שתף קטע נבחר

מנכ"ל הדסה: קיים סיכוי ששרון יתעורר

ביום עיון בנושא "התקשורת, הרופאים ומחלות המנהיגים", אמר פרופ' מור-יוסף שמומחים מהארץ והעולם לא שללו את האפשרות שראש הממשלה יפקח את עיניו. "שרון ידע בדיוק מה מצבו", אמר, והוסיף בסיפוק: הוא קיבל יחס מיוחד

"יש סיכוי שראש הממשלה יתעורר, זה לא משהו שהוא מעבר לכל סיכוי. התייעצנו גם עם מומחים מהארץ ומהעולם ואף אחד לא אמר שאין סיכוי ששרון יתעורר. לאיזה מצב הוא יתעורר? זו שאלה שעדיין פתוחה". כך אמר היום (ב') מנכ"ל בית החולים הדסה עין כרם, פרופסור שלמה מור יוסף, ביום עיון באוניברסיטת תל אביב.

 

ביום העיון, בנושא "התקשורת, הרופאים ומחלות המנהיגים", התייחס מור יוסף לראשונה להחלטות שקיבל בבית החולים, בהתמודדות עם התקשורת. הוא פירט את המהלכים שקדמו להודעה על כך ששרון הורדם באשפוזו הראשון.

 

"לא הכתיבו לנו מה לומר, אבל ההגיון הבריא אומר שלדברים שאני הולך לומר יש משמעות שלטונית ויש אחריות מדינית. לפני ההודעה הזו התייעצתי עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה ועם מזכיר הממשלה והם התייעצו עם היועץ המשפטי לממשלה".

 

מור יוסף ציין שבבית החולים בחרו במודע למנות דובר אחד שייתן סקירה על מצבו של ראש הממשלה ללא פרשנות.  "לכן לא התראיינתי בשום כלי תקשורת. רציתי לשמור על המעמד הממלכתי של הדסה. כשאנחנו לא נותנים פרשנות אז יש פרשנויות אחרות", אמר מור יוסף.  על תחושותיו האישיות שעמד כל יום מול ארבע מאות כלי תקשורת מרחבי העולם אמר "הרגשתי שאני מדבר למיליארדים ברחבי העולם ושאני מייצג את מערכת הרפואה המעולה של מדינת ישראל".

 

מור יוסף דיבר על הניסיונות לשמור על חיסיון המידע הרפואי של שרון. "נעשו דברים נוראיים מבחינתי ואסרתי לרשום שום דבר במחשב. התיק הרפואי של שרון מתנהל בכתב יד, מהבחינה הזו חזרנו עשרים שנה אחורה. תוצאות בדיקות ההדמייה שלו נמחקו מהסיטי ומה-MRI, כשנודע לי עד כמה אנשים מחפשים את המידע, כמה כסף הציעו לעובדי הדסה תמורתו וכמה רופאים הוקלטו בחשאי".

 

לגבי הביקורת שנשמעה, לפיה הדיווחים מבית החולים נתנו פרשנות לסיכויי ההתעוררות של ראש הממשלה אמר מור יוסף: "לא הייתי אופטימי או פסימי. כל אחד שהעריך כך או אחרת עשה זאת מהאינטרסים שלו. אם אמרתי ששרון הזיז את יד שמאל, היה מי שרצה להבין מזה שמחר שרון יקום וינהל את המדינה".

 

מנכ"ל הדסה ציין עוד ששרון ידע בדיוק מהו מצבו הרפואי, כפי שכל חולה בהדסה יודע מה מצבו. "אני גאה לומר ששרון קיבל התייחסות אחרת, הייתה לו אחות צמודה ורופא צמוד וכל הפרופסורים של הדסה, לרבות מנהל בית החולים התעניינו כל יום במצבו", הוסיף מנהל בית החולים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב גלאי
מול המיקרופונים. מור יוסף
צילום: יואב גלאי
צילום: איי אף פי
סיכוי שייתעורר. שרון
צילום: איי אף פי
מומלצים