שתף קטע נבחר

קרב המיליונים: יגאל ארנון נגד שלמה פיוטרקובסקי

עו"ד יגאל ארנון דורש מפיוטרקובסקי 1% ממניות סלקום, השוות 21 מיליון דולר, בטענה שהפקידן בנאמנות אצל פיוטרקובסקי, וכעת הוא דורש אותן בחזרה

סכסוך משפטי חריף בין עו"ד יגאל ארנון לאיש העסקים שלמה פיוטרקובסקי. השניים שיתפו פעולה יחד בעבר ונחשבו לחברים טובים, כשעו"ד ארנון כיהן כיו"ר הבנק הבינלאומי ופיוטרקובסקי כיהן כמנכ"ל הבנק. כעת דורש ארנון מחצית ממניות פיוטרקובסקי בסלקום.

 

פיוטרקטבסקי מחזיק ב-2% ממנוית סלקום, השוות כיום כ-42 מיליון דולר. את המניות רכש פיוטרקובסקי ממשפחת ספרא בשנות ה 90', תמורת כ-4 מיליון דולר. ארנון, המיוצג על ידי עו"ד רם כספי, טוען כי ביקש בעבר מפיוטרקובסקי להחזיק עבורו 1% ממניות סלקום בנאמנות - וכעת הוא דורש אותן בחזרה.

  

היחסים בין ארנון ופיוטרקובסקי התערערו על רקע העיסקה לרכישת 20% ממניות בזק על ידי איש העסקים גד זאבי בשנת 1999. פיוטרקובסקי כיהן כמנכ"ל הבנק הבינלאומי, בעת שזה אישר את המימון לזאבי לצורך רכישת המניות, וארנון היה אז היו"ר של הבנק ועורך דינו של גד זאבי.

 

בשבוע שעבר העיד פיוטרקובסקי בבית המשפט המחוזי בתל אביב בכל הקשור לעיסקת בזק. הוא ציין כי הוכה בתדהמה כאשר סיפרו לו שנציג של מיכאל צ'רנוי אמר לו שהכסף של גד זאבי שייך למעשה לצ'רנוי. "אמרתי לארנון", העיד פיוטרקובסקי, "הדבר הזה חמור מאוד. ארנון אמר לי: 'מה אתה מתרגש, בוא קודם נבדוק'. אחרי כמה ימים התקשר אלי ארנון, ואמר לי ש'הכל מעשיות',"

 

 עו"ד ישראל הולדשטיין, בא כוחו של פיוטרקובסקי, סירב להגיב לידיעה. גם במשרדו של יגאל ארנון ובמשרד כספי סירבו להגיב לידיעה.

  

האטרקטיביות של מניותיו של פיוטרקובסקי בסלקום עלתה מאז רכישת השליטה בחברה על ידי נוחי דנקנר. ההשתלטות של דנקנר פתרה את מחלוקות הבעלים בחברה, וסללה את הדרך לחלוקת דיווידנדים.

 

אחד הנהנים מחלוקת הדיווידנדים בחברה הוא פיוטרקובסקי – שקיבל עד כה 34 מיליון שקל מהדיווידנד. כעת בכוונת דנקנר לחלק דיווידנדים נוספים בסלקום, מה שיביא לפיוטרקובסקי סכום נוסף של 38 מיליון שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד יגאל ארנון
צילום: מיכאל קרמר
שלמה פיוטרקובסקי
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים