שתף קטע נבחר

בעקבות הפיגועים: בימין קוראים למופז להתפטר

חבר הכנסת אריה אלדד אמר ששר הביטחון אינו מסוגל לספק ביטחון לתושבי ישראל. ח"כ הנדל טוען שהפיגועים הם תוצאה לרוח הגבית לטרור ולרצח. ואילו יו"ר מועצת יש"ע הזהיר "חזרנו לימים של טרום מבצע 'חומת מגן'"

תגובות חריפות בימין בעקבות הפיגועים היום (ד') במגדלים וליד הכפר נבי אליאס בהם נהרג ישראלי אחד ושני נפצע באורח קשה. חבר הכנסת, אריה אלדד (האיחוד הלאומי-מפד"ל) קרא לשר הביטחון, שאול מופז, להתפטר מתפקידו. "השר מופז, שטרח לבוא היום לוועדת החקירה לאירועי עמונה ולשקר במצח נחושה, צריך להתפטר מתפקידו כיוון שהוא אינו מסוגל לספק ביטחון לתושבי ישראל וכל כוחו מכוון נגד יהודים", אמר אלדד.

 

יו"ר סיעתו, חבר הכנסת צבי הנדל, בחר לתקוף את קדימה. הנדל: "אלו תוצאות הרוח הגבית לטרור ולרצח. הסקרים של מפלגת הגירוש 'קדימה' מעודדים ומדרבנים טרור ורצח נוספים".

 

יושב ראש מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, אמר שמדובר בהפקרות ביטחונית. "חזרנו לימים של טרם 'חומת מגן', ימים של הפקרות ביטחונית ביש"ע והשלכות יהיו מיידיות על אזרחי ישראל", אמר ליברמן שמחה על דילול סדר הכוחות הצבאיים ביהודה ובשומרון. "משמעות הדבר התרת הרסן מעל למפלצת החמאסית ואיום מיידי על תושבי האזור", הוסיף ליברמן.

 

בוועד רבני יש"ע אומרים שהפיגוע אתמול והפיגועים היום הם תוצאה של מדיניות הממשלה. "גל הפיגועים לאחרונה הוא תוצאה ישירה של מדיניות חלושה הנכנעת בפני האויב ומספקת לו אווירה של גירוש יהודים וחורבן ישובים. רק מלחמת חורמה עיקשת באויב וחיזוק היישובים והמתיישבים יעצור אותו", אמרו הרבנים.

 

אתמול דרשו נציגי ועד הפעולה של אפרת וגוש עציון, בעקבות פיגוע הדקירה בצומת גוש עציון בו נפצעו שני ישראלים, כי הם דורשים את התפטרותו המיידית של אלוף פיקוד מרכז, יאיר נוה.

 

לדבריהם "אותו נוה שהזרים אלפי כוחות לעמונה כדי 'לשבור את העצמות' לנערים יהודים, מגביל את כמות החיילים הדרושה להגנת צומת גוש עציון מפני טרוריסטים ערבים, ועל כך אנו משלמים בדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
לא מספקים ביטחון. אלדד
צילום: גבי מנשה
צילום: אתר הכנסת
הסקרים מעודדים טרור. הנדל
צילום: אתר הכנסת
צילום: גיל יוחנן
הפקרה ביטחונית. ליברמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים