שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שר הבריאות מציג: תקנות מחמירות לביצוע פירסינג
  בעקבות מקרי זיהומים ופגיעות הורה שר הבריאות על שורת תקנות לביצוע פירסינג. בין היתר מחייבות התקנות על חיטוי ושימוש במחטים חד פעמיות

  שר הבריאות החדש יעקב אדרי עושה סדר בענף הפירסינג: אופנת הפירסינג והקעקועים צוברת תאוצה בשנים האחרונות, ובעקבותיה גם עשרות בתי העסק שצמחו כפטריות אחר הגשם. לאחרונה דווח על מספר מקרי זיהומים ועיוותים של איברים שנוקבו, בעקבותיהם יצא משרד הבריאות בתקנות חדשות ומחמירות לביצוע פירסינג וכתובות קעקע.

   

  ההנחיות החדשות אותן מתכוון שר הבריאות יעקב אדרי להגיש לאישור ועדת

  העבודה והרווחה בכנסת, קובעות כי על המטפל ללבוש כפפות חד פעמיות בעת הטיפול בלקוח, וכפפות סטריליות ומסיכת פנים בעת ניקוב איברי המין. על משטח העבודה תהיה חובה לפרוס מגבת נייר לשימוש חד פעמי.

   

  את איזור הניקוב המיועד יש לחטא במשך 30 שניות. אם הניקוב בלשון, יהיה על המטול לשטוף את פיו בתמיסת חיטוי במשך 30 שניות. את חלק הגוף המיועד לניקוב יש להחזיק באמצעות תפסן (קלם) סטרילי או באמצעות פד גזה סטרילי.

   

  בנוסף על המטפל להורות למטופל כיצד לטפל באיזור הנקוב למניעת זיהומים, כיצד לשטוף ולנקות, ואת הצורך במריחת משחה אנטיביות. בנוסף על המטפל לתת ללקוח הוראות עזרה ראשונה ומתי שיש לפנות אליה, ולצייד אותו בעלון שיפורטו בו ההסברים בנושאים האמורים לפי האזור שבוצע בו הניקוב.

   

  עוד קובעות התקנות כי ניקוב חורים בגוף ייעשה באמצעות מחט סרטילית חד פעמית מיוחדת שדרכה מושחל התכשיט לצורכי ניקוב, או באמצעות ציוד רפואי להחדרת עירוי תוך ורידי (כגון "וונפלון" המשמש בבתי חולים) שדרכו מושחל התכשיט. המשרד אוסר להשתמש באקדח קפיץ המצוייד במחט רב פעמית.

   

  התכשיט שיחובר לגוף יהיה עשוי חומר באיכות מתאימה שאינו עלול להזיק לבריאות. פני השטח של התכשיט יהיו חלקים, ללא שריטות או גבשושיות.

  בתוך כך על התכשיט לעבור חיטוי.

   

  בעל העסק יחוייב גם להציב שלט בנוסח: "קעקוע או ניקוב חורים בגוף אינם רצויים מבחינה רפואית, שכן הם עלולים לגרום לכאבים, זיהומים, צלקות, להפרעות בתפקוד ולבעיות בריאות אחרות ובהן תגובות אלרגיות. הפירסינג אסור באנשים הסובלים ממחלות כרוניות, במיוחד באלה הלוקים בבעיות במסתמי הלב או בנשים בהריון".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גבי מנשה
  פירסינג. לא רצוי בריאותית
  צילום: גבי מנשה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים