שתף קטע נבחר

בייניש פסלה את תשדיר "החרדים" של שינוי

יו"ר ועדת הבחירות ביקשה משינוי לבצע תיקונים בתשדיר שבו נראים חרדים אוחזים ברגליו של צעיר שהולך לקלפי. משלא עשו זאת, החליטה להשתמש בסמכות הפסילה. בייניש: "הקטעים נפסלו בשל היותם פוגעים באופן קיצוני בציבור החרדי". בשינוי מאיימים לפנות לבית המשפט

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופטת דורית בייניש, החליטה היום (ד') לפסול קטעים מתשדיר תעמולה הבחירות של שינוי.

 

 

הוועדה פסלה קטעים מהתשדיר ששודר אתמול, בו נראה אדם חילוני שהולך בדרכו לקלפי, כשחרדים אוחזים ברגליו. לאחר שהוא מצביע לשינוי נעלמים להם החרדים אחד אחרי השני. מוועדת הבחירות נמסר ש"הקטעים נפסלו בשל היותם פוגעים באופן קיצוני בציבור החרדי, ועקב כך גם מהווים פגיעה בלתי ראויה ברגשות הציבור בכלל". השופטת נמנעה מלפסול את התשדיר אתמול ורשימת שינוי התבקשה לבצע בו תיקונים. אך מכיוון שהתיקונים לא בוצעו נאסר שידור התשדיר.

 

בשינוי ביקשו להמחיש באמצעות התשדיר את מאפייני הכפייה הדתית, אך בייניש טענה במכתב אותו העבירה ליושב ראש מטה הבחירות של המפלגה, ח"כ אילן לייבוביץ, שבעצם הקרנתו של התשדיר ישנה פגיעה בוטה בציבור החרדי וברגשות הציבור בכלל. "אנחנו עומדים על כך שהתשדיר יפורסם, ובמידה ולא נגיע עם ועדת הבחירות לעמק השווה ניפגש בבית המשפט", אמרו היום בשינוי.

  

"דאגנו להקפיד שהתשדיר לא יפגע ברגשותיו של איש, ולכן הבוקר כאשר קיבלתי שיחת טלפון מהשופטת בייניש, מאוד הופתעתי", אמר ח"כ ליבוביץ'. בתום התדיינות טלפונית ארוכה בין הצדדים, במהלכה, כך טוענים בשינוי, ביקשו לבוא לקראת בייניש, ולשים כתובית על המסך, עליה ייכתב שלא היתה להם כל כוונה לפגוע ברגשותיו של איש, ושהסרט הוא לצרכים פוליטיים בלבד.

 

במכתב שאותו העבירה השופטת לשינוי, היא כתבה שמדובר בתשדיר הפוגע ברגשותיו של הציבור החרדי "כפי שהודעתי לך בשיחתנו הטלפונית היום נמנעתי מלפסול תשדירי בחירות בערב הראשון לשידורי התעמולה, אולם עתה משנכנסים שידורי התעמולה ל'שיגרה' אאלץ להשתמש בסמכות הפסילה, אם לא תתקנו את התשדיר", כתבה בייניש.

 

"ככל הנראה היו אליה פניות רבות והופעלו עליה לחצים, אך בכל זאת אנחנו עומדים על כך שהתשדיר יישודר", נמסר משינוי. לדברי גורמים במפלגה "ענינו לשופטת במכתב בו ביקשנו שתבהיר על איזה שינויים היא מדברת, מבלי שכמובן ייפגע המסר המרכזי אליו כיוונו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התשדיר של שינוי
צילום: גיל יוחנן
פסלה. בייניש
צילום: גיל יוחנן
צילום: אתר הכנסת
הופתעתי. לייבוביץ'
צילום: אתר הכנסת
מומלצים