שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כיוון חקירה חדש בפרשת רציחתה של נועה אייל
  "התיק הזה לא יורד מהמדף", כך הסביר מפקד מחוז ירושלים בהתייחס לחקירת הרצח של הנערה נועה אייל, שארע בפברואר 1998. אייל נרצחה לאחר שככל הנראה עלתה על טרמפ בירושלים, ונפלה קורבן לתקיפה מינית
  מפקד מחוז ירושלים, ניצב אילן פרנקו, אמר היום (ה') כי מפלג התשאול ביחידה המרכזית במחוז ירושלים בודק כיום כיוון חקירה חדש בפרשת רציחתה של הנערה נועה אייל בפברואר 1998.  

   

  אייל נאנסה ונרצחה לאחר שככל הנראה עלתה לטרמפ בירושלים. "אני לא יודע אם זה יוביל לכיוון מסוים או לא", אמר ניצב פרנקו, והוסיף: "אנחנו עדיין לא יודעים אם מדובר ברצח לאומני או פלילי – התיק הזה לא יורד מהמדף".

   

  מיד לאחר הרצח הסבירו במשטרה שהוא ארע זמן קצר בלבד לאחר שנועה נפרדה מחברה, אלדד בריברום, במרכז ירושלים. מפקד מחוז ירושלים דאז, ניצב יאיר יצחקי, העריך שהנערה נרצחה כדי שלא תוכל לזהות את תוקפה. במשטרה הוציאו מכלל אפשרות שלרצח הנערה יש קשר כלשהו לרצח תלמיד הישיבה דוד קטורזה, שנדקר למוות שבועיים קודם לכן בשכונת רכס שועפאת, המרוחקת כשני קילומטר מהמקום שבו נמצאה גופתה שלה.

   

  במשטרה בדקו אפשרות שמדובר באירוע על רקע לאומני. אם פלסטינים ביצעו את הרצח, הם היו יכולים להימלט אחר-כך לכפר הסמוך שועפאת. החוקרים גם בדקו אם יש קשר בין רוצחה של אייל לבין סוטה-המין שרצח את ורדית בקרקנוט ז"ל מקיבוץ קריית-ענבים, בנובמבר 93'. גופתה של בקרקנוט התגלתה אף היא ביער מבודד, באיזור בית-שמש.

   

  גופתה של אייל התגלתה כשהיא כפותה ופיה סתום בנייר דבק. חלק מבגדיה נמצאו מפוזרים בסמוך לגופה.

   

  אייל יצאה מבית הוריה בשכונת רמות שבצפון ירושלים בערב, ונסעה לסימנטק בדרום העיר, שם פגשה את חברה אלדד בריברום המתגורר במעלה-אדומים. השניים צפו בסרט, ולאחר מכן נסעו יחד לכיכר הדוידקה במרכז העיר. משם היו אמורים להמשיך באוטובוסים נפרדים לבתיהם. "ברגע שהגענו נועה ראתה אוטובוס מתקרב לתחנה, ורצה לתפוס אותו. זו היתה הפעם האחרונה שראיתי אותה", סיפר אז בריברום. רק אחרי שהאוטובוס עזב את התחנה הבחין אלדד, כי לא היה זה האוטובוס הנוסע בקו 36, שעליו אמורה היתה נועה לעלות.

   

  דקות ספורות אחר-כך הגיע האוטובוס הנוסע לכיוון ביתו של אלדד. הנער הציץ בשעון וכשהתברר לו שנותרו עוד כעשר דקות עד ליציאת האוטובוסים האחרונים, החליט לנסוע. "לא דאגתי מכיוון שידעתי שנועה אינה נוהגת לנסוע לבד במוניות או בטרמפים", סיפר. חוקרי המשטרה העריכו אז שהיא החמיצה את האוטובוס האחרון לשכונת מגוריה, וכי הרצח בוצע על רקע פלילי מיני במונית או בטרמפ. על פי ההערכות שהושמעו סמוך למועד הרצח לא הרחק מבית הוריה סטה נהג הרכב לכביש צדדי המוביל ליער רמות הסמוך לכביש. הוריה של נועה הבחינו בהיעדרה רק בבוקר. האם ניסתה לאתר את בתה בשיחות טלפון, אך לשווא, ואז דיווחה למשטרה על היעדרותה.

   

  בחיפושים אחריה השתתפו מאות שוטרים ומתנדבים, שהסתייעו במסוקים ובכלבי גישוש. רק ימים ספורים לאחר מכן גילה אחד המתנדבים את גופתה של מוטלת בין הסלעים, בוואדי ביער רמות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רפרודוקציה: זום 77
  נועה אייל. התיק לא יורד מהמדף
  צילום רפרודוקציה: זום 77
  מומלצים