שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פורמולה 1: אלוף העולם פותח בניצחון

  פרננדו אלונסו פתח ברגל ימין את עונת הפורמולה 1, עם ניצחון מרשים. פרארי ושומאכר הפתיעו לטובה עם המקום השני. רייקונן הביא למקלארן מקום שלישי

  פרננדו אלונסו, הנהג הצעיר ביותר שזכה אי פעם באליפות הפורמולה 1, החל את עונת 2006 בדיוק כפי שסיים את 2005. ניצחון מתוק, אחרי מקצי אימון ודירוג טובים. לא שום דבר מסעיר, ללא שבירת שיאים או קביעת זמנים שהותירו את המתחרים ללא נשימה. זינוק טוב, התחמקות פנטסטית מתאונה - פיליפה מאסה עם הפרארי - שהייתה מחסלת כל סיכוי לחזור למירוץ, טקטיקה נכונה, שימוש חכם ביכולת המכונית ובצמיגים ועצירת תדלוק מתוזמנת עד עשירית השנייה. כל מה שהביא לאלונסו ורנו את אליפות הנהגים והקבוצות ב-2005, היה במירוץ פתיחת העונה של 2006. אות אזהרה לשאר הקבוצות.


  פרננדו אלונסו מגיע ראשון לקו הסיום. ברקע, שומאכר... (צילום: רויטרס)

   

  זאת, למרות שהכוכב הגדול של באחריין, עד השלב בו נעקף, היה מיכאל שומאכר. נהג הפרארי הוכיח כי ברידג'סטון עשתה עבודה טובה במהלך הפגרה וחיסלה לפחות במסלול הזה את הנחיתות מול מישלין, ממנה סבלה במהלך העונה הקודמת. שומאכר היה מהיר מכולם במקצה הדירוג, זינק מצוין והוביל במהלך מרבית שלבי המירוץ, תוך תצוגת נהיגה טובה מאד, שמותירה הרבה תקוות להמשך אצל אוהדי הקבוצה הפופולארית בעולם.

   

  שלישי סיים קימי רייקונן, אחרי מירוץ פנטסטי. נהג המקלארן, שרשאי לראות עצמו כחסר המזל של עונת 2005, סבל שוב מבעיה טכנית שחיסלה מעשית כל סיכוי לנצח את המירוץ. הפעם זה היה בהקפות הדירוג, וכתוצאה מכך נאלץ לזנק מהמקום האחרון - לא משהו חדש עבור הפיני הצעיר. וכמו במהלך העונה הקודמת, גם היום זינב רייקונן במתחרים האיטיים יותר, תוך שהוא עוצר רק פעם אחת לתדלוק במהלך כל המירוץ, בניגוד לשתי עצירות אצל מרבית הנהגים. קימי הוכיח גם כי המקלארן אינה נופלת משמעותית מהפרארי והרנו בכל הנוגע למהירות, וכל שחסר לה הוא אמינות. שם כבר היינו.


  אלונסו (עומד, במרכז) ושומאכר (משמאל) לפני הזינוק בבחריין. השקט שלפני הסערה (צילום: איי אף פי)

   

  במקום הרביעי סיים ג'נסון באטון עם ההונדה המשתפרת והולכת, אחרי שקבע את הזמן השלישי בטיבו במהלך מקצי הדירוג. באטון הקדים את חואן פאבלו מונטויה עם המקלארן השניה. העובדה שסיים מאחורי בן קבוצתו למרות שניצב על קו הזינוק במקום החמישי, אומרת משהו על הפערים הגדולים (מדי) בין מונטויה לרייקונן.

   

  אך ההפתעה של המירוץ הייתה קבוצת וויליאמס, שבניגוד לציפיות רשמה הופעה מכובדת והתעלתה משמעותית על קבוצת ב.מ.וו (שנטשה אותה בסוף העונה שעברה). במיוחד הפתיע נהגה הצעיר של וויליאמס, ניקו רוזברג (בנו של אלוף העולם קקה רוזברג) שבהופעת בכורה בפורמולה 1 סיים במקום השביעי תוך הפגנת נהיגה אגרסיבית ומושכת עין - כמו אביו בזמנו. נהגה השני של וויליאמס, מרק וובר, סיים שישי. שמיני סיים כריסטיאן קלין בקבוצת רד-בול.

   

  תוצאות מירוץ בחריין

  1. פרננדו אלונסו, רנו

  2. מיכאל שומאכר, פרארי

  3. קימי רייקונן, מקלארן

  4. ג'נסון באטון, הונדה

  5. חואן פאבלו מונטויה, מקלארן

  6. מארק וובר, וויליאמס

  7. ניקו רוזברג, וויליאמס

  8. כריסטיאן קלין, רד בול

   

  אליפות הנהגים, אחרי מירוץ 1

  1. פרננדו אלונסו, 10 נקודות

  2. מיכאל שומאכר, 8 נקודות

  3. קימי רייקונן, מקלארן, 6 נקודות

  4. ג'נסון באטון, הונדה, 5 נקודות

  5. חואן פאבלו מונטויה, מקלארן, 4 נקודות

  6. מארק וובר, וויליאמס, 3 נקודות

  7. ניקו רוזברג, וויליאמס, 2 נקודות

  8. כריסטיאן קלין, רד בול, נקודה אחת 

   

  אליפות הקבוצות אחרי מירוץ 1

  1. רנו, 10 נקודות

  -. מקלארן, 10 נקודות

  3. פרארי, 8 נקודות

  4. הונדה, 5 נקודות

  -. וויליאמס, 5 נקודות

  6. רד בול, נקודה

   

  המירוץ הבא יערך בעוד שבוע בדיוק (19.3) במסלול ספאנג, מלזיה

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הטקטיקה הוכיחה את עצמה. אלונסו ברחבת הטיפולים
  צילום: איי פי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים