסיס לטענות של סימנטק.

   

  הסיבה: איומים של הוטבר

   

  הסיבה להגשת התביעה היא איומים חוזרים ונשנים מצד הוטבר, כי תתבע את סימנטק. היא פנתה לחברה ביולי 2004, וביקשה להפסיק להתייחס לתוכנותיה כאל ישומי Adware בתוכנות האבטחה שהיא מפיצה. על פי המסמכים שהוגשו לבית המשפט, מאז אותו אירוע, הוטבר איימה חמש פעמים כי תגיש תביעה בגין הפרת זכויותיה המשפטיות.

   

  גם חברות אבטחה נוספות, שהתייחסו ליישומי הוטבר כאל Spyware/Adware, קיבלו מכתב התראה מאורן דוברונסקי, מנכ"ל החברה, שדרש להסיר את ההתייחסויות האלה, וכן לפצותה.

   

  במסגרת ההסדר שהושג, Hotbar משלימה עם כך שסימנטק תמשיך לזהות את תוכנות החברה כ-Adware בסיכון נמוך. "תהליך הערכת הסיכונים שלנו מבחין בין תוכנות Adware בשלוש קטגוריות: סיכון נמוך, סיכון בינוני וסיכון גבוה", מסביר דיוויד קול, מנהל בצוות האבטחה של סימנטק, "אנחנו ממליצים מהגולשים שלנו להתעלם מתוכנות בסיכון נמוך ואין חובה להסירן, תוכנות בסיכון בינוני מוצבות בבידוד במחשב (quarantine) ותוכנות בסיכון גבוה אנחנו מוחקים מיד. תוכנות Hotbar מסווגות בסיכון נמוך והמשתמשים יכולים להחליט אם להסירן או לא".

   

  מהוטבר נמסר, כי סימנטק יצרה קטגוריה חדשה הנקראת "Low Risk Adware", ובה היא ממליצה למשתמשים לא להסיר תוכנות בקטגוריה זו. מהחברה נמסר: "הוטבר מרוצה מההסדר שהגיעה אליו עם סימנטק ומקווה להגיע להבנות דומות עם שאר חברות האנטי-וירוס העולמיות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים