שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מקסימוב מבקש חופשה: "מצוי במגמת שיבה לדרך הישר"

  "המוח" מאחורי המעילה בבנק למסחר עתר לבית המשפט והסביר: אני אסיר במגמת שיפור, ועליי לחזק את הקשר עם משפחתי. לאחרונה קבעה ועדה כי קיים חשש שיימלט בעת חופשה

  עופר מקסימוב, המרצה עונש של חמש עשרה שנות מאסר בשל חלקו בפרשת הבנק למסחר, עתר היום (ה') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה לצאת לחופשה.

   

  בעתירתו טוען מקסימוב כי ריצה כבר ארבע שנות מאסר וטרם יצא לחופשה, בגלל חוות דעת של ועדה שקבעה כי קיים חשש שיימלט. עוד הוא הוסיף כי התנהגותו בין כתלי הכלא הינה חיובית וכי מדובר במאסר ראשון שלו.

   

  מקסימוב, באמצעות עו"ד קרן נהרי, הזכיר לבית המשפט כי הוא אב לארבע ילדים וציין את העובדה שהוא בבחינת "אסיר המשקם את עצמו ומצוי במגמה מתמדת של צעידה קדימה ושיבה לדרך הישר". לטענתו, מאז תחילת מאסרו לא נפתחה נגדו כל חקירה פלילית ואין תיקים נוספים העומדים נגדו. יציאה לחופשה, הסביר מקסימוב, חיונית לצורך חיזוק הקשר שלו עם משפחתו ומהווה תמריץ להתנהגותו החיובית בבית הסוהר.

   

  תזכורת: מעילה של 250 מיליון

   

  עופר מקסימוב, כזכור, הסתבך בחובות ענק בעקבות התמכרותו להימורים וגרם לאחותו לגנוב כ-250 מיליון שקלים מהבנק למסחר. בפברואר 2004 הורשע בפרשת המעילה בבנק ובדצמבר אשתקד נדון ל-15 שנות מאסר. מקסימוב הורשע בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי עובד, זיוף מסמכים בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירות נוספות.

   

  בהכרעת הדין בעניינו, שאורכה 140 עמודים, קבע אז השופט שלי טימן כי מקסימוב הוא שקרן, שמילת אמת לא יוצאת מפיו. "הוא אינו מסוגל להוציא מילה של אמת", קבע השופט והוסיף כי במהלך המשפט היה מקסימוב זחוח, כשהבעת שביעות רצון על פניו וחיוך תמידי, ונראה כי הוא נהנה מהמעמד וההתעניינות התקשורתית בו.

   

  בנוסף נגזרו על מקסימוב בדצמבר אשתקד שתי שנות מאסר על תנאי וקנס כספי בסכום של שלושה מיליון שקל. במידה ולא ישולם הקנס

  , ירצה מקסימוב מאסר בן שלוש שנים תמורתו.

   

  השופט שלי טימן הגדיר את מקסימוב בהחלטתו כ"סיבה, המסובב והגורם למעילה בבנק", וקבע כי היה המוח המפעיל מאחורי המעילה וביצע את מעשיו בקור רוח כשהשתמש בתמונת בנו, בין היתר, כדי לסחוט את אחותו אתי. כמו כן קבע השופט כי למעשיו המזיקים אין אח ורע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים