שתף קטע נבחר

ליברמן: ביבי בפאניקה, אני עובר אותו בסקרים

יו"ר ישראל ביתנו טוען שבליכוד יש סקרים פנימיים לפיהם מפלגתו של ליברמן עוברת את זו של נתניהו. "הוא בפאניקה", טען היום, והציג את עיקרי מסע התעמולה שלו: מלחמת חורמה בפשע המשתולל. ומה עם ביילין? "אנחנו ידידים, אבל לא אוכל לשבת איתו בממשלה"

במטה ליברמן מריחים הצלחה: אם זר היה נקלע היום (ג') למסיבת העיתונאים של "ישראל ביתנו" בראשות אביגדור ליברמן, הוא היה משוכנע שמדובר באחת המפלגות הגדולות בישראל. ואכן, במפלגה סבורים שהם יביאו את ההפתעה הגדולה של הבחירות.

 

ליברמן טען בין היתר כי הליכוד מבין שלא יהיה המפלגה הגדולה ביותר ולכן עבר להילחם על מקומו במחנה הלאומי: "אתמול שמעתי הופעת ליצנות של אחד מבכירי הליכוד, שתוקף את ישראל ביתנו. צריך להבין שהליכוד נמצא במצוקה. אני שומע את נתניהו אומר: אל תצביעו לליברמן וזה מאוד פוגע ברצון שלי לשתף איתו פעולה בעתיד".

 

הוא הוסיף ותקף את מנהיג הליכוד: "כל הפאניקה שלו ושל הליכוד נובעת מסקרים פנימיים שלהם, בהם ישראל ביתנו תהיה

 גדולה יותר מהליכוד. המתקפה הבלתי מובנת של הליכוד על ישראל ביתנו היא כי הליכוד השלים עם ההפסד בבחירות וכרגע הם נלחמים להיות המפלגה הגדולה במחנה הלאומי. אני קורא לכל אנשי המחנה הלאומי להיות אחראים ולא להצביע לליכוד".

 

יחד עם זאת הבהיר ליברמן כי הוא אינו פוסל ישיבה בקואליציה עם אף אחת מהמפלגות הגדולות: "העניין אינו פרסונלי, אלא עקרוני ומהותי. אני לא פוסל אף אחד - לא את אולמרט, לא את נתניהו ולא את פרס". ומי כן? ליברמן מבהיר כי על אף הידידות העמוקה בינו לבין יו"ר מרצ, יוסי ביילין, הוא אינו יכול לשבת איתו. ליברמן: "אנחנו ידידים אך אין לנו מכנה משותף. ביילין הוא איש אשכולות אך תפיסת העולם שלנו שונה. אני מאוד מעריך אותו על כך שלפחות יש לו דיעה ולא רק סקרים".

 

במסיבת העיתונאים חשפה ישראל ביתנו סקר שבו נשאלו כ-800 איש לגבי התייחסותם לפשע במדינת ישראל. ג'ורג'

בירנבאום, ממכון קדרון אסטרטגיות של ארתור פינקלשטיין, אמר: "24.1 אחוז חושבים כי בעיית הטרור היא החשובה ביותר לעומת 23.4 אחוז שחושבים כי הפשע והביטחון האישי הם החשובים. 39.4 אחוז חושבים כי יש סיכוי גבוה לפשע מאורגן באזור ביתם. נתון נוסף:38.1 אחוז אומרים כי הם מפחדים להיות קורבן של הפשיעה במדינת ישראל".

 

ליברמן התייחס להרשעתה של בלומנטל ושיבח את בתי המשפט: "אני מכיר את בלומנטל הרבה שנים ואני רוצה להאמין בחפותה. מה שחשוב זה שנורמות בתי המשפט הפכו לנורמות חדשות וגבוהות ועל זה יש לברך".

 

ליברמן הוסיף: "היום רוצח במדינת ישראל יוצא לחופשות ומופחת לו שליש על התנהגות טובה ולזה אני לא מוכן".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב גלאי
ליברמן. נשב עם כולם, חוץ מיוסי
צילום: יואב גלאי
צילום: רויטרס
נתניהו. "בפאניקה"
צילום: רויטרס
מומלצים