שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  התנועה האיסלאמית: בוש פושע כמו מילושביץ'
  בשיחה עם ynet, לא מהסס סגן יו"ר התנועה האיסלאמית, השייח כמאל חטיב, להשוות בין הרודן היוגוסלבי לשעבר, סלובודן מילושביץ', לבין הנשיא בוש, "בוש כמו מילושוביץ' מוביל את מלחמת העולם השלישית נגד האיסלאם ממניעים עדתיים-דתיים"

  בתנועה האיסלאמית בישראל לא הסתירו את שביעות רצונם עם פרסום הדיווחים על מותו של סלובודן מילושביץ'. בהנהגת התנועה האסלאמית מחו נגד המלחמה בבוסניה וגם אספו תרומות למען הנפגעים המוסלמים. סגן יו"ר התנועה האיסלאמית, השייח כמאל חטיב, אומר הבוקר (יום א') ל-ynet ש"הנשיא בוש אינו פושע פחות ממילושביץ'".

   

  "אנו, על-פי דתנו, לא מכירים את המונח שמחה לאיד ובוודאי לא כאשר אדם מת, אומר השייח חטיב, ומוסיף באותה הנשימה ש"אין ספק שהשם מילושוביץ' הוא נקודה שחורה בהיסטוריה של המוסלמים. השם הזה מסמל את הריגתם של מאות אלפי מוסלמים שנרצחו ונטבחו בצורה מכוערת ביותר".

   

  לדברי סגן יו"ר התנועה האיסלאמית, שמו של מילושוביץ' "מסמל עבור המוסלמים את קברי האחים שבהם נטמנו מאות אלפי המוסלמים שנטבחו על-ידי האיש הזה ואנשיו, אך מסמל גם את תחילתה של מלחמת העולם השלישית המופנית נגד האיסלאם ושאותה מוביל היום ברחבי העולם הנשיא בוש, שאינו פושע פחות ממילושוביץ'. בוש כמו מילושוביץ' מוביל את המלחמה הזו ממניעים עדתיים-דתיים".  

   

  האם מבחינתכם יש סמליות בעובדה שהאיש מת בבית סוהר השייך לבית הדין לפשעי מלחמה?

   

  "מבחינתנו, בית הדין הזה יישאר בית דין חסר שיניים כל עוד הוא אינו מעמיד את אלה הממשיכים לפשוע ולרצוח מוסלמים ובראשם הנשיא האמריקני בוש, אך גם את שרון ורבים אחרים. גם הם  צריכים לעמוד למשפט אמת על הפשעים שלהם".  

   

  המלחמה נגד הבוסנים המוסלמים לא נעדרה מהנוף הפוליטי בישראל. באפריל 99' צוטט שר החוץ דאז ולימים ראש הממשלה, אריאל שרון, ב"ידיעות אחרונות" כאשר הסתייג בפגישה סגורה מהפצצות נאט"ו: "ישראל חייבת להסתכל קדימה. אסור לה לתת לגיטימציה למעורבות כוחנית מהסוג שמפעילות מדינות נאט"ו, ובראשן ארצות-הברית, בניסיונן לכפות פתרון בסכסוכים אזוריים. ברגע שישראל תביע תמיכה בדפוס-הפעולה לו אנו עדים בקוסובו, היא עלולה להיות הקורבן הבא". הדברים עוררו זעם בינלאומי.

   

  מנגד, רבים בהנהגת התנועה האיסלאמית הובילו מחאה ציבורית נגד המלחמה בבוסניה ותמכו בהפצצות נאט"ו. התנועה האיסלאמית ארגנה עשרות הפגנות ומשמרות מחאה נגד שגרירויות זרות בישראל, בעיקר נגד השגרירות הרוסית, שבה ראו את בעלת הברית העיקרית התומכת בסרבים.

   

  התנועה האיסלאמית וגופי הצדקה המזוהים עמה גם סייעו לבוסנים שהובאו לארץ לצורכי טיפול ושיקום. הם גם הקדישו פרקי תחינות בתפילות בארץ ל"ניצחון המוג'הידין והאחים המוסלמים בבוסניה-הרצגובינה נגד הצוררים המבקשים להשמידם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  השייח כמאל חטיב
  צילום: שאול גולן
  צילום: רויטרס
  סלובודן מילושביץ'
  צילום: רויטרס
  צילום: איי פי
  פושע מלחמה? בוש
  צילום: איי פי
  מומלצים