שתף קטע נבחר

כמו אצל החיות, הגבר מציע מזון תמורת מין

למרות שחרור האשה, הגברים מצופים עדיין לשלם בעד הדייט. יש הרבה נשים נאורות שאין להן בעיה עם זה - בעיקר מפני שהמשכורות של הנשים עדיין נמוכות בהרבה. למעשה, יש נשים שיפסלו גבר בלי היסוס, אם הוא ציפה מהן לשלם את חלקן. לעומתן יש נשים, שברגע שהן פותחות את הארנק לשלם בדייט ראשון, זה סימן מובהק שלא יהיה שום דייט שני

אחד הנושאים הרגישים ביותר בתחום הדייטינג הוא הכסף. מי משלם? ברגע שנמצאים כבר בתוך היחסים, כבר די ברור מה עובד בשבילכם הכי טוב. אם שניכם סטודנטים תפרנים, מן הסתם תתחלקו בחשבון. אבל אם אחד מכם הרבה יותר עשיר, אין טעם שהשני יוציא מכיסו. במיוחד אם השני הוא אשה.

 

כן, עדיין, בדורנו, ולמרות שחרור האשה, הגברים מצופים לשלם. יש הרבה מאוד נשים נאורות שאין להן בעיה עם זה -

בעיקר מפני שהמשכורות של הנשים עדיין נמוכות בהרבה. למעשה, יש נשים שיפסלו גבר בקלות רבה, אם בפגישה הראשונה הוא ציפה מהן לשלם את חלקן. לעומתן יש נשים, שברגע שהן פותחות את הארנק לשלם בדייט ראשון, זה סימן מובהק שלא יהיה שום דייט שני. וישנן גם אלה, שלא ייגעו בארנק גם אם ברור להן לחלוטין שאף פעם לא ייפגשו יותר עם הלוזרים התפרנים שיושבים ממולן. הן הואילו לכבד אותם בנוכחותן הקורנת? זה שווה כסף.

 

מדלין מרפי כתבה באתר הגברים Askmen.com, שבמצב הנוכחי, הגברים נמצאים במלכוד: יש נשים שייעלבו אם הם יתעקשו לשלם בעדן, ויש נשים שייעלבו אם יצפו מהן לשלם, או יתייגו אותם מיד כקמצנים. "הרושם הראשוני מאוד חשוב. עדיף לגבר להיות הראשון שלוקח לידיו את החשבון, ואם היא לא מביעה התנגדות - לשלם את כולו. זה נכון לגבי פגישה ראשונה, אבל זה נכון גם לאורך כל השלבים הראשונים של היחסים. זה לא רק מעיד על ג'נטלמניות, זה גם מראה שאתה אחראי, יציב ומבוסס. נשים אוהבות את זה", כותבת מרפי. זה עוזר להן להחליט אם אתה בשל ליחסים.

 

אין דבר עלוב יותר מגבר המפשפש בארנקו אחר כסף ולא מוצא

 

חוק טוב אחר הוא להיזכר מי יזם את הפגישה. אם הגבר הציע להיפגש, הוא מצופה לפרוע את החשבון. למעשה, עדיף שבכל מקרה יתכונן לשלם. אין דבר עלוב יותר מגבר המפשפש בארנקו אחר כסף - ולא מוצא. ובימינו, עם כרטיסי האשראי, בכלל לא צריך להיווצר מצב כזה.

 

בכל מקרה, לא לעשות עניין גדול מהתשלום. עדיף לא להראות לה את החשבון, גם אם הסכום גבוה מאוד, אלא אם כן היא מתעקשת.

 

האשה צריכה לשלם אם היא הזמינה את הגבר, אבל גם במקרה זה, עדיף שהגבר יציע לשלם. במצב כזה, אם היא מתעקשת לשלם - יש להניח לה לעשות זאת, אחרת זה ייתפס כמתנשא ומעליב.

 

אם אתם יוצאים יחד זמן רב, ורמת ההכנסות שלכם דומה, בהחלט אפשר לחלוק בחשבון, או להזמין זה את זה לסירוגין. במצב כזה, גם כשיוצאים לחופשה יחד, חולקים חצי-חצי את ההוצאות.

 

הציפור הזכר תופס דג ומושיט אותו לנקבה

 

האנתרופולוגית הלן פישר, שהופיעה באחרונה בתוכנית הבוקר של סי.בי.אס. שהוקדשה לשאלת החיזור, אומרת שטבעי שהגבר ירצה לשלם את החשבון, ומוסיפה שמשהו דומה מתרחש כל הזמן בעולם החי. "השימפנזים לוכדים שפן קטן, או מושיטים קנה סוכר. הציפור הזכר תופס דג ומושיט אותו לנקבה", אומרת פישר. "החלפת מזון תמורת מין נקראת 'האכלת חיזור'. רואים את זה גם אצל החרקים. למעשה, זה כל כך נפוץ במחלקת החרקים, עד שקוראים לזה 'מתנת כלולות'".

 

סקר שערך אתר ההיכרויות הבינלאומי Match.com מצא, כי 71 אחוז מהגברים סבורים שהם צריכים לשלם את החשבון, ו-58 אחוז מהנשים מסכימות. צ'רלי ווינינגר, מאמן דייטינג, אומר שזה משגר מסר מאוד ספציפי: "זה מראה על נדיבות, מעיד על יכולת לשלם, וזה שולח מסר שאומר: היי, אני לא כאן רק כדי לבדוק את האפשרות שנהיה ידידים".

 

בשלב ההתחלה, בדייט הראשון, כדאי להביא בחשבון מה שאמרה האנתרופולוגית פישר: "עמוק בלבה של כמעט כל אשה שפגשתי, היא יודעת שכאשר גבר מציע לשלם בעד הארוחה - הוא התחיל בתהליך החיזור".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
הגברים נמצאים במלכוד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים