שתף קטע נבחר

מטה מאבק הנכים: יוצאים לרחובות למען המפד"ל

ראשי הנכים הודיעו הבוקר במסיבת עיתונאים כי הם יוצאים לרחובות למען המפד"ל-האיחוד הלאומי - "בזכות יהלום, האבא שלנו". יו"ר הארגון, מומו נקווה: "אנחנו לא רוצים ג'ובים, לא ניתן שישתמשו בנו יותר". גם חבר הארגון, יואב קריים, הפעיל במרצ, הגיע להוקיר תודה: "אם יהלום לא יהיה בכנסת אנחנו בבעיה"

ארגון הנכים הודיע היום (א') על פתיחת מטה מאבק של נכים לתמיכה באיחוד הלאומי - מפד"ל. מומו נקווה, מי שהיה מראשי מאבק הנכים, אמר היום כי הארגון מתכוון לצאת לרחובות בכל הארץ כדי לסייע למפלגה והסביר: "המפד"ל היא הבית שלנו". מטה הנכים, שגוייס למען המפד"ל, מורכב מפעילים ב-20 ארגונים שונים של נכים. בין השאר, צפויים הנכים לצאת בשיירת מכוניות ברחובות תל-אביב.

 

 

מומו נקווה אמר במסיבת העיתונאים כי "אנחנו יוצאים עכשיו לרחובות בכל הארץ למען המפד"ל. אנחנו לא רוצים ג'ובים ולא רוצים שכר, אנחנו לא ניתן שישתמשו בנו יותר, מה שחשוב לנו עכשיו זה ששאול יהלום ייכנס לכנסת כי אסור שאנשים כמוהו יעזבו את הכנסת".

 

גם יואב קריים, חבר מרצ, נציג מטה מאבק הנכים בישראל הודה במסיבת עיתונאים ליהלום על פעילותו למען הנכים ואמר כי למרות שמטה מאבק הנכים, שהינו עמותה רשומה, שייך לכל המגזרים בחברה הישראלית, הוא הגיע להגיד תודה "למי שמשנת 93' פועל למען חוק זכויות לאנשים עם מוגבלויות".

 


מסיבת העיתונאים. צילום: ירון ברנר

 

יואב קריים אמר כי "אני קורא לכל הנכים לבדוק טוב טוב מי עשה למען הנכים ומי לא, כי אם שאול יהלום לא יהיה בכנסת אנחנו בבעיה. יהלום הוא האבא של הנכים, הוא אכן יהלום ואבן יקרה שלא נשחקה". במהלך מסיבת העיתונאים השתתפו נכים רבים אשר סיפרו על פעילות האיחוד לאומי-מפד"ל למענם במשך שנים ארוכות.

 

על כך אמר חבר הכנסת זבולון אורלב: "התמיכה בנו היא על סמך קבלות העבר ולא קבלות העתיד ואנחנו מקווים שנוכל להמשיך לממש את הפעילות, אנחנו מחוייבים להמשיך בכל חוק נכי הפוליו. נכרתה כאן ברית אמיתית, לא ברית של חסד".

 

חבר הכנסת, שאול יהלום, התרגש לשמוע את הדברים שנאמרו עליו מפי הנכים ואמר כי לא ציפה לכזו תודה והוקרה והוסיף כי הממסד הפוליטי אטום לזכויות הנכים וכי הם סובלים מאטימות ואכזריות. הוא הוסיף: "אנחנו השלוחה שלכם הנכים בכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
מטה הנכים. יוצא לרחובות
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
קריים. "לחשוב טוב מי עזר"
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
נקווה. "יהלום הוא האבא"
צילום: ירון ברנר
מומלצים