שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סגנו של בן לאדן לחמאס: אל תכירו בישראל
  בקלטת וידאו חדשה מבקש מספר 2 באל קאעידה להשיא עצה לחמאס: "הכרה באנשים האלה נוגדת את עקרונות האיסלאם". עוד מזהיר אל זוואהירי מפני מסירת שטחי אדמה מקודשים. על קריקטורות מוחמד הוא אומר: במערב מותר ללעוג לנביא מוחמד אבל התרבות השמית, השואה וההומוסקסואלים - קדושים. וכמובן, הוא לא שכח לקרוא למוסלמים לבצע פיגועים נוספים כמו שהיו בניו-יורק, לונדון ומדריד

  "להכיר באנשים האלה (בישראל) זה נוגד את עקרונות האיסלאם. הם פושעים בעיני האיסלאם" - את ההמלצה החמה הזו מקבל הלילה (יום א') החמאס מסגנו של בן-לאדן בכבודו ובעצמו. בקלטת וידאו חדשה שמפרסם איימן אל זוואהירי, מזהיר מנהיג אל-קאעידה הנמלט מפני מסירת שטחים ומפני מה שהוא מכנה "המשחק האמריקני" - התהליך המדיני.

   

  "הגעה לשלטון אינה המטרה. המטרה היא יישום השריעה. לאף פלסטיני אין זכות למסור אפילו גרגר של אדמה", מוסיף אל-זוואהירי. לדבריו, "זקני הרשות הפלסטינית מכרו את הפלסטינים בעבור פירורים... פלסטין אינה רכושם הפרטי, שהם יכולים למסור".

   

  בהמשך אמר אל זוואהירי: "אנחנו חייבים להיות מודעים למשחק האמריקני שנקרא 'תהליך פוליטי. לקבל את הסכמי מדריד, אוסלו או את מפת הדרכים משמעותם כניעה. אלו הן עסקאות מסוכנות ויש להימנע מהן. תפקידו של כל מוסלמי הוא לדאוג לכך ששטחים השייכים למוסלמים יוחזרו אליהם".

   

  הקלטת פורסמה באתר אינטרנט איסלאמי ומאוחר יותר שודרה ברשת הלווין הערבית "אל-ג'זירה". לבד מפנייה לחמאס התייחס בה אל זוואהירי למגוון נושאים אקטואלים. בין היתר דיבר על הקריקטורות של נביא האיסלאם, מוחמד, שפורסמו בעיתון הדני.

   

  מבלי לדעת במי להטיח את האשמה על פרסום הקריקטורות אמר: "הם עשו זאת בכוונה תחילה והם ממשיכים לעשות זאת מבלי להתנצל".

   

  אל זוואהירי קבל על המוסר הכפול שקיים לדבריו במדינות המערב בנוגע לחופש הביטוי. לדבריו, "הנביא מוחמד וישו הנוצרי אינם קדושים עוד בתרבות המערב, אבל התרבות השמית, השואה וההומוסקסואלים כן קדושים. בצרפת למשל, אב לא יכול למנוע מבתו לקיים יחסי מין אבל מצד שני היא תיענש אם היא תכסה את ראשה בבית הספר". 

   

  בקלטת אמר אל זוואהירי: "בעיני המערב, יש להם את הזכות לכבוש את שטחינו, לשדוד את עושרנו, לעלוב בדתנו ולהשפיל את נביאנו ואת הקוראן".  

   

  אל זוואהירי, שחבש טורבן שחור, ישב כשמאחוריו חלון מכוסה וילון. הוא דיבר בשטף, ונופף בידו הימנית במרץ. בהמשך לדבריו קרא אל זוואהירי לתקוף את מדינות המערב בדומה לפיגועים שהיו בניו-יורק, לונדון ומדריד.

   

  עוד קרא אל זוואהירי להכריז על חרם על כל המדינות שבהן פורסמו הקריקטורות של הנביא מוחמד, בהן דנמרק, נורבגיה, צרפת וגרמניה. "מדינות המערב גונבות את הנפט של המוסלמים. החרם הכלכלי צריך לפגוע בהן, במקביל להתקפות שיגרמו להן לדמם במשך שנים", הוא סיכם.


  פורסם לראשונה 05/03/2006 00:54

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  פושעי בעיני האיסלאם. אל זוואהירי
  צילום: רויטרס
  מומלצים