שתף קטע נבחר

חברות הטלפון יחוייבו להקים שירות מודיעין משותף

משרד התקשורת הודיע על רפורמה בשירותי המודיעין הטלפוני. בזק, הוט וחברות הסלולר יחוייבו לספק לציבור שירותי מודיעין באמצעות אתר אינטרנט משותף. המשרד יורה לחברות להקים גם מוקד מודיעין טלפוני בתשלום סביר ולחייב אותן להעלות את מודעות הציבור לשירותי המודיעין הניתנים על ידן בחינם

כל מי שעצבני על אתר 144 של בזק שלא מתעדכן כבר שנים יכול להתחיל להירגע. זאת, לאחר שמשרד התקשורת הודיע היום (ד') על רפורמה מקיפה בשירותי המודיעין הטלפוני שתצא לפועל בעוד 3 חודשים, לפיה כל חברות הטלפון יחויבו לספק לציבור שירותי מודיעין באמצעות אתר אינטרנט משותף. 

 

משרד התקשורת הודיע כי הוא יוצא בשימוע לחברות התקשורת - הנייחת והניידת - לשם הסדרת שירותי מודיעין לציבור הרחב. עמדת משרד

התקשורת המוצגת בשימוע, היא שמפעילי הטלפוניה, כולל חברת בזק, יספקו תוך 3 חודשים באמצעות האינטרנט שירותי מודיעין מאוחדים לכלל הציבור - ובחינם. זאת, על מנת שהציבור יוכל לקבל מידע לגבי מספר טלפון של כל מנוי.  של מפעיל טלפוניה נייד ונייח בישראל. על החברות להשיב לשימוע עד ה-21 במרץ.

 

השירות יינתן כאמור באמצעות אתר גישה באינטרנט שיופעל על ידי כלל המפעילים במשותף, או באמצעות מספר אתרי גישה נפרדים שכל אחד מהם יקושר אל מאגרי הנתונים של מפעילי הטלפוניה. זאת, על מנת שבשאילתה אחת יקבל הפונה את כל מספרי הטלפון של המנוי המבוקש בכל החברות, ובלבד שהמספרים אינם חסומים.

 

לדברי שר התקשורת, אברהם הירשזון, "בעידן של ריבוי מפעילים וחברות תקשורת, משרד התקשורת מייחס חשיבות רבה להסדרת שירותי מודיעין, באופן שיאפשר לצרכן לברר בפשטות, ביעילות ובמחיר סביר מספרי טלפון מעודכנים של מנויי כלל המפעילים".

 

מוקד טלפוני משותף

 

בנוסף לאתר, משרד התקשורת מתכוון להורות להקים מוקד טלפוני לכלל הציבור בתשלום סביר. מדובר בהקמת מוקד אחד שיופעל על ידי כלל מפעילי הטלפוניה במשותף, או מוקד נפרד שיופעל על ידי כל מפעיל ומפעיל. קודי הגישה למוקד יהיו זהים בכל הרשתות, ושירות המודיעין יינתן באופן מאוחד, כך שהציבור יוכל באמצעות פנייה לממשק אחד לקבל מידע לגבי מספר טלפון של כל מנוי טלפוניה בישראל (נייד או נייח). בנוסף, המפעילים יוכלו לספק שירותי מודיעין באמצעים נוספים ובתשלום סביר, כגון: הודעת SMS; דואר אלקטרוני ואינטרנט סלולרי.

 

בנוסף, מתכוון משרד התקשורת לחייב את כל המפעילים להעלות את מודעות הציבור הרחב לשירותי המודיעין הניתנים על ידם בחינם, על ידי פרסום בעיתונים הנפוצים ועל ידי צירוף דף מידע נפרד לחשבון הטלפון, מייד לאחר התיקון ברשיון (עוד 3 חודשים כאמור).

 

ממשרד התקשורת נמסר עוד, כי בזק תמשיך לספק את מדריך הטלפון ללא תשלום. כמו כן, על חברות הסלולר תמשיך לחול החובה לספק לכלל הציבור, ללא תשלום, שירותי מודיעין באמצעות מוקד טלפוני, בו יסופק מספרי הטלפון של המנויים שלהן. 

 

מנכ"ל משרד התקשורת, אבי בלשניקוב, אמר כי "למשרד התקשורת נמאס ששירות המודיעין בחינם של חברות הסלולר הינו שירות מחתרתי ואינו ידוע לציבור".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
טלפון. בקרוב מודיעין משותף
צילום: אביגיל עוזי
צילום: גיל יוחנן
שר התקשורת, אברהם הירשזון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים