שתף קטע נבחר

פרץ: "לא מקבל דיבורים על המקום השני"

יו"ר העבודה עמיר פרץ נזף בבכירי מפלגתו והבהיר להם כי לא יסכים ל"דיבורים על המקום השני". זאת, לאחר שהבכירים צוטטו, שלא בשמם, כי העבודה שואפת להיות המפלגה השניה בגודלה בכנסת

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ עמיר פרץ, נזף אתמול (ב') במהלך ישיבת הצוות המדיני-ביטחוני של המפלגה בבכירים שצוטטו, שלא בשמם, כי העבודה שואפת להיות המפלגה השניה בגודלה בישראל. אתמול פורסמו בכמה כלי תקשורת דברים, לפיהם מנסה העבודה להגדיל את כוחה, ולהיות המפלגה השניה בגודלה בממשלה ובכנסת, לאחר שבכיריה הבינו, לכאורה, כי אין למפלגה סיכוי לנצח בבחירות הקרובות.

 

פרץ אמר כי הדברים שפורסמו מפי בכירים אינם מקובלים עליו, ודחה אותם על הסף. לדבריו, "זה בלתי קביל עליי לחלוטין הדיבורים על המקום השני". עם זאת, בכירים בעבודה ציינו כי אכן מתקימות שיחות "אישיות" בין הבכירים על האפשרות שהמפלגה תהיה השניה בגודלה בתום הבחירות.

 

במהלך הישיבה סיכמו הבכירים להמשיך בקו שהתווה פרץ, לפיו יש להידבר עם הגורמים המתונים ברשות הפלסטינית ובעולם הערבי. בעבודה הביעו שביעות רצון מן העובדה כי אהוד אולמרט אישר לשמעון פרס להיפגש עם יו"ר הרשות, אבו מאזן, ואמרו כי: "מתברר שהקו שלנו הוא הקו הנכון. אפילו אולמרט מבין את זה"

 

בתוך כך, התנהלו הלילה חילופי הודעות ביפר בין קדימה ובין מפלגת העבודה, כאשר בקדימה האשימו את אנשי העבודה ברקימת מזימה עם נציגי הליכוד בסוכנות ובמוסדות הלאומיים של העם היהודי. בהודעה של קדימה נמסר כי "הושגה הסכמה בין סיעות הליכוד והעבודה בסוכנות היהודית ובמוסדות הלאומיים ליצירת גוש חוסם נגד קדימה. את הקומבינה הוביל ח"כ יצחק הרצוג". בקדימה ציינו: "הליכוד והעבודה נערכים להפסד הצורב, ומנסים לשריין את מעמדם בניגוד לרצון הבוחר. היום יצא המרצע מן השק. מי שמצביע עבודה מצביע נתניהו".

 

חבר הכנסת הרצוג הכחיש נמרצות את הדיווחים של אנשי קדימה, וכינה אותם "שקר גס". בהודעת הכחשה שפרסם מסר הרצוג: "מדובר בהונאה אמיתית של קדימה. לעבודה אין שום הסכם ושום כוונה להסכם עם הליכוד בהסתדרות הציונית. קדימה בהיסטריה בשל התחזקות פוטנציאלית של העבודה, אך זה לא מצדיק את השימוש הכרוני שלהם בשקרים. אני עדיין מתחלחל כל פעם כשאני נזכר איך הם העזו לשקר ולהודיע שיצחק בן אהרון, מגדולי תומכיו של עמיר פרץ, עבר לקדימה".

 

הרצוג לא הכחיש, עם זאת, כי נפגש עם ז'אק קופר, נציג הליכוד במוסדות הלאומיים, אולם הסביר: "אני ממונה על היחסים של תנועת העבודה במוסדות הלאומיים ואני נפגש עם כולם. לא היה ולא יהיה שום דיל ושום הסכם עם הליכוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
פרץ. נזף
צילום: עופר עמרם
צילום: ירון ברנר
הרצוג. "הונאה של קדימה"
צילום: ירון ברנר
מומלצים