שתף קטע נבחר

סקר: קדימה והליכוד נחלשות, העבודה מדשדשת

קדימה ממשיכה במגמת הירידה ומקבלת 37 מנדטים. העבודה עומדת במקום עם 20 מנדטים, הליכוד יורד ל-14, ודווקא המפלגות הבינוניות מתחזקות: ש"ס, מפלגתו של ליברמן ומרצ מוסיפות לעצמן מנדט אחד כל אחת. 19 יום לבחירות, תמונת מצב בסקר "ידיעות אחרונות" ומינה צמח/דחף

תשדירי התעמולה כבר החלו - מה ההשפעה שלהם על הבוחרים? לפי סקר "ידיעות אחרונות" וד"ר מינה צמח/דחף שפורסם הבוקר (ה'), נראה כי בשבוע האחרון כוחן של שלושת המפלגות הגדולות - קדימה, העבודה והליכוד - ממשיך להישחק.

 

 

מפלגת קדימה, על פי הסקר, יורדת במנדט נוסף בהשוואה לסקר הקודם, ותקבל 37 מנדטים. בכך נרשמת ירידה של 6 מנדטים תוך פחות מחודש: ב-10 בפברואר הגיעה המפלגה ל-43 מנדטים, ומאז היא מידרדרת בעקביות.


 

מפלגת העבודה בראשות עמיר פרץ נשארת על פי הסקר יציבה עם 20 מנדטים, ואילו הליכוד בראשות בנימין נתניהו ממשיך להתכווץ: 14 מנדטים - זה כל מה שמעניק הסקר הנוכחי למפלגה.

 

שלוש מפלגות שרושמות עלייה בסקר, כל אחת במנדט אחד, הן ש"ס - שעולה ל-11 מנדטים, ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן שעולה ל-10 מנדטים ומצטיירת כמפלגה החמישית בגודלה בכנסת הבאה, ומר"צ - שעולה ל-6 מנדטים.

 

האיחוד הלאומי-המפד"ל יורדת על פי הסקר ל-8 מנדטים, המפלגות הערביות יקבלו 8 מנדטים ויהדות התורה תקבל 6 מנדטים.

 

תוצאות הסקר, שנערך אמש, מבוססות על תגובותיהם של 700 אנשים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המרבית בסקר - 4.4%.

 

הסקר המלא יופיע מחר ב"מוסף לשבת" של ידיעות אחרונות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. יורד
צילום: גיל יוחנן
פרץ. מדשדש
צילום: אמיר כהן
נתניהו. יורד
צילום: אמיר כהן
צילום: אביגיל עוזי
ליברמן. 10 מנדטים
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים