שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גיוון חיי המין: משחקים בשלישיה

  זה יכול להיות גבר נוסף, או אשה נוספת, תלוי מה מתחשק לבני הזוג, או למה הם מוכנים להסכים. האינטרנט הפך את החיפוש אחר צלע שלישית לקל מתמיד, אבל צריך לקבוע מראש חוקים, ולבחור מילה שתאפשר לסגת אם מתחרטים

  אחת הדרכים לגוון את חיי המין בלי לעשות זאת במרמה מאחורי הגב היא להכניס אדם נוסף למיטה הזוגית. זה יכול להיות גבר נוסף, או אשה נוספת, תלוי מה מתחשק לבני הזוג, או למה הם מוכנים להסכים. האינטרנט גרם פריחה בתופעה הזאת, ויש עשרות אתרים המיועדים למטרות אלה, כך שהחיפוש אחר צלע שלישית קל מתמיד.

   

  הדבר החשוב ביותר ברעיון השלישיה הוא תהליך קבלת ההחלטה. הביצוע הוא דווקא החלק הקל יותר. מהו תהליך קבלת ההחלטה ומדוע בשלב הזה בעצם מוכרעת הכף, אם זו הצלחה או כישלון? איך מחליטים אם לצרף עוד גבר, או דווקא אשה נוספת? ויש החלטות נוספות: אם זה עוד גבר, האם יתקיים גם מין הומוסקסואלי? אם מזמינים עוד אשה, האם מצפים למין לסבי? מי מחליט? מהם החוקים?

   

  בני הזוג צריכים לברר בינם לבין עצמם מה הם באמת רוצים ומה הם באמת מחפשים. זוג הנמצא יחד בקשר ארוך ימים ויציב, שמחליט לחפש גירויים חדשים, יכול ליהנות משלישיה, ובלבד שההחלטה התקבלה בשוויון ובהסכמה מלאה - ומהסיבות הנכונות.

   

  טבעי לחלוטין שיהיו חרדות, לצד ההתרגשות של ציפייה

   

  כמובן, טבעי לחלוטין שיהיו חרדות, לצד ההתרגשות של ציפייה למשהו חדש. גם האפשרות לחוות קנאה, או אפילו התערבלות קשה של הקרביים, אינה בלתי סבירה. יש גם אנשים שלא יצליחו "לתפקד" בנסיבות האלה.

   

  בנוסף, רצוי מאוד להגיע להסכמה מראש, שאם בזמן הסקס בשלישיה לאחד מבני הזוג לא מתאימה הסצינה והחוויה אינה עונה על הציפיות - אז אפשר להפסיק מיידית את המתרחש. הידיעה שאפשר להפסיק בכל רגע משחררת לחץ ומאפשרת פתיחות. אחרי הכל, מטרת הניסיון בשלישיה היא הנאה מינית והעשרת ההתנסות הזוגית, לא אי נוחות או סבל.

   

  המצב הזה של צורך אפשרי בהפסקה מיידית של החגיגה המשולשת מזכיר לי רעיון מקובל ממשחקי סאדו-מאזו. אני מציעה שזוג שיוצא לדרך לחוויה חדשה יחליט מראש על "מילת ביטחון". זו מילה מוסכמת שבני הזוג בחרו, ובעזרתה יוכלו להפסיק את הסצינה בכל שלב. זה יכול להיות צבע מסוים, כמו "צהוב" או "אדום". חשוב מאוד לקבוע מילים בטוחות, בעיקר אם משחקים עם בני זוג לא מוכרים.

   

  בכל מקרה, זאת דרך דיפלומטית להפסיק את הסקס, או את הפעילות שאינה נעימה למישהו, מבלי להיכנס לוויכוחים מיותרים. את הדיון בשאלה למה אחד מבני הזוג החליט להפסיק את האירוע רצוי לעשות אחרי שחוזרים הביתה, או ביום אחר, ולא בזמן אמת.

   

  לוודא שאף אחד אינו מרגיש את עצמו מחוץ למשחק

   

  כלל מכריע בזמן הסקס בשלישיה הוא לדאוג שאף אחד אינו מרגיש את עצמו מחוץ למשחק. כשפרטנר מעניק יותר תשומת לב ל"אורח/ת" ומזניח את בן/בת הזוג הקבוע/ה, זה מתכון בדוק לכישלון. אופציה אחת היא להתחלף בלתת ולקבל. רצוי לשים לב כמה זמן מעניקים ל"אורח/ת" ולדאוג שבני הזוג הקבועים יקבלו אפילו קצת יותר.

  היופי בשלישיה, במיוחד כשיש קטעים בין שתי נשים, או בין שני גברים (ודואגים, כמובן, למין בטוח), הוא שכל משתתף יכול לקבל ולתת כמעט כל הזמן, ובוזמנית. לכן זאת יכולה להיות חוויה מרגשת ומדהימה.

   

  למרות זאת, כדאי לדעת שלא פשוט להפוך פנטזיה למציאות. היכולת לתקשר ולדון בפנטזיות שלנו בלי פחד, בלי להניח לרגשות הקנאה לגבור עלינו, בלי להפעיל לחץ, אלה אלמנטים המאפיינים זוג שמרגיש בטוח ויציב. זוג המאמץ ערכי שוויון, תקשורת גלויה, כבוד הדדי והסכמה הדדית, יכול לנסות לשחק באש בלי להיכוות.

   

   

  נאוה לרנר היא סקסולוגית ויועצת למיניות. ניתן לשלוח שאלות באימייל ותשובות נבחרות יתפרסמו כאן בטשטוש הפרטים.

  לצערנו, אין אפשרות להשיב אישית לכל הפונים.

   

  האתר של נאוה

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  חגיגה משולשת
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים